swap 1.3i na.. no właśnie na co?

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Basilius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 08:38
Lokalizacja: Wolbrom
Kontakt:

swap 1.3i na.. no właśnie na co?

Post autor: Basilius » ndz paź 18, 2009 11:58

Witam,
mam dogorywający silnik w swoim MK2 1.3 na pełnym wtrysku. Chcę to zmienić na coś mocniejszego. Kupiłem kiedyś wspomaganie i klimę kompletną, ale niestety mechanik mi powiedział że jak w tym silniku włączę klimę to zgaśnie :)

Szukam silnika mocniejszego, takiego do którego mogę założyć te rzeczy. Szykuję też kilka modyfikacji do mojej perełki. Większość już leży w garażu, ale silnik sprawuję się już słabo. Mam możliwość kupienia 1.8 PB 112ps z GTi z całym osprzętem potrzebnym do swapa za około 700PLN (licznik, manetki itp). Skrzynia 2y. Silnik ma około 250tysiecy.

Pytania moje:
1. Czy warto inwestować w ten silnik czy zastanowić się nad czymś innym? (1.3 palił mi około 10litrów na mieście ostatnio)
2. Mój golf jest z 91 roku - czy będę miał problem z elektryką? Czy będzie tragiczna rzeźba?
3. Bardzo proszę o sugestie i porady w temacie - będę zobowiązany.

Pozdrawiam - Artur
Ostatnio zmieniony ndz paź 18, 2009 11:59 przez Basilius, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Bedzio Mk3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: śr lip 18, 2007 21:31
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: Bedzio Mk3 » ndz paź 18, 2009 16:22

Moze 2E(115km) od golfa mk3 ?


[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9078d538102397aa.html[/img]

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz paź 18, 2009 16:41

ad1 zaden swap nie jest oplacalny a tym bardziej rzezba fabrycznego silnika
ad2 swap... tylko na cos mocnego. im wiecej ps tym drozej i wiecej roboty
ad3 vr6 lub pochodne.. pozniej doladowac:P


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » ndz paź 18, 2009 17:16

za 700 wolaja za goly silnik wiec bierz puki klijet sie nie rozmysli A co do swapu to nie bedziesz mial problemu PB tez jest z mk2



Piotrmwwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr maja 14, 2008 16:13
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Piotrmwwo » ndz paź 18, 2009 17:16

Ja Miałem NZ w jettcie i wrzuciłem pf'a (107km) i jetem bardzo zadowolony. Pb to to samo praktycznie tylko bez sondy lambda Swap jest prościutki jak coś wal na priv to Ci poślę zdjęcia jak się wpiąć w elektrykę Od NZ .... Zrobiłem to w jeden dzień... Pamiętaj o hamulcach



Basilius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 08:38
Lokalizacja: Wolbrom
Kontakt:

Post autor: Basilius » ndz paź 18, 2009 17:43

wiem, że swap jest nieopłacalny. Naljepiej byłoby mi kupić 1.3 kolejne i smigać :) Ale wtedy zostaje mi klima i wspomaganie dalej w garażu. Blachę mam w idealnym stanie - zero (słownie 'zero') korozji. Poza tym zrobiłem tym wozem tyle kilometrów, że zazwyczaj pukają mi się w głowę, że to niemożliwe :) i teraz mam do niego sentyment :) Chę po prostu mieć tego i już :)

Powiedzcie mi jeszcze czy ten 1.8 PB zdaje egzamin w przyszłych modyfikacjach na + jeśli chodzi o moc silnika. 700PLN to faktycznie niedużo. Co w momencie gdybym później chciał zmienić na coś jeszcze mocniejszego - jaka mnie czeka droga? Musze teraz wymienić chłodnicę? Czy mogę do tego silnika wrzucić później turbo np itd.

(jestem w trakcie czytania forum, ale zanim się rpzegryzę przez nazewnictwo i rodzaje silników to miną wieki a sprzedający może mi się rozmyślić z tym 1.8 PB)

edit:
czyli chamulce też by pasowało zmienic na lepsze? :)))
Ostatnio zmieniony ndz paź 18, 2009 17:46 przez Basilius, łącznie zmieniany 1 raz.



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » ndz paź 18, 2009 21:27

A ja proponuję zerknąć w podwieszony temat i go przeczytać. Wszystko o wyborze silnika do swapa jest tam zawarte.

Do codziennej dynamicznej i bezproblemowej jazdy ja bym polecił PF/PB/2E. Montaż prosty, elektronika prosta i sporo frajdy przy tym. Niestety te silniki nie nadają sie do modyfikacji bo stosunek kasa/konie wychodzi bardziej niekorzystny niż kolejny swap na 16v/VR6 :)


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Piotrmwwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr maja 14, 2008 16:13
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Piotrmwwo » ndz paź 18, 2009 23:41

Ja tak samo wrzuciłem Pf'a bo mam niemożliwie aż zdrową budę... inaczej bym to olał ... te silniczki można kosztem 2 tysięcy zrobić na 130 koni... można się bawić w uturbianie ale nie ma to sensu bo za cenę turbo wstawisz silnik który ma taka samą moc bez modyfikacji np 2.0 16v (abf) który jest bardziej rozwojowy... Ja powiem tak że wstawiłem pf'a tak na rok a potem zmiana na cos mocniejszego ale silnik tak daje rade że zamiast kolejnego swapa właśnie wsadzam w niego 3 tys i wiem że będzie mi słuzył... Jeśli chodzi o dynamikę to jest naprawdę dobra jak trafisz nie zajeżdżony silnik... póki co na światłach dostałem 2 razy tylko... i to od seata leona cupra i audi a8 wiec to nie wstyd... najlepiej szukać takiego który jeździł na benzynie i ze skrzynia automatyczną... Przed kupnem sprawdź koniecznie kompresję



Awatar użytkownika
blazejm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 21:16
Lokalizacja: Dobrzyca
Kontakt:

Post autor: blazejm » wt paź 20, 2009 11:07

eee ze co? 1,3 zgasnie po wlaczeniu klimy? :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: wysmial bym tego pseudo mechanika prosto w twarz.......to ciekawe ze nawet do tico i CC oferowali klime i jakos te smieszne malutkie silniczki nie gasly po wlaczeniu klimy :) klima wcale nie potrzebuje nie wiadomo ile mocy, max kilka KW....moim zdaniem smialo do 1,3 mozesz dac klime i wspome i bedzie grac i buczec :bigok:


[b][color=indigo]Moja Golfinka: :D [/color] (wszystkie foty na 1-szej stronie ;) )
http://vwlkp.pl/viewtopic.php?t=158[/b]

Basilius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 08:38
Lokalizacja: Wolbrom
Kontakt:

Post autor: Basilius » wt paź 20, 2009 18:49

no nie ma jak założyć niestety :( Już generalnie zdecydowałem że będzie ten 1.8 z GTI. Na razie wystarczy. Zdaję sobie sprawę, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale posłucham rad kolegów wyżej i nie tylko. Na razie będzie git. Jeszcze mam jedno pytanie.

Gdybym ciał zmienić tylne hamulce na tarczowe a na pewno będę to musiał zrobić to muszę kupić całą belkę z tyłu?



Awatar użytkownika
blazejm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 21:16
Lokalizacja: Dobrzyca
Kontakt:

Post autor: blazejm » wt paź 20, 2009 19:27

Basilius, z tego co wiem to tak, musisz wymienic cala belke, po za tym to najprostsza metoda bo wymieniasz calosc i sie nie bawisz w *#cenzura#* :)


[b][color=indigo]Moja Golfinka: :D [/color] (wszystkie foty na 1-szej stronie ;) )
http://vwlkp.pl/viewtopic.php?t=158[/b]

Basilius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 08:38
Lokalizacja: Wolbrom
Kontakt:

Post autor: Basilius » wt paź 20, 2009 20:24

kurna :( To chyba się minę z założonym budżetem... bo cały czas coś :) Ale ja tak lubię ten wóz :D



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » śr paź 21, 2009 11:28

Od hamulców to ja bym zaczął na Twoim miejscu, a potem moc. Żeby mieć z tyłu tarcze nie musisz wymieniać całej belki. Belka zostaje ta sama co masz.


Obrazek

dzidas1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 19:38
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: dzidas1987 » śr paź 21, 2009 18:14

siema widze ze ty D1_PITER pomagasz wszystkim a ty czassami potrzebujesz pomocy no chyba ze jestes wszech wiedzacy .
A co do tych chebli z tylu (tarcze) napisz cos wiecej pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 61 gości