RD,PB i RF na gaźniku...

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

RD,PB i RF na gaźniku...

Post autor: bandyta mk1love » ndz lip 12, 2009 18:29

Witam!

Szukałem długo w okolicy silnika 1.8 GU ale nigdzie takowego nie było...znalazłem za to kilka innych silniczków takiach jak RD,PB i PF zasilane digifantem czyli elektronicznym wtryskiem paliwa sterowanym przez komputer.

Jak myslę, powszechnie wiadomo że silniki zasilane wtryskami mają większe zawory ssące w stosunku do zasilanych gaźnikiem (40 mm vs 38mm - poza silnikiem GX gdzie zawory są jak na gaźniku). Silnik RD ma 107 koni,PB 112 koni i PF 107 koni.

Mój plan na silnik w moim mk1 był taki żeby wstawić silnik 1.8 GU i do tego zasilić go albo gaźnikiem zenith b1 albo co bardziej prawdopodobne gaźnikiem z poloenza/dużego fiata czyli weber 34dchd 16. Myślę że w połączeniu z remontem silnika z katalogowych 90 koni zrobiłoby się nieco poniżej setki ale niestety brak takiego silnika w mojje okolicy ;/


Do czego zmierzam...jakiej mocy mogę się spodziewać montując gaźnik w silnikach o oznaczeniach RD,PB i PF?

Druga ważna dla mnie rzecz to z tego co wiem RD jest zasilany KE- Jetronic'em a pozostałe dwa digifantem i gdybym kiedyś w przyszłości powrócił do zasilania wtryskiem to ,który silnik nadawałby się do tego bardziej?(mówie tu o modyfikacjach).

I kolejne ostatnie już pytanie czy zasilanie typu digifant da się odpowiednio zestroic pod turbo?


Liczę na szybką i wyczerpującą odpowiedź za co z góry dziękuję i pozdrawiam!

Maciek (bandyta)

[ Dodano: 13 Lip 2009 10:07 ]
Panowie czy nikt mi nie powie jakiej mocy mam się spodziewać?;>
Ostatnio zmieniony pn lip 13, 2009 10:07 przez bandyta mk1love, łącznie zmieniany 1 raz.


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pn lip 13, 2009 10:29

Wszystkie to Digifant, wg mnie wyrzucanie go i wkładanie jakiegokolwiek gaźnika to krok wstecz, mocy mnie, spalanie będzie wyższe
bandyta mk1love pisze:I kolejne ostatnie już pytanie czy zasilanie typu digifant da się odpowiednio zestroic pod turbo?
z tych silników co podałeś to nie



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » pn lip 13, 2009 15:47

toffic, powiedz mi więc który typ zasilania wybrać pod turbo?

I powiedz mi jakie różnice w mocy między wtryskiem a gaźnikiem będą? Nie ukrywam że przez zimę mam zamiar zamontować gaźniki z motoru i wtedy nawet bd podejżewam zysk na mpocy ale narazie musze wiedzieć jak zmieni sie moc z katalogowych 107 koni po zmianie na zwykły gaźnik pierburg lub weber z poldka.

toffic wiem że znasz temat i licze na Twoją pomoc.


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pn lip 13, 2009 17:17

bandyta mk1love pisze:powiedz mi więc który typ zasilania wybrać pod turbo?
Digifant I
bandyta mk1love pisze:I powiedz mi jakie różnice w mocy między wtryskiem a gaźnikiem będą? Nie ukrywam że przez zimę mam zamiar zamontować gaźniki z motoru i wtedy nawet bd podejżewam zysk na mpocy ale narazie musze wiedzieć jak zmieni sie moc z katalogowych 107 koni po zmianie na zwykły gaźnik pierburg lub weber z poldka
Odpowiedz sobie na pytanie co będzie sterować zapłonem



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » pn lip 13, 2009 21:28

toffic w jakim sensie co bd sterować zapłonem...nie kapuje.
Wiem że laik jestem i może czegoś nie rozumiem ale na moją głowę to wystarczy aparat zapłonowy z czujnikiem halla. Kolektor będzie więc podciśnienie też będzie gdzie wpiąć jeśli o to Ci chodziło. Jeśli z uważasz ze jestem na złej drodze to mnie popraw a będę Ci bardzo wdzięczny:)

Więc proszę Ci raz jeszcze żebyś mi powiedział jakiego spadku mocy można sie spodziewac motując gaźnik w miejsce wtrysku?


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

miotas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lip 29, 2008 19:58
Lokalizacja: GDAŃSK / NORDHORN
Kontakt:

Post autor: miotas » ndz sie 30, 2009 13:38

ja do swojej mk2 1.6 rf wsadziłem silnik 1.8 DS z audiki qattro DS ma jednopunkt i 90KM u mnie chodzi na gazniku z 1.6 a naprawde rwie rowno do przodu. wszystkie tdi zostaja z tyłu tak samo jak benzyniaki 1.8

a spalanie bez tragedi w trasie do 120 ponizej 8 litrow benzyny troszke ponad 9 w miescie przy wozeniu pizzy 12-13 gazu


musze zmienic dziare ;) (sprzedam III GTI info priv)

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » ndz sie 30, 2009 16:58

bandyta mk1love pisze:toffic
Więc proszę Ci raz jeszcze żebyś mi powiedział jakiego spadku mocy można sie spodziewac motując gaźnik w miejsce wtrysku?
Spadek mocy jest ciężki do oszacowania. Wszystko zależy od szerokości przepustnicy jaką zastosujesz (zalezy to tez od gaznika). Moim zdaniem taki silnik będzie mial 90-95 koni jesli włozysz do niego gaźnik z poloneza. Jeśli zapodasz gaźnik z większą przepustnicą niż seryjnie była w silniku PF/PB to możesz mieć większą moc o ile dobrze gaźnik wyregulujesz (odpowiednie średnice dysz i odpowiednie zestrojenie dawki paliwowej).

Co do zaplonu to róźnica jest znacząca. Silniki na digifancie mają całkowicie elektroniczny zapłon (bez podcisnienia). Jest mapa zapłonu zależna od obrotów i obciążenia silnika. Nie skorzystasz z niej jeśli włozysz gaźnik.

Reasumując wkładanie gaźnika do takiego motoru spowoduje mniej dokładne sterowanie zapłonem i poważne ograniczenie w dopływie powietrza do silnika. W efekcie czego uzyskasz moc seryjnej 90 konnej jednostki może z małym plusikiem (wynikającym z większych zaworow i wyższego stopnia sprężania)


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » pt wrz 04, 2009 00:03

bugalon, dzięki za odp. Silnik już mam u siebie i w tej chwili go lakieruje i wymieniam najpotrzebniejsze pierdółki (uszczelki,płyny,oribgi itd) przy okazji poprawiam elektrykę.

Dlatego też w najbliższym czasie okaże się jak to jedzie:D a co do gaźnika to bd to 2 x 34 mm a w ciągu myślę miesiąca zagoszczą 4 gaźniki ze ścigacza...moje wielkie marzenie od dłuższego czasu :D


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości