jaki katalizator do 1.6 16v

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

stell-s1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw mar 12, 2009 21:13
Lokalizacja: wielkopolska

jaki katalizator do 1.6 16v

Post autor: stell-s1 » śr lis 11, 2009 12:32

Witam. W aucie nie mam katalizatora co podobno przy tym motorze jest głupotą całkowitą ponieważ auto ma dwie sondy. :/ Czy można zamontować katalizator od większego silnika i czy poprawi to osiągi tj. np. swobodniejszy wylot spalin ( czy w ogóle da się coś zrobi z tym 1.6 :) )??



Awatar użytkownika
teczka
CzortEkipa
Posty: 215
Rejestracja: pn lut 11, 2008 23:59
Lokalizacja: Neustettin
Kontakt:

Post autor: teczka » śr lis 11, 2009 13:13

KOlego po co zaśmiecasz forum i wrzucasz po dwa tematy w jednym dziale


Dive deep or go home

stell-s1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw mar 12, 2009 21:13
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: stell-s1 » śr lis 11, 2009 14:24

ponieważ mi neta rozłączyło i nie wiedziałem czy przeszło wiec jeszcze raz wysłałem.

A co to za pomoc... ?



Awatar użytkownika
teczka
CzortEkipa
Posty: 215
Rejestracja: pn lut 11, 2008 23:59
Lokalizacja: Neustettin
Kontakt:

Post autor: teczka » śr lis 11, 2009 18:58

stell-s1 pisze:A co to za pomoc... ?
szybkiej interwencji w głupich sytuacjach


Dive deep or go home

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » pt lis 13, 2009 15:26

Możesz dać większy katalizator ale bez przebudowy całego układu wydechowego na taki o większej średnicy nic nie poprawisz w osiągach.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

stell-s1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw mar 12, 2009 21:13
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: stell-s1 » pn lis 16, 2009 22:54

Tak ale czy jak dam kato od większego silnika to mi błędy nie będą wyskakiwały? W przyszłości mam zamiar przerobić układ wiec dlatego pytam. Wcześniej był zamontowany z nierdzewki (samoróbka) bez katalizatora. Częściowo już wróciłem na podróbach a zamiast katalizatora jest strumienica która i tak nie wiem czy coś daje ale błędy są a silni pracuje nierówno (podobno przez brak kato) mimo że są dwie sądy. Było to chwilowe rozwiązanie spowodowane brakiem kasy a wymuszone tym ze stary (nierdzewny) układ się rozleciał na spawach. :/ (szkoda mówi- pozostałość po poprzednim właścicielu).Może jest inna opcja np. odłączenie drugiej sądy ale czy silnik będzie działał poprawnie no i przegląd coroczny... no to wiadomo jest do zrobienia :) -osobiście nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań.



Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Post autor: Magnus » wt lip 20, 2010 14:52

stell-s1, i jak poradziłes sobie z tym problemem? u mnie kat rowniez posypal się i teraz szukam jakiegos niedrogiego rozwiazania zeby to jakos dobrze chodziło tzn nie brzeczało pod autem i nie wywalało check engine.
stell-s1 pisze::/ Czy można zamontować katalizator od większego silnika i czy poprawi to osiągi tj. np. swobodniejszy wylot spalin ( czy w ogóle da się coś zrobi z tym 1.6 )??
nie znam sie na tym dobrze ale nie powinno pokazywac bledów jak zamontujesz "wiekszego"kata. Bardziej chodzi zeby sie on smiescil w to miejsce gdzie ma byc była taka sama srednica rur wchodzacych do kata.
aha i im wiekszy kat tym chyba drozszy wiec sie to nie oplaca.



Awatar użytkownika
SulecK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 22:16
Lokalizacja: Slask
Kontakt:

jaki katalizator do 1.6 16v

Post autor: SulecK » sob lip 31, 2010 00:16

Mozesz sprobowac zalozyc druga sonde (za katem) na tulejce (dystansie) zeby nie byla bezposrednio w strumieniu spalin , wazne zeby obie sondy byly sprawne i nie bylo nigdzie przedmuchow.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości