Zmieniam silniczek- potrzebuje drobnych porad

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
pavelTT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob paź 09, 2004 15:21
Lokalizacja: woj.pomorskie

Post autor: pavelTT » czw gru 01, 2005 13:37

Mam w razie czego kompletny silnik 1.8 model 1P (identyczny jak PB/ PF) z wiązką elektr., sterownikiem (nawet z chipem od GTO), kawałkiem wydechu z sondą, z filtrem powietrza z przepływomierzem itd. W moim G2syncro zrobilem swapa na 1.8T20V i wszystko co z niego wymontowałem czeka teraz na wykorzystanie. Silniczek chodził do ostatniej chwili jak żyleta, ma jakies 200tys km przebiegu, dostawał co 10tys Castrol i zawsze benzynke piewszego sortu. Odbiór tylko osobisty (Kwidzyn), cena za wszystko 2000zl. Wiecej info w razie czego na PW lub @.

Chłopaki sorki za OT



Awatar użytkownika
VWjowiec
..::Golf Black Club::..
..::Golf Black Club::..
Posty: 239
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:04
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: VWjowiec » czw gru 01, 2005 17:00

bodzio_j pisze:
Borys pisze:niczym sie nie różnią, wszystko pasi, czesci dostępne bez problemu
To prawda, silniczek miodzio. Problem może być z z komputerem jeśli masz utomat.
Ciężko dostać.
silnik jest prawie kompletny, wiązka z kompem digi 2 jest, tylko brak kopułki, przewodów WN, obudowy filtra powietrza, alternatora, wieszaka który trzyma altek, przegub poszedł ten wewnetrzy od skrzyni, półosie są z przegubami, jeszcze właściciel zgromadzi pare gratów i zaczynamy swap :food: no i postaramy sie o zdjęcia przed i po



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw gru 01, 2005 17:15

Kopułkę, kable dostaniesz bez problemu. Obudowę filtra jak czytałem też. I masz rację, tam odchodzą dwie rureczki, nie pamietam już do czego one są.
Mam pytanie w związku z tym silnikiem. W głowicy obok czujnika ciśnienia oleju jest wyjście na wąż do nagrzewnicy. Na tym wężu jest jakiś czujnik na 4piny. Nie wiem od czego. U mnie nie jest podłączony, silnik normalnie pracuje. Jak możesz się dowiedzieć co to takiego bedę zobowiązany.
pozdro.
bodzio_j



Awatar użytkownika
pavelTT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob paź 09, 2004 15:21
Lokalizacja: woj.pomorskie

Post autor: pavelTT » czw gru 01, 2005 20:07

bodzio_j pisze:. Na tym wężu jest jakiś czujnik na 4piny. Nie wiem od czego. U mnie nie jest podłączony, silnik normalnie pracuje. Jak możesz się dowiedzieć co to takiego bedę zobowiązany.
pozdro.
bodzio_j
Mi wydaje sie, ze jest to czujnik temperatury wody dający impuls do komputera (sterowanie wtryskiwaczami). Reguluje wolne obroty, tzn w miare nagrzewania sie silnika wolne obroty powinny spadać. Wydaje mi sie także, że gdybyś miał ten czujnik odłączony, to zuzycie paliwa byłoby troche wyzsze.

pozdr
pavel



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw gru 01, 2005 20:11

pavelTT pisze:Mi wydaje sie, ze jest to czujnik temperatury wody dający impuls do komputera (sterowanie wtryskiwaczami). Reguluje wolne obroty, tzn w miare nagrzewania sie silnika wolne obroty powinny spadać. Wydaje mi sie także, że gdybyś miał ten czujnik odłączony, to zuzycie paliwa byłoby troche wyzsze.
Oprócz tego czujnika mam jeszcze dwa : niebieski i to on spełnia chyba tę rolę, i czarny od wskaźnika.
bodzio_j



Awatar użytkownika
pavelTT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob paź 09, 2004 15:21
Lokalizacja: woj.pomorskie

Post autor: pavelTT » czw gru 01, 2005 20:25

wiec chyba jedyna mozliwosc to taka, ze to autko miało klime lub jakies webasto lub ten wąż pochodzi z takowego golfa lub passata



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw gru 01, 2005 21:08

Auto ma klimę i wszystkie węze do niej. z różnymi czujnikami. Ten wąż wyraźnie idzie do nagrzewnicy. Co do webasta to nie wiem. Zastanawiające jest też to , że ma 4 piny. Sprawdzałem w sklepie z częściami i nie ma czujników temp. 4-ro pinowych.Sam już nie mam pomysłu.
bodzio_j



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości