[mk3] 2.0 jak podnieść moc bez wielkich ingerencji

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

KrzychuKrzys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 21:51
Lokalizacja: Z kątowni

Post autor: KrzychuKrzys » śr gru 23, 2009 14:22

Dedi_S pisze:Jak już porównywać możliwości strojenia itd to trzeba brać pod uwagę wolnossący do wolnossącego i turbo do turbo. Ja zamiast np 1,9TDI to wolałbym 1,8T ale to są zupełnie inne charakterystyki pracy. Służbówkę mam 2,0 HDI 90 hp, a u siebie 1,8 90hp na LPG i wolę swój motor do jazdy na co dzień, ale w trasy to lepiej mi się jeździ ropą. Dyskusja benzyna kontra ropniak nie ma najmniejszego sensu bo można tak godzinami i ze 100 stron zapisać, a nikt nikogo nie przekona.

[ Dodano: 23 Gru 2009 08:53 ]
KrzychuKrzys pisze:Może warto pomyśleć o sprzedaży i zmiany marki posiadanego auta na takie o bardziej sportowym zacięciu?
Mina kierownika np. bmw czy merca jak stary Mk2 lub Mk3 go robi na starcie bezcenna i nie da się tego przeliczyć na kasę :bigok:
Nie chciałem porównywać możliwości strojenia itd. Chodziło mi raczej o stosunek mocy do wydanej kasy.
1.8T trochę siana już kosztuje i ni jak go porównywać z popularnym 1.9 TDI z mk3. Jakbyś zestawił moc / spalanie to 1.8T trzeba będzie przyrównać z jakimś 3-litrowym turbo dieslem.

Poza tym mocnym autem nie musi być wcale BMW czy Mercedes (ten drugi raczej osiągami nie grzeszy). Jest sporo innych niedrogich aut z silnikami 2.0T którymi można poszaleć i łatwo zmodyfikować, tak że nawet 325 nie da rady. I są często nawet bardziej niepozorne niż mk3. :smoke:



Awatar użytkownika
Dedi_S
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: śr maja 21, 2008 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Dedi_S » śr gru 23, 2009 16:03

Co racja to racja bo sąsiad z firmy obok ma 205 rally i gdyby nie klatka w środku to wydaje się taki niepozorny samochodzik. No ale robimy OT koledze.
Podsumowując: w tym silniku za małą kasę i bez większych ingerencji to nie ma co liczyć na odczuwalny przyrost mocy.


Zanim coś napiszesz i doradzisz to pomyśl bo możesz innych narazić na koszty.

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: spawacz » wt gru 29, 2009 20:24

Nie no ku... ja tego forum juz nie moge, evo z pewnej rozmowie z Toba cos innego stwierdziles, zreszta nie tylko ty bo gdzies tu na forum ktos napisal ze moc KR byla zblizona to ukladu k-jet chodz ten na digi II dzialal. Co innego piszecie na forum a co innego jak sie z Wami przez tel. rozmawia. Ciekawe dlaczego ??? Zeby przypadkiem co niektorzy bardziej bystrzejsi nie zrobili tego na czym mozecie zarobic ???


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » śr gru 30, 2009 08:58

spawacz, ty sie uderz w glowe, rozmawiamy o podpieciu 9a z oryginalnym digi 1 (twoje slowa
a 9A na org Digi I i tak 150KM
) i taki 9a nie wypluje wiecej niz 120 ps, trzeba zrobic modyfikacje softu. nie ma co bystrzacha z ciebie... idz i nie rzucaj sie z niewiedzy :helm:


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
Dedi_S
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: śr maja 21, 2008 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Dedi_S » śr gru 30, 2009 12:08

Teraz się trochę zamieszania zrobiło :grrr:
Czyli co digi II nie trzeba stroić do 16v?? No z tego co wiem to trzeba i w dodatku jest trudniejszy do zmiany softu, ale ja to tu na forum wyczytałem.


Zanim coś napiszesz i doradzisz to pomyśl bo możesz innych narazić na koszty.

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » śr gru 30, 2009 19:03

kazde digi trzeba wystroic do innego silnika, a seryjny soft wrzucony do 9a da gora 120 ps. zrozumiano juz???


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » śr gru 30, 2009 23:48

evolution pisze:kazde digi trzeba wystroic do innego silnika, a seryjny soft wrzucony do 9a da gora 120 ps. zrozumiano juz???
nie przesadzaj evo, moze po twoich modach i miały 120KM, 9A na digi 2 ma ciut wiecje niz te 120KM i jest kilka takich aut na forum ktore motory maja totalnie seryjne i ponad 120KM

oto jeden z przykładów
Obrazek



Awatar użytkownika
Dedi_S
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: śr maja 21, 2008 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Dedi_S » czw gru 31, 2009 09:32

evolution pisze:kazde digi trzeba wystroic do innego silnika, a seryjny soft wrzucony do 9a da gora 120 ps. zrozumiano juz???
Borys pisze:nie przesadzaj evo, moze po twoich modach i miały 120KM, 9A na digi 2 ma ciut wiecje niz te 120KM i jest kilka takich aut na forum ktore motory maja totalnie seryjne i ponad 120KM
Od czego to zależy? Że raz jest 120 a raz 140 hp? Może od stanu silnika?
Ma ktoś może wykres z przed założenia i po?
Mimo wszystko wydaje mi się, że przy większych zmianach (porting,kolektor wydechowy 4-2-1, wałki z ABFa) takie jak ja mam w PLce to nie obejdzie się bez strojenia, bo pewnie nie uzyska się pożądanego efektu. Co o tym myślicie? (wiem że od profi tunerów ciężko cokolwiek wyciągnąć bo z tego żyją, ale uchylcie rąbka tajemnicy :) )


Zanim coś napiszesz i doradzisz to pomyśl bo możesz innych narazić na koszty.

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » czw gru 31, 2009 14:45

BORYS powiedz mi ile trwal pomiar przy tym wyniku co podales ewentualnie jakie obciazenie bylo i czy sprawdzaliscie roznice przy hamowaniu bez/z obciazeniem?? oraz jakie CO mialo auto podczas pracy w trybie serwisowym.


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » czw gru 31, 2009 16:05

evolution pisze:BORYS powiedz mi ile trwal pomiar przy tym wyniku co podales ewentualnie jakie obciazenie bylo i czy sprawdzaliscie roznice przy hamowaniu bez/z obciazeniem?? oraz jakie CO mialo auto podczas pracy w trybie serwisowym.

a ty dobrze sie czujesz?

nie było mnie przy pomiarze, nikt nie badał CO, i nie wiem o jaki brak obciazenia ci chodzi.

moze skup sie chłopie na swojeje robocie i nie wciskaj swoich teorii.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » czw gru 31, 2009 19:29

widzisz borys celowo zapytalem sie o te kilka spraw, 9a nie wypluje takiej mocy jak z tego wykresu jesli digi 1 bedzie ustawione jak fabryka przykazala, moc jaka na drodze lub na inercji wypluje miesci sie w granicach 120 ps gdyz afr oscyluje w okolicach 16, w momencie gdy obciazysz go retarderem moc bedzie rosnac circa zaleznie od obciazenia, najlepiej jest gdy pomiar trwa jakies 40 sekund gdzyz petla zamknieta o2 do 4000rpm zdola podciagnac afr w okolice 14, a powyzej 4krpm afr wskakuje na okolice 12.8 i jest fajnie. jest to sprawdzone razy kilkanascie w takim setupie, dlatego wolnossaki zawsze sprawdzam na roznych obciazeniach zeby nie bylo ze na obciazeniu i bez obciazenia silnik generuje inna moc i dwa auta o 150 ps jezdza roznie, to jest tak naprawde problem kazdego seryjnego wolnossaka ze w roznych warunkach pluje inna moc i trzeba sie chwile pomeczyc zeby zawsze jechal jednakowo. chyba nie zaprzeczysz??? :bajer:

taki sam efekt pomiarowy w 9a+ ori digi1 osiagniesz robiac na biegu jalowym kolo 8 % CO, ale po co komu tyle paliwa w wydechu rozlanego tylko po to by gora byla ok???.

wiec albo stroimy wtrysk pod kazdy inny silnik albo wciskamy wszystkim ze nic nie trzeba robic bo bez tego jest zaje****cie :helm: pozdrowionka


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » pt sty 01, 2010 14:02

evolution pisze:widzisz borys celowo zapytalem sie o te kilka spraw, 9a nie wypluje takiej mocy jak z tego wykresu jesli digi 1 bedzie ustawione jak fabryka przykazala
a jak bys umiał czytac uwaznie to bys wyczytał z mojego posta ze wykres tyczy sie DIGI 2 a nie digi 1

takze po co placic za strojenie digi 1 jak po załozeniu digi 2 efekt jest taki sam a moze i lepszy
Ostatnio zmieniony pt sty 01, 2010 14:05 przez Borys, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pt sty 01, 2010 14:46

Obrazek


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » sob sty 02, 2010 15:24

Borys, jakbys sie wczytal w to co pisze ja i toffic i paru innych strone wczesniej nie urywalbys sie jak filip z konopii z digi 2 skoro piszemy o digi 1. ktore z seryjnym softem nie radzi sobie z 16v. robiac moc z duu** to ze digi 2 robi moc podobna do ori z kajetem to wiemy wszyscy, ale kolega spawacz nie wie ze 9a z digi 1 nie robi roboty i w tym konkretnym przypadku uswiadamialem mu ze nie ma racji piszac o 150 ps.

odpowiadajac na twoje pytanie po co wsadzac digi1 odpowiadam: a po to ze po zalozeniu i wystrojeniu efekt bedzie lepszy niz na d2, chocby z braku zwezki w dolocie, a ponadto daje nam jeszcze mozliwosc pozniejszego modzenia w tym doladowania silnika bez potrzeby zmieniania ukladu sterujacego. pozdro :helm:
Ostatnio zmieniony sob sty 02, 2010 19:36 przez evolution, łącznie zmieniany 1 raz.


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości