Stozek K&N

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
SulecK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 22:16
Lokalizacja: Slask
Kontakt:

Stozek K&N

Post autor: SulecK » śr lis 30, 2005 07:13

Juz kiedys poruszalem ten temat i odmawialiscie montowania w taki sposob stozka:
http://www.kandn.com/instructions/57-0299.pdf
Znalazlem ta instrukcje na stronie K&N do mojego silnika (1.4) no i juz sam nie wiem ;/
Teraz mam zamontowany innaczej-na rurce dlugosci kilku dziesieciu cm Wiem ze nie poprawi to osiagow.No ale jak widze co jest w tej instrukcji to trace glowe.Czemu oni to tak zainstalowali-pytam bo moze przy moim obecnym ustawienu trace moc a moze przy tym w instrukcji KN nie ?



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » śr lis 30, 2005 08:43

Ja w ogóle nie widzę sensu montowania stożka do samochodu. Chyba że przeznaczeniem będzie iście sportowa jazda i przeprowadzone pod to zmiany w silniku. Tak to szkoda silnika bo stożek i tak nic nie da.


Obrazek

Awatar użytkownika
luqas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt mar 22, 2005 17:54
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: luqas » śr lis 30, 2005 09:46

TheGwiazdor pisze: Tak to szkoda silnika bo stożek i tak nic nie da.
a wytłumacz mi czemu szkoda silnika?? niszczy sie czy co??


http://www.vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2329

Awatar użytkownika
dEDOs22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 22:40
Lokalizacja: _BIaŁYSTOk_
Kontakt:

Post autor: dEDOs22 » śr lis 30, 2005 10:45

moim zdaniem storzek jedyne co robi to oczyszcza portwel z funduszów :)zamiast filtra lepiej se cos innego kupić :grin:



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » śr lis 30, 2005 10:50

luqas pisze:
TheGwiazdor pisze: Tak to szkoda silnika bo stożek i tak nic nie da.
a wytłumacz mi czemu szkoda silnika?? niszczy sie czy co??
Zwykły silnik nie potrzebuje aż takiej dawki powietrza (chyba że fachowy dolot jest zrobiony i wtedy coś ten stożek daje) a tak to szkoda bo po pierwsze żaden przyrost mocy a stożek ma mniejsze zdolności wyłapywania zanieczyszczeń a co za tym idzie...czego nie wyłapie to leci dalej czyli do silnika.

Wystarczy Sobie poczytać co Chojnacki sądzi na temat stożków. Do modyfikowanego silnika tak bo to coś da. Ale seryjny...szkoda kasy bo nic nie daje. I liczy się odpowiednie przygotowanie dojścia zimnego powietrza.

Nie powiem dźwięk jest fajny jak zasysa powietrze ale dla mnie się liczy bardziej trwałość silnika.
Ostatnio zmieniony śr lis 30, 2005 10:53 przez Gwiazdor, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
SulecK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 22:16
Lokalizacja: Slask
Kontakt:

Post autor: SulecK » śr lis 30, 2005 10:51

Qde wcale mi nie pomagacie :P
Chodzi mi o to czy majac stozek tak jak teraz na dlugim "ramieniu" z dolotem zimnego powietrza z zderzaka nie trace koni jezeli w instrukcji KN jest inna budowa ktora moze? ich nie zabiera (nie chodzi mi o przyrost bo i tak go pewnie nie ma tylko o dzwiek a nie chce przy tym miec spadku mocy)



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » śr lis 30, 2005 10:59

TheGwiazdor pisze: Zwykły silnik nie potrzebuje aż takiej dawki powietrza (chyba że fachowy dolot jest zrobiony i wtedy coś ten stożek daje) a tak to szkoda bo po pierwsze żaden przyrost mocy
dobrze gadasz ale nie do konca, osobiscie robiłem testy na hamowni swoim autem, na seryjnej puszcze, stozku i goła rura bez niczego.

w stosunku do seriyjnej puszki na stozku przyrost mocy byl 1KM :okej: i ciut inny wykres,
najlepszy wynik wyszedł jednak bez zadnego filtra, goły przepływomierz.

osobiscie stozek polecam przy takich modach przy których nie ma mozliwosci zastosowania oryginalnej puszki filtra powietrza,

ale w vr6 i 16V jest to nieodzowny element poprawiajacy oglądalnosć auta na ulicy. :grin:


a ogólnie jest wolny kraj, jak kolega che to niech montuje, czlowiek uczy sie na błedach, najlepiej na innych ludzi sie uczyc a nie na swoich. Przekona sie z czasem sam czy warto było, a moze warto, a moze cos poczuje w 1.4 motorze, a moze nie,

ja mam czasami fazy i zakaldam stozek by se pojeździc buczącym autem, ale ogólnie seria jest nalepsza wg mnie.


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » śr lis 30, 2005 11:06

Wiem że coś tam zawsze da ale w 1.4? Tutaj trzeba szukać innego rozwiązania podniesienia mocy. Stożek to dodatek do mocnego auta i najlepiej po modach.

Ile Ci dało na gołym dolocie?

Wiadomo każdy montuje co chce.


Obrazek

Awatar użytkownika
SulecK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 22:16
Lokalizacja: Slask
Kontakt:

Post autor: SulecK » śr lis 30, 2005 11:07

Chlopaki czytajcie co napisalem a nie !!! Jeszcze raz mowie nie licze na zaden wzrost mocy tylko boje sie o spadek co do serii dlatego nie wiem ktora konstrukcje wybrac bo tej 2 (k&n) jeszcze nie testowalem.Wiem ze na golej przeplywce jest lepiej bo probowalem - czuc nawet.Co do zanieczyszczen to juz moja sprawa :P A dzwiek jest ladny - nie narzekam ;)



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » śr lis 30, 2005 11:09

SulecK pisze:Qde wcale mi nie pomagacie :P
Chodzi mi o to czy majac stozek tak jak teraz na dlugim "ramieniu" z dolotem zimnego powietrza z zderzaka nie trace koni jezeli w instrukcji KN jest inna budowa ktora moze? ich nie zabiera (nie chodzi mi o przyrost bo i tak go pewnie nie ma tylko o dzwiek a nie chce przy tym miec spadku mocy)
Nie powinien dawać spadku mocy ale czy coś da?

Ja jak założyłem na krótkim ramieniu to pierwsze uderzenie w pedał gazu dawało lepszy efekt niż na zwykłym dolocie. Ale na rozgrzanym silniku uwidoczniły się braki w dostarczaniu zimnego powietrza i samochód trochę osłabł. Wrażenia nie potwierdzone wykresami ale dało się odczuć.

Więc jak masz dopływ zimnego powietrza to spadku nie powinno być.

[ Dodano: Sro Lis 30, 2005 10:11 ]
SulecK pisze:Chlopaki czytajcie co napisalem a nie !!! Jeszcze raz mowie nie licze na zaden wzrost mocy tylko boje sie o spadek co do serii dlatego nie wiem ktora konstrukcje wybrac bo tej 2 (k&n) jeszcze nie testowalem.Wiem ze na golej przeplywce jest lepiej bo probowalem - czuc nawet.Co do zanieczyszczen to juz moja sprawa :P A dzwiek jest ladny - nie narzekam ;)
Tak jak jest na instrukcji nie montuj bez odpowiedniego dopływu powietrza i odizolowania filtra od ciepła z silnika. Montowałem tak i dźwięk jest zaje...ale po rozgrzaniu autko jest słabsze. Takie moje odczucia.


Obrazek

Awatar użytkownika
SulecK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 22:16
Lokalizacja: Slask
Kontakt:

Post autor: SulecK » śr lis 30, 2005 11:14

No nie wiem wlasnie.Zakladajac ze mamy w obu przypadkach doplyw zimnego powietrza wplyw na charakterystyke ma wlasnie dlugosc dolotu.Tylko w tym wypadku nie wiem ktory bedzie lepszy - ten co mam na dlugim ramieniu czy ten zaraz na przeplywce (K&N).Chyba sobie tego tak nie wymyslili - nie wiem ;) dlatego sie Was pytam.
Przy dlugim dolocie moc i moment jest w calym pasmie obrotow a przy krotkim w gornym zakresie a ja chce uzyskac serie z ladnym dzwiekiem dlatego zdziwila mnie ta konstrukcja K&Na



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » śr lis 30, 2005 11:16

SulecK pisze:No nie wiem wlasnie.Zakladajac ze mamy w obu przypadkach doplyw zimnego powietrza wplyw na charakterystyke ma wlasnie dlugosc dolotu.Tylko w tym wypadku nie wiem ktory bedzie lepszy - ten co mam na dlugim ramieniu czy ten zaraz na przeplywce (K&N).Chyba sobie tego tak nie wymyslili - nie wiem ;) dlatego sie Was pytam.
Przy dlugim dolocie moc i moment jest w calym pasmie obrotow a przy krotkim w gornym zakresie a ja chce uzyskac serie z ladnym dzwiekiem dlatego zdziwila mnie ta konstrukcja K&Na
Seria z ładnym dźwiękiem to na długim ramieniu i nic nie zmieniaj. Jak będzie na krótkim to w trakcie ostrego przyśpieszania może być już dość głośno.


Obrazek

Awatar użytkownika
SulecK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 22:16
Lokalizacja: Slask
Kontakt:

Post autor: SulecK » śr lis 30, 2005 11:17

TheGwiazdor pisze: Tak jak jest na instrukcji nie montuj bez odpowiedniego dopływu powietrza i odizolowania filtra od ciepła z silnika. Montowałem tak i dźwięk jest zaje...ale po rozgrzaniu autko jest słabsze. Takie moje odczucia.
Hmm wiec trzeba bedzie cos pokabinowac.Ma ktos jeszcze jakies pomysly ?
TheGwiazdor pisze:Seria z ładnym dźwiękiem to na długim ramieniu i nic nie zmieniaj. Jak będzie na krótkim to w trakcie ostrego przyśpieszania może być już dość głośno.
No nic jeszcze ten krotki sprawdze ,dzieki.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw gru 01, 2005 17:05

Stożek w komorze silnika zasysa ciepłe, może nawet gorące powietrze, a patent z tą rurą chłodzącą jakoś mnie nie przekonuje. Nie wiem też czy można stwierdzić, że dłuższy dolot jest lepszy. Dłuższy ale POLICZONY do silnika, przeróbek itd.
bodzio_j



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości