GTI vs GTI30

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
viper85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 23, 2009 21:34
Lokalizacja: Jaworzno

GTI vs GTI30

Post autor: viper85 » śr kwie 15, 2009 19:00

Witam !
Wyjsnijcie mi jakie sa roznice mechaniczne pomiedzy GTI a GTI30 ??

Gdzies czytalem ze gti30 jest szybszy od 200-konnej wersji. Do "setki" przyspiesza o 0,4 s szybciej, a do 200 km/h o całe 7 s. Jak zwykle w takich przypadkach wzrost mocy spowodowany został większym ciśnieniem doładowania (zamiast 1,8 jest 1,9 bara) oraz zmianą elektroniki silnika. Dzięki temu udało się także odrobinę podnieść krzywą momentu obrotowego.

Interesuje mnie to czy to sam program czy cos powazniejszego jak wtryski, tloki, ice itd.??
Jestem posiadaczem zwyklego gti, jak odbieralem auto z salonu zaproponowali mi przy pierwszym przegladzie wgrania programu od gti30. ( a mam obawy przed zle zrobionym chiptuningiem).


Viper

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr kwie 15, 2009 20:54

Jeżeli ci to serwis zaproponował to raczej tylko w programie będą różnice.



Awatar użytkownika
paja
Forum Master
Forum Master
Posty: 1256
Rejestracja: pn sty 08, 2007 13:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: paja » sob kwie 18, 2009 00:51

viper85, a ja bym wolał u jakiegoś porządnego tunera zrobić soft specjalnie pod auto


Obrazek

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob kwie 18, 2009 11:58

a ja bym chyba wybral ASO,moze niepodniasą tyle co mozna wycisnąć ale zawsze powinienes mies gwarancje producenta skoro to w ASO bylo robione.



Awatar użytkownika
paja
Forum Master
Forum Master
Posty: 1256
Rejestracja: pn sty 08, 2007 13:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: paja » sob kwie 18, 2009 15:36

duber, tylko oni chcą wgrać uniwersalny soft z tego co zrozumiałem, a u tunera stroisz konkretne auto, i nawet nie chodzi tu o wyciskanie mocy tylko o przebieg krzywych itd :)


Obrazek

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob kwie 18, 2009 17:50

ta ale masz "fabryczna" gwarancje.jak pisalem tuner wiecej wycisnie ale kazde mody wiaza sie z czestrzymi wizytami u szpeców,jak by niepatrzec



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » sob kwie 18, 2009 18:15

duber pisze:ta ale masz "fabryczna" gwarancje.jak pisalem tuner wiecej wycisnie ale kazde mody wiaza sie z czestrzymi wizytami u szpeców,jak by niepatrzec
nie istnieje takie cos, chyba ze soft pochodzi od oficjalnego tunera marki. w kazdym innym wypadku jest to naciaganie klienta!!! wrzuca gotowca, boxa albo inny syf od znajomego z miasta i kasuja 3 tys. lepiej jechac do fachowca, dac 2tys i miec pewnosc, ze wszystko jest jak nalezy, a przy okazji fachowiec powie czy na tym sterowniku da sie ukryc slady ingerencji w program czy nie. wtedy aso nigdy sie nie dowie, ze cokolwiek zostalo zmienione. drugi sposob to w przypadku wizyty w aso mozna na szybko wrzucic oryginal, a potem powrocic do mocniejszego wydania. wszystkiego dowiesz sie u tunera!!!


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
lasek75
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: sob sty 31, 2009 22:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: lasek75 » wt kwie 21, 2009 22:28

Souler masz rację- lepiej zapłacić u dobrego szpeca 1500- 2000 tysi i miec autko wyhamowane- konkret, niż jakis tam chipek, za gruba kasę. Ja mam podobna sytuację i jak coś szykuje się grubego w ASO jadę do chłopaków i wgrywają mi serię- w ASO się nawet nie kapną, że było grzebane w programie :bigok:
Ostatnio zmieniony wt kwie 21, 2009 22:30 przez lasek75, łącznie zmieniany 1 raz.


Pytania? Odpowiedz na forum- bo od tego jest:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości