[MK1] z 1.6 na 1.8

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

martinezko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:03
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt:

[MK1] z 1.6 na 1.8

Post autor: martinezko » śr maja 27, 2009 09:23

witam,koledzy mam taki problem,mam dwa silniki od vw 1.6 i 1.8 na gazniku.ten 1.6 jest kompletny lecz ma zerwany pasek rozzadu a ten 1.8 niema gaznika.i problem jest w tym ze roznia sie kolektorami ssacymi(inny gaznik)po przelozeniu kolektora z 1.6 do 1.8 zostaje mi jeden otwor u gory po lewej stronie otwarty.co w tym przypadku zrobic?zaslepic go mozna?do czego on sluzyl w 1.8?i co byscie mi radzili przy takiej przekladce?chodzi o jak najtanszy koszt uruchomienia auta.dolaczam fotke jak to wyglada po zamontowaniu kolektora z silnika 1.6 do 1.8.prosze o rade.pozdrawiam Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


i love VW

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr maja 27, 2009 09:27

Jest to kanał wodny, ja go kiedyś nagwintowałem, naciąłem śrubę ze ściętym łbem i wkręciłem ją tam na silikonie żeby nie wystawała z silnika. Patent przeżył i działało to.



martinezko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:03
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt:

spoks

Post autor: martinezko » śr maja 27, 2009 09:42

dzieki kolego,a czuy instalacja bedzie pasowala?bo z tego co pamietam pzry tym 1.8 jest jakis trojnik od wody taki sam jak w 1.6 tylko ze ma dwie kostki dodatkowe kazda po dwa piny

[ Dodano: 27 Maj 2009 09:48 ]
tak wogole to mam silnik na chodzie 16v kr-a tylko chcial bym zrobic kapitalke do przyszlego i go podkrecic i tak chcem wlozyc jakiegos ulepa na sztuke zeby posmigac:)bo koszta remontu kr-a sa spore i w tym sezonie ciezko bedzie tyle zainwestowac


i love VW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości