[mk2] Poliuretan Bikopur'a - wybrać czerwony czy żółty

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
matti_vw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: pn sie 14, 2006 02:07
Lokalizacja: Buczkowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: matti_vw » śr lip 08, 2009 23:11

Dobra kupiłem poliuretany ale mam jeszcze jedno pytanie. Czy przy poliuretanie też trzeba dawać tą tulejkę centrująca która jest w tylnej tulei przedniego wahacza??



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw lip 09, 2009 08:38

Nie trzeba, ale możesz mieć tak, że w wózku będziesz miał do usunięcia takie małe występki co trzymają tulejkę. Jak wyjmiesz wahacze to zobaczysz o co chodzi.



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » czw lip 09, 2009 14:30

Standardowo do mk2 są chyba z większymi otworami i wtedy trzeba dać jeszcze blaszaną tulejkę. Ja prawie miesiąc temu do swojego mk2 (zawias -40) kupiłem czerwone, dedykowane do mk4, wszystkie wymiary są takie same tylko tulejka jest grubościenna i śruba ładnie w nią pasuje bez żadnych badziewnych blaszek, które nawet jak się włoży to i tak zostaje duży luz. Różnicę widać na oko:
mk2:
Obrazek
http://www.strong-flex.eu/index.php?pag ... =1&lang=pl

mk4:
Obrazek
http://www.strong-flex.eu/index.php?pag ... =1&lang=pl

Nie mam porównania do żółtych, ale z tych jestem bardzo zadowolony i sztywniejszych już bym nie chciał. Zawieszenie nie robi się twardsze, ale raczej czulsze. Nie ma gumy, która absorbowała każde uderzenie i wszystko dokładniej czuć na kierownicy. Ale szybko się człowiek do tego przyzwyczaja i nie jest to denerwujące, przynajmniej dla mnie. Do seryjnych gum już nigdy nie wrócę :green_fuck: Mojemu bratu też się spodobały, wczoraj sobie zakładał, a dziś mają robić golfa sąsiada.
Najbardziej ucieszyło mnie to, że auto przestało pływać na boki po koleinach, można jechać po ich "zboczu" i kierownica nie chce już tak skręcać w dół koleiny jak na serii. Zniknęły też luzy wyczuwalne przy przemiennym deptaniu gazu i hamulca, a wkurzało mnie to strasznie. Inna sprawa, że moje gumy były już mocno sfatygowane, ale miały dopiero rok.

//edycja - update linków do fotek
Ostatnio zmieniony czw gru 03, 2009 14:13 przez piori, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

Post autor: Mac_Abra » czw lip 09, 2009 16:45

piori, wielkie dzięki za obszerne info, mógłbyś jeszcze powiedzieć, czy kupiłeś cały komplet, czy jedynie te duże tuleje na tył od mk4 a reszta została gumowa? I czy masz u sibie stabilizator?


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » czw lip 09, 2009 17:28

Mac_Abra, kupiłem tylko te duże na tył wahacza bo na nich zazwyczaj jest luz, cała reszta jest gumowa. Stabilizator mam chyba 17mm.



Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

Post autor: Mac_Abra » czw lip 09, 2009 17:51

Dzięki, piori! Więc te wezmę na pewno. Super, że napisałeś o tych z mk4, bo mnie te dodatkowe blaszane tulejki w dwójce denerwują, nie wiem, po co je właściwie tam wstawili...

Zastanowię się jeszcze, czy może dokupić inne elementy z poliuretanu, mnie zależy głównie na polepszeniu trakcji i poprawieniu trzymania się auta w zakrętach, może coś podpowiecie?

Najlepiej zamawiać online ze sklepu bikopura, czy ktoś zna tańsze źródło?
Ostatnio zmieniony czw lip 09, 2009 18:59 przez Mac_Abra, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

Awatar użytkownika
matti_vw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: pn sie 14, 2006 02:07
Lokalizacja: Buczkowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: matti_vw » czw lip 09, 2009 22:47

piori, Szkoda że o tym wcześniej nie wiedziałem i kupiłem z ta większą dziurą i blaszki do tego, no ale trudno zamontuje tak jak jest. Ciekawe w jakim celu są dwie średnice?



Awatar użytkownika
BigBrother
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob lip 04, 2009 12:22
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: BigBrother » czw lip 09, 2009 23:01

Mac_Abra pisze:czy ktoś zna tańsze źródło?
Tańszego źródła nie znam ale mam źródło gdzie gość robi tą tuleje dużą do wahacza przedniego wylana w metalu, tak jak oryginalna. Zdjęcie mam w temacie o moim aucie.

Poza tym gość robi tuleje do belki tylnej (mam zdjęcie tulei belki tylnej do MK2). Jak ktoś chce to mogę dać do niego nr kontaktowy.

Pozdrawiam!


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252404]MÓJ SAMOCHÓD[/url]

Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

Post autor: Mac_Abra » pt lip 10, 2009 00:57

BigBrother pisze:Tańszego źródła nie znam ale mam źródło gdzie gość robi tą tuleje dużą do wahacza przedniego wylana w metalu, tak jak oryginalna. Zdjęcie mam w temacie o moim aucie.
Właśnie zerknąłem na fotki, wygląda ciekawie. Tylko z kolei te wewnętrzne tulejki jakoś nietypowo wyglądają, jakby miały wysoki i szeorki kołnierz... A w twardości to taki sam poliuretan jak od Bikopuru?

Przy okazji - wrzuć sobie link do swojego projektu do podpisu :hmm:


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

Awatar użytkownika
BigBrother
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob lip 04, 2009 12:22
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: BigBrother » pt lip 10, 2009 09:47

Mac_Abra pisze:A w twardości to taki sam poliuretan jak od Bikopuru?
Twardość jest identyczna, tylko po prostu ta tuleje jest robiona tak jak oryginalna. Zobaczymy dzisiaj jak się będzie prowadził.

Pozdrawiam.

[EDIT]

Panowie i panie.

Tuleje są założone jak na razie na przód ale jest po prostu zaje%#@rąbiście. Auto prowadzi się bardzo płynnie, każdy najmniejszy ruch na kierownicy powoduje od razu reakcję kół. Poza tym jest sporo stabilniejszy na zakrętach.

Powiem krótko miód malina, nie mogę się doczekać tulei na belkę tylną.

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony ndz lip 12, 2009 11:47 przez BigBrother, łącznie zmieniany 2 razy.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252404]MÓJ SAMOCHÓD[/url]

shogunnn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr paź 14, 2009 21:35
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: shogunnn » śr paź 14, 2009 21:38

BigBrother pisze: nie mogę się doczekać tulei na belkę tylną.
Gdyby ktoś pytał to jest :grin:


WWW.STRONG-FLEX.EU
POLYURETHANE COMPONENTS

Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

Post autor: Mac_Abra » śr lis 04, 2009 15:49

shogunnn pisze:
BigBrother pisze: nie mogę się doczekać tulei na belkę tylną.
Gdyby ktoś pytał to jest :grin:
Ach, witamy u nas przedstawiciela Bikopuru! ;)

Ciekawe, czy jako forumowicze możemy liczyć w sklepie firmowym na jakieś rabaty na hasło vwgolf.pl? Byłoby miło.

Ja sam mam kilka pytań odnośnie zasad gwarancji i montażu, więc w razie czego pozwolę sobie napisać PM,
pozdrawiam


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

shogunnn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr paź 14, 2009 21:35
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: shogunnn » śr lis 04, 2009 16:14

Mac_Abra pisze:
shogunnn pisze:
BigBrother pisze: nie mogę się doczekać tulei na belkę tylną.
Gdyby ktoś pytał to jest :grin:
Ach, witamy u nas przedstawiciela Bikopuru! ;)

Ciekawe, czy jako forumowicze możemy liczyć w sklepie firmowym na jakieś rabaty na hasło vwgolf.pl? Byłoby miło.

Ja sam mam kilka pytań odnośnie zasad gwarancji i montażu, więc w razie czego pozwolę sobie napisać PM,
pozdrawiam
A witam, witam!!!

Rabat dla forumowiczów jak najbardziej, 5%, na dniach podam Wam specjalny kod rabatowy który wykorzystuje się podczas składania zamówienia i macie 5% upustu na dowolne zakupy.

Z nowinek to mogę zakomunikować że pojawią się niedługo wkładki poduszek silnika tego typu:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


WWW.STRONG-FLEX.EU
POLYURETHANE COMPONENTS

Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

Post autor: Mac_Abra » śr lis 04, 2009 18:34

superrr :okej: :bigok:

... coś czuję, że się zrobi większy ruch w sklepie ;)


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości