jaki wydech

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Ralfii_VR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 09, 2004 01:15
Lokalizacja: Rzeszow
Kontakt:

Post autor: Ralfii_VR » sob gru 31, 2005 12:58

Ja ma cos takiego robione w komplecie z całym układem wydechowym dedykowanym do mojej pojemnosci, 2.5" srednica, z tego co mi gość mowil co to robił to coś co zastepuje kata ma swoje zadanie, rozpręza spaliny za kolektorem(kolektor tez mam sportowy) aby dac im odpowiedni ped czy jakos tak juz nie pamietam :helm: , bedzie jakies 2 lata, wyglad identyczny. :bajer:



fibolek

Post autor: fibolek » sob gru 31, 2005 14:57

Kolego nie wstawiaj puszki zamiast kata bo będzie głośno lepiej wstaw kawałek rury.Ostatni czyli końcowy tłumik z mocy nic nie doda (tylko hałas).Strumienice można ale z głową i obliczeniami i napewno nie na miejsce kata.
Wyzucając kata odepchasz wydech pamietaj o tym i pomyśl o dolocie.



Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Mrozio » wt sty 03, 2006 22:30

Puszka pokazana przez rafalvr6 to jest nic innego jak komora rezonansowa.Sluzy ona do odbicia fali i zapewnienia odpowiedniego podcisnienia na samym poczatku wydechu efekt wyssania spalin (tj pisal rafalvr6). W silnikach wolnossacych dzieki temu elementowi wydechu zachowany bedzie wysoki moment na niskim zakresie obrotow. Jesli jestem w bledzie niech ktos mnie poprawi...
Stosujac taka puszke nie powinno byc glosniej...co wiecej otrzymuje sie wys.moment przy niskim zakresie obrotow (tj.majac kata) i troszke wieksza moc dzieki wiekszej przepustowosci takiego elementu.Komore wykonuje sie w ten sposob aby zachowac odpowiednia pojemnosc ukladu wydechowego.W polsce mg motorsport robi cos podobnego. Sporo informacji na temat zjawisk falowych jest na forum SR...


TKD WTF

Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » wt lut 28, 2006 19:08

Jak masz kase i chcesz miec odpowiedni przyjemny warkot kupuj tylko DEDYKOWANE to twojego silnika/mocy.

Jak nie to pozabijasz ludzi bassem i na stacji diagnostycznej bedziesz dawal w lape :satan:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości