TŁUMIK DEDYKOWANY...ŚCIEMA ??

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
mitusm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: sob mar 06, 2010 10:50
Lokalizacja: Myślenice/Limanowa

TŁUMIK DEDYKOWANY...ŚCIEMA ??

Post autor: mitusm » pn maja 03, 2010 20:53

Witam, zacząłem szukać jakiegoś mruczącego wydechu do mojego mk4 2.0. Nie zależy mi na wzroście mocy, bardziej na przyjemnym dźwięku. Jednocześnie nie chce aby mocy ubyło.
Przeglądając stronę ultera szczęśliwy znalazłem wydech dla siebie. Z ciekawości zobaczyłem na inne wersje silnikowe i...wszystkie motory miały "dedykowany" wydech z takim samym nr. seryjnym, bez różnicy czy 1.4 czy 1.9sdi. Gdzie w takim razie szukać ? Motor AZJ 115ps.



Awatar użytkownika
zwierzątki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn cze 08, 2009 22:45
Lokalizacja: pomorze

Post autor: zwierzątki » śr maja 05, 2010 09:38

Miałem ten sam problem. Niestety producenci wydechów idą w dwóch kierunkach - dobierają tłumiki na zasadzie średnicy układu wydechowego jaki jest w serii oraz po drugie żeby mocowania pasowały. Puszki jak i ich wnętrza są takie same.

Ja znalazłem dwa rozwiązania w których było widać że producenci/wykonawcy wiedzą co robią. Jedną z nich była firma www.extratuning.eu i oni robią tylko gotowe do montażu ale wypytywali o takie szczegóły wydechu i silnika że tylko cena mnie zabiła - w zależności od końcówki od 500zł w górę ale po korespondencji mogłem mieć pewność że zrobią pod moje wymagania, mój samochód, typowo pod silnik w moim samochodzie.
I drugie rozwiązanie na które się zdecydowałem to tłumik od tego gościa z allegro http://www.allegro.pl/show_user_auction ... d=13137266
wnętrze pod silnik, gabaryty pod samochód, dźwięk pode mnie no i cena nie zabiła. Minusem jest to że nie robi gotowych do montażu. Nawet przy dopłacie z mojej strony nie chciał nawet na ten temat rozmawiać



Awatar użytkownika
mitusm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: sob mar 06, 2010 10:50
Lokalizacja: Myślenice/Limanowa

Post autor: mitusm » śr maja 05, 2010 19:28

Znalazłem firmę kolo N.Sącza, robią wydechy z nierdzewki i mają własną hamownie. W cenie 600zł dwa pomiary przed i po. Chyba zdecyduję się na nich w przyszłym miesiącu.
Ostatnio zmieniony śr maja 05, 2010 19:29 przez mitusm, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
zwierzątki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn cze 08, 2009 22:45
Lokalizacja: pomorze

Post autor: zwierzątki » śr maja 05, 2010 22:41

mitusm pisze:Znalazłem firmę kolo N.Sącza, robią wydechy z nierdzewki i mają własną hamownie. W cenie 600zł dwa pomiary przed i po. Chyba zdecyduję się na nich w przyszłym miesiącu.
cały wydech z nierdzewki z montażem i hamownią za 600zł? co to za nierdzewka?



Awatar użytkownika
mitusm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: sob mar 06, 2010 10:50
Lokalizacja: Myślenice/Limanowa

Post autor: mitusm » czw maja 06, 2010 05:34

Tylko ostatni tłumik.
Ostatnio zmieniony czw maja 06, 2010 05:35 przez mitusm, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
zwierzątki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn cze 08, 2009 22:45
Lokalizacja: pomorze

Post autor: zwierzątki » czw maja 06, 2010 09:29

mitusm pisze:Tylko ostatni tłumik.
mimo wszystko nie dal bym. Wiesz ja kupiłem wydech za 180zł z pojedynczą okrągłą o średnicy 80mm, z dźwiękiem do wyboru, zapłaciłem za montaż 70zł i śmigam na tym 1,5 roku i nic się nie dzieje. Wymiary ja seria - robiony na zamówienie. Typowy OEM look



Awatar użytkownika
mitusm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: sob mar 06, 2010 10:50
Lokalizacja: Myślenice/Limanowa

Post autor: mitusm » czw maja 06, 2010 20:31

W sumie wyszło Cię 250zł, za 2x tyle mam wydech (teoretycznie) do końca żywotu auta + gwarancję że przynajmniej nie osłabię silnika. Jeszcze się zastanowię, na razie kompletuję audio.



Awatar użytkownika
zwierzątki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn cze 08, 2009 22:45
Lokalizacja: pomorze

Post autor: zwierzątki » pt maja 07, 2010 14:09

tylko czy jest sens ładować tak drogie elementy
władujesz 600zl i nie odzyskasz. Ja też rozważałem z nierdzewki ale to utopia bo samochodem nie będę jeździł tym samochodem do końca żywota

poza tym żeby wydech konkretnie coś dał to trzeba go zrobić od kolektora do samego końca a nie nawet nie w połowie więc ta hamownia do tego to tak naprawdę o kant :ass: rozbić



Awatar użytkownika
mitusm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: sob mar 06, 2010 10:50
Lokalizacja: Myślenice/Limanowa

Post autor: mitusm » ndz maja 30, 2010 08:15

Hamownie tylko po to żebym wiedział czy mi kolesie nie zatkali wydechu jakimś badziewiem, nie oczekuję wzrostu mocy. Zależy mi żeby mocy przynajmniej nie ubyło a poprawił się tylko dźwięk.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości