jaki kolektor ?

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

golfrox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pn lut 11, 2008 17:19
Lokalizacja: Katowice/Siemianowice Śl
Kontakt:

jaki kolektor ?

Post autor: golfrox » śr mar 04, 2009 13:33

witam mam golfa mk1 1.6 nie znam dokladniejszego oznaczenia i mam pytanko, z jakiego auta moge przełożyc kolektor dolotowy zeby poszedł pod moja glowice ? dokladniej chodzi mi o taki kolektor ktory jest na gaznik dwugardzielowy ?'



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr mar 04, 2009 17:58

Większość kolektorów pod gaźniki dwugardzielowe jest z kanałem wodnym od strony głowicy i trzeba by ten kanał zaspawać, wybić boczny brok i wstawić drugi króciec do podgrzewania kanałów gaźnika. Jeżeli kolektor nie będzie podgrzewany to na zimnym silniku paliwo będzie zalewać cylindry i auto nie będzie jechało do czasu aż się rozgrzeje. A kolektor pasuje z każdego MK2 z silnikami 1,8 na gaźniku. :helm:



golfrox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pn lut 11, 2008 17:19
Lokalizacja: Katowice/Siemianowice Śl
Kontakt:

Post autor: golfrox » śr mar 04, 2009 23:15

aaaaaa no to teraz juz wiem o co biega hehe ;) z 1.8 ? i bedzie pasowal pod glowice z 1.6 ;>
Ostatnio zmieniony śr mar 04, 2009 23:17 przez golfrox, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw mar 05, 2009 00:05

Będzie pasował tylko tak jak pisałem trzeba przerobić obieg płynu, który przepływa przez kolektor i pomaga odparować paliwo.



golfrox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pn lut 11, 2008 17:19
Lokalizacja: Katowice/Siemianowice Śl
Kontakt:

Post autor: golfrox » czw mar 05, 2009 00:22

aha to spoko bo w sumie taki kolektor nie jest trudno zdobyc jak sie domyslam ;) teraz drugie pytanie : bo z tego kolektora wychodzi ten kanał o ktorym mowiles nie bedzie zawadzał po zaspawaniu przy przykrecaniu ? czy trzeba go przerabiac jeszcze ? a co do tego krócca to obojetnie gdzie go zrobie ? czy musze konkretnie w jakims miejscu ? w sumie to najlepiej pasuje obok tego przez ktorym wylatuje :P


-

przed chwila bylem na szrocie i teraz to juz nic nie wiem, byly 2 golfy II 1.8 i kazdy miał z boku na kolektorze przepustnice.. wtrysk ? byly w ogole na gaznikach 2 gardzielowych ?
Ostatnio zmieniony czw mar 05, 2009 17:49 przez golfrox, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości