Swap czy ten sam silnik

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

AineX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sie 24, 2009 21:23
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Swap czy ten sam silnik

Post autor: AineX » pn wrz 14, 2009 21:09

Witam.Mam małe pytanie.Otóz posiadam golfa 3 2,0 8v i cos jest pomieszane.Na mechaników już wydałem dośc sporo kasy i nikt nie wie co jest.Zastanawiam się nad dwoma kwestiami.

1:zrobic swap na 2,8 vr6 z golfa 3(silnik zadbany nie sprawdzany na chamowni,od znajomego po wypadku,koleś dbał o samochód,kupił już drugiego vr6 a tego chce na części puścic)

2:Kupic silnik 2e i tego włożyc(jedynie kupic na allegro pewnie tez nie sprawdzony na chamowni)

Kolejne pytanie.Jeśli swap na 2,8 to co muszę miec oprócz silnika i skrzyni.Dodam że jakimś dziwnym trafem w moim gti są 4 śruby na koła a wiem że w vr6 jest 5 śrub.Proszę o rady.



Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » pn wrz 14, 2009 23:09

to szczerze masz jakis ulep. Oryginalnie 2E powinno miec kola na 5 srub. Moze ktos kiedys robil swap na 2e i nie dokonczyl tego porzadnie. Z tylu masz bebny czy tarcze. Do vr napewno potrzebowal bys wiazke komptroche czujnikow itp. Pozatym komplet hamulcow i ...
Ostatnio zmieniony pn wrz 14, 2009 23:09 przez GTI KR, łącznie zmieniany 1 raz.


BB (borówka, bandit ...)

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn wrz 14, 2009 23:32

GTI KR pisze:i ...
masę innych rzeczy jak np kołyska
AineX pisze:a tego chce na części puścic)
ja bym brał skoro masz całe auto i mozesz sobie zabrać co potrzeba a jesteś pewny silnika to nawet bym sie nie zastanawiał :D przekładka prosta z 1 do drugiego golfa :D



AineX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sie 24, 2009 21:23
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Post autor: AineX » wt wrz 15, 2009 20:24

Dzieki panowie za info.Samochod dzis byl ogladac mcgyver:) cos tam porobil i ... wkoncu odpalil.Ale dalej problem ze skrzynia,tzn 1,2,3,4,5 bieg nie dziala,wogole nie moge ich wrzucic a wsteczny dziala.Wydaje mi sie ze wodziki poszly.Dalej sie zastanawiam nad vr6.W sobote mam jechac do kolesia od vr6 i sie dogadam.Jak cena bedzie w porzadku to wezme vr6 a jak nie to bede szukal skrzyni albo mcgyvera od skrzyni:D Pozdro


Temat można zamknąc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości