Modyfikacja silnika AKL

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

lejda1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Modyfikacja silnika AKL

Post autor: lejda1 » wt kwie 25, 2006 14:38

Witam stworzyłem ten temat iż mam golfa 4 o oznaczeniu silnika AKL chciał bym uzyskać jakiś porad w jaki mógł bym poprawić osiągi swojego auta obecnie w aucie wstawione są felgi 17 calowa czekam na rady zgóry dziekuje :pub:


Mały

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » śr kwie 26, 2006 19:14

Na pewno mozesz pokombinowac z wydechem czyli jakis tlumik sportowy, ale da to glownie zmiane dzwieku, i z dolotem - filtr stozkowy i te sprawy, co do ingerencji mechanicznych w silnik to odradzam ale mozesz sprubowac chiptuningu... pozdro



Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Mrozio » śr kwie 26, 2006 21:58



TKD WTF

lejda1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: lejda1 » czw kwie 27, 2006 10:55

dalczego odradzasz integralnych części silnika


Mały

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw kwie 27, 2006 20:39

Bo nie jest to takie proste jak sie wydaje... kazda modyfikacja mechaniczna musi byc poprzedzona obliczeniami i zbadana jaki efekt dala, w przeciwnym przypadku zamiast pomoc moze zaszkodzic... dlatego radze zastosowac delikatne modyfikacje nie ingerujace w silnik... jesli juz zamierzasz ingerowac w silnik to radze powierzyc to komus kto zjadl na tym zeby bo moze sie okazac ze zamiast 10KM wiecej masz 15KM mniej... i nie wierz jakims aukcjom z allegro z chip rezystorami, chipami uniwersalnymi lub czyms w tym rodzaju... bo mozesz sobie zniszczyc samochod... modyfikacje ktore ci zaproponowalem powinny dac jakies 10KM.... i zamknac sie (profesjonalnie zrobione w 2000zl) jesli chcesz wiecej bedziesz musial jeszcze sporo wylozyc... ale jesli chcesz to miec zrobione porzadnie to nie warto oszczedzac... a jesli potrzebujesz duzo wiecej mocy to zastanow sie nad swapem...



Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Mrozio » pt kwie 28, 2006 08:20

To samo co w innych silnikach...
Na pewno nie zaszkodzi walek typu gt delikatna przerobka glowicy tez typu gt tj.pisza koledzy na tym forum... Na koniec trzeba zmodyfikowac elektronike.Bez tego nie bedzie normalnie jezdzic. W jakims poscie czytalem ze GTO modyfikowal taki silnik w A3 lub mk4
Natomiast odnosnie madafaka tuningu za "1zl" silnika,ktory czasami cos tam daje (przede wszystkim zadowolenie) to modyfikacja puszki filtra powietrza i doprowadzenie powietrza ze zderzaka. Poprawa osiagow moze nie jest az tak widoczna jak w starszym aft/aks ,ale zawsze cos...
Do bez inwazyjnych to wymiana kolektora na 4-2-1 tj.pisze KamilW lub totalny odjazd i turbo,ale trzeba uwazac przy sofcie na forum skody jeden z kolegow przedobrzyl. Trzeba odprezyc ten silnik gdyz ma wysoki stopien sprezania.
Niestety w tym silniku nie ma takich kwiatkow jak w 1.6 16v vw. Tam wystarczy wyciagnac zwezke z dolotu i sam stozek z "power rura" daje prawdziwego powera w postaci 10-15KM. Mozna sie pobawic w szybsze otwieranie sie odpowiednich kanalow dolotowych w kolektorze.Taki patent w lanosach powoduje mozliwosc poszerzenie chrakterystyki momentu obrotowego.Trzeba jednak delikatnie to zmieniac...

[ Dodano: Pią Kwi 28, 2006 8:23 am ]
Podpytaj sie bardzo enigmatycznego kolege UcHO on sam przeprowadzal modyfikacje i osiagnal piekny wynik.Moze zdraci CI szczegoly swoich przerobek


TKD WTF

lejda1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: lejda1 » pt kwie 28, 2006 10:10

wielkie dzieki za pomysły zaczynam zbierac kaske i cos popróbujemy z tym samochodem zeby troszke sie lepiejj zbierał właśnie załuje ze nie mam tego nowszego silnika 16 16v ale cuź taki jest i nie mozna nażekać jeszcze raz dziękuje mam tylko jeszcze pytani co to jest ten swap mozesz mi wytłumaczyć a i jeszcze mam takie pytanko czy na wiazd na majówke trzeba coś zapłacić pozdrawiam mały


Mały

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt kwie 28, 2006 10:20

Swap to zamiana... np silnika 1,4 na 2,0 litry... a co do majowki to powinno byc wszystko opisane w tym temacie o majowce ale jak znam zycie to na bank sie cos placi :)



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pt kwie 28, 2006 10:22

wjazd na majovwke bodaj 50 pln od auta.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

lejda1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: lejda1 » pt kwie 28, 2006 10:32

Wie;kie dzieki ale ten swap to wstawienie nowego silnika czy rozwiercenie obecnego


Mały

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pt kwie 28, 2006 10:33

wstawienie nowego.

[ Dodano: Pią Kwi 28, 2006 10:34 ]
lejda1, zapraszam na www.vwgolf.waw.pl


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

lejda1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: lejda1 » pt kwie 28, 2006 11:11

Dzieki myslałem juz nad tym zeby wstawic moze nowe serce np 1,9 tdi 110 km gdyż słyszałem ze są to bardzo podatne silniki na modyfikacje ale czy to sie opłaca to włąśnie nie wiem nie wiem czy lepiej by nie było kupić nowego samochodu co o ty myślisz


Mały

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości