Hamulce z mk III do mk II

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Knutek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 12:21
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Hamulce z mk III do mk II

Post autor: Knutek » pt paź 09, 2009 17:30

Witam, mam taki mały problemik, mianowicie udało mi się kupić hamulce komplet od mkIII GTI, tzn. kompletna belka z tarczami oraz kompletny przód z tarczami. Problem polega na tym, że belka od mkIII jest szersza z tego co się orientuje, ale czy na mocowania do karoserii będzie pasować czy w tym miejscu też jest szersza? Druga sprawa jest taka że są one na 5 śrub, i troszke nie na ręke mi to teraz zmieniać, czy jest jakaś możliwość przerobienia tego na 4 śruby, dodam że tarcza przednia ma 280mm. Z góry dzięki za pomoc :pub: Na pewno punkciki będą :bigok:



goly0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: pn paź 29, 2007 22:58
Lokalizacja: lutcza RSR

Post autor: goly0 » pt paź 09, 2009 21:20

przy przeróbce z 5x100 na 4x100 z przodu potrzebował bys zwrotnice na tarcze min 256mm no i tarcze a z tyłu same tarcze... odnosnie belki to jesli dobrze pamietam pasi na mocowania karoserii w mk2


wykonam dystanse do twojego auta i stożki do felg

Awatar użytkownika
Knutek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 12:21
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Knutek » sob paź 10, 2009 12:38

No to tak jak myślałem, dzięki bardzo za odpowiedź, punkcik leci :bigok:



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » sob paź 10, 2009 13:02

Knutek pisze:Witam, mam taki mały problemik, mianowicie udało mi się kupić hamulce komplet od mkIII GTI, tzn. kompletna belka z tarczami oraz kompletny przód z tarczami. Problem polega na tym, że belka od mkIII jest szersza z tego co się orientuje, ale czy na mocowania do karoserii będzie pasować czy w tym miejscu też jest szersza? Druga sprawa jest taka że są one na 5 śrub, i troszke nie na ręke mi to teraz zmieniać, czy jest jakaś możliwość przerobienia tego na 4 śruby, dodam że tarcza przednia ma 280mm. Z góry dzięki za pomoc :pub: Na pewno punkciki będą :bigok:
ad1 mocowanie belki apsuje
ad2 trzeba zmienić same piasty, przy okazji nowe łożyska no i tarcze, i już masz 4x100



Awatar użytkownika
Knutek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 12:21
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Knutek » pt paź 16, 2009 19:12

Jeszcze jedno pytanko, linke ręcznego jaką kupować, do mk III czy mk II



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości