podnoszenie mocy w vw 1.3

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » sob lis 29, 2008 14:27

sansa07 pisze:Kazda moc tzn. od 110 w gore jak jest to mozliwe. jak jest jakas opcja, to doladowany. a jak nie da rady to wolnossacy. a to co pisales o przepusnicach od motoru to jakas sprawdzona porada? czy lepszy bedzie weber tak jak ktos napisal wczesniej. co ty poradzisz?
110 koni ze ssaka nie zrobisz na oryginalnych gratach bez doładowania. W gre wchodza zatem tylko części z g40. Kup:

1. Tłoki i korby z silnika PY
2. Całą elektronikę z silnika PY
3. Głowicę z silnika PY razem z listwą wtryskowa, regulatorem cisnienia paliwa, wtryskiwaczami,
4. Przerób swój blok tak, aby miał natrysk oleju na denko tloka (z 16V natrysków możesz uzyć)
5. Zamontuj chlodnicę oleju
6. Poskładaj setup - Twoj dół z natryskami + chłodnicą oleju, na tłokach i korbach z silnika PY, głowica i elektronika na to z silnika PY
7. Poskręcaj całość i przypnij do tego kompresor G40
8. Oryginalna elektronika to ogarnie, będzie 115 koni.

Myślę, że kupując części uzywane za flaszkę i nowe konieczne do wymiany (uszczelki pod glowicę, pierścienie, panewki, inne takie) zamkniesz sie w kwocie 2K PLN przy zalozeniu ze kupisz sprawny kompresor ( co nie wierzę).


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

fazer86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 14, 2007 18:44
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: fazer86 » sob lis 29, 2008 19:15

dogu18 pisze:
sansa07 pisze:
[ Dodano: 28 Lis 2008 12:05 ]
fazer86 pisze:myślałeś może o dwóch weberach poziomych DCOE
mozna troche wiecej na ten temat. jaka roznica od turbiny(efekty) gdzie je moge dostac? z jakiego auta podejda?
Te gaźniki to albo szukac na allegro albo na giełdach:)
z turbo bym ich nie porównywał raczej:P
tu masz troche na temat http://www.mowad.tuning.opole.pl/dellorto.html
wiem ze takie rzeczy wkałdają do poluwek 1.3
pozdro
Kolega prosił o porównanie z turbo w kwestii efektów, zatem efekt jest taki że przy weberach można bez problemu uzyskać ok 100 koni z litra pojemności, zależy to oczywiście od tego jak zmodyfikowana jest głowica, od ostrości wałków etc, ale generalnie wszystkie samochody które miały zamontowane fabrycznie podwójne webery( z silnikiem 1.3), miały ok 90 - 110 koni, Turbo natomiast jest bardziej rozwojowe, ile dmuchniesz, tyle będziesz miał, poza tym należy zwrócić też uwagę na charakterystykę silnika przy tych modyfikacjach. Turbo bardziej nadaje się do codziennej jazdy ze względu na szeroki zakres momentu już od niskich prędkości obrotowych, natomiast gaźniki poziome wolą wyższe prędkości obrotowe i bardziej nadają się do sportów wyczynowych. Chociaż na pewno jakbyś poszedł w tą stronę to i tak miałbyś znacznie lepszą charakterystykę na dole niż masz teraz.

I oczywiście koszty wstawienia dwóch podwójnych gaźników są o rząd wielkości mniejsze niż uturbienia samochodu.

Moim zdaniem głupotą jest pisanie o "opłacalności" takiego projektu jak to niektórzy piszą, przy takich modyfikacjach nie ma mowy o jakiejkolwiek opłacalności ze względów ekonomicznych, czy to będzie silnik 1.3 czy też 3.0
Ostatnio zmieniony sob lis 29, 2008 19:16 przez fazer86, łącznie zmieniany 1 raz.



sansa07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 13, 2008 21:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sansa07 » ndz lis 30, 2008 16:03

Dzieki koledzy. Dzisiaj dzwonie do brata niech spyta o te czesci pod turbo. a jakies graty z g60 moga wspomodz robote czy tylko utrudnia sprawe?


130ps z 1.3 nz jest realne

fazer86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 14, 2007 18:44
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: fazer86 » ndz lis 30, 2008 18:07

bugalon pisze: 110 koni ze ssaka nie zrobisz na oryginalnych gratach bez doładowania. W gre wchodza zatem tylko części z g40. Kup:
...
Myślę, że kupując części uzywane za flaszkę i nowe konieczne do wymiany (uszczelki pod glowicę, pierścienie, panewki, inne takie) zamkniesz sie w kwocie 2K PLN przy zalozeniu ze kupisz sprawny kompresor ( co nie wierzę).
To oczywiście ze strony bugalon była ironia..równie dobrze mógł napisać poradę przerobienia nz na py:
wyjmij nz
włóż py
Będzie szybciej i taniej :]

A tak poważnie to jeżeli uparłeś się koniecznie żeby kręcić to 1.3 coś do ok 100 koni, to zrób go bez turbo. Jeżeli chcesz doładowane 1.3 to tylko swap na 1.3, a tak żeby było już najlepiej to wrzuć jakąś 2.0, niekoniecznie abf. Będziesz miał większe pole do popisu przy modyfikacjach bo seryjne graty 2.0 wytrzymają bardzo dużo, powyżej 250ps, koszt przeróbek będzie podobny i masz pewność że ci to wytrzyma tą moc, bo szczerze mówiąc 1.3 wymodzone na ponad 100 koni nie musi długo pojeździć...co z tego że masz 1.3T jak będziesz się bał mocniej przycisnąć.

Pozdrawiam

Ale takie modyfikacje przede wszystkim powinny dawać przyjemność i satysfakcję. Wybór należy do ciebie.



sansa07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 13, 2008 21:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sansa07 » ndz lis 30, 2008 18:42

fazer86 pisze:Ale takie modyfikacje przede wszystkim powinny dawać przyjemność i satysfakcję
wlasnie o to chodzi najbardziej. kazdy pisze kup 2.0 mocny i tanszy(niby). ale miec 1.3 ktore spokojnie bierze seryjne 2.0 16v wraz z mina jego kierowcy bezcenne uczucie. chodziaz na to nie licze. ale jak wykrece 110 to bedzie podwojna satysfakcja
bugalon pisze:Ale może Ty jesteś pierwszy i rzeczywiscie cos takiego zrobisz. Wtedy oficjalnie na jakims ogolnopolskim zlocie uscisnę Ci rękę i postawię flaszkę najlepszej wódki.
i dostane dobra flache. :grin:


130ps z 1.3 nz jest realne

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt gru 02, 2008 18:55

1.3 110 ps n/a zrobi 2.0 16v w tej samej lub nawet cięższej budzie? :panna:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

fazer86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 14, 2007 18:44
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: fazer86 » wt gru 02, 2008 22:12

djtom pisze:1.3 110 ps n/a zrobi 2.0 16v w tej samej lub nawet cięższej budzie? :panna:
2.0 16v zrobi 4.5 V8 w tej samej lub nawet cięższej budzie..
4.5 v8 zrobi 6.0 biturbo w tej samej lub cięższej budzie...


takie porównania są bez sensu :]

kolega chce po prostu wymodzić 1.3... a nie bić rekordy na 600 m...
Ostatnio zmieniony wt gru 02, 2008 22:14 przez fazer86, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt gru 02, 2008 22:33

kolega chce po prostu wymodzić 1.3... a nie bić rekordy na 600 m..
miec 1.3 ktore spokojnie bierze seryjne 2.0 16v wraz z mina jego kierowcy
poproszę kolejny kontrargument bo ten ktory podałem dla mnie to żart (srednio smieszny)


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

fazer86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 14, 2007 18:44
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: fazer86 » wt gru 02, 2008 22:43

djtom pisze:
kolega chce po prostu wymodzić 1.3... a nie bić rekordy na 600 m..
miec 1.3 ktore spokojnie bierze seryjne 2.0 16v wraz z mina jego kierowcy
poproszę kolejny kontrargument bo ten ktory podałem dla mnie to żart (srednio smieszny)
..a to zwracam honor, faktycznie zapomniałem o tym o czym pisał autor tematu, fakt faktem że z 1.3 n/a zrobi coś co objeżdża 1.8 rp ale sądzę że nic więcej.



Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

Post autor: Mac_Abra » czw gru 04, 2008 16:06

sansa07 i fazer86, brawa za zapał, podejście... i że nie tracicie nadziei (jeszcze) :pub: . Wreszcie jakiś szaleniec, który póki co jeszcze się nie poddał (choć nie wiadomo ile wytrzyma ;) ). Temat rzeczywiście od lat wałkowany na forum i powracający jak czkawka, ale tym razem dyskusja zmierza w nieco innym kierunku, choć do finału nam jeszcze daleko...

Podoba mi się Twoja postawa sansa07, bo sam kiedyś miałem fazę na robienie potwora z mojego NZ. Na wstępie zaznaczę, że dużo SZUKAŁEM, czytałem i zdobyłem trochę wiedzy, i też wniosek jest jeden - jak chcemy wycisnąć naprawdę dużo, nie popełniając samobójstwa finansowego - tylko swap. Ale to już mam nadzieję, zostało tutaj RAZ NA ZAWSZE USTALONE. Teraz już zostają nam rozważania dla MANIAKÓW (czy szaleńców, nazwijcie jak chcecie).

Of koz jak SWAP to nie koniecznie od razu na kilkulitorwego, kilkunastozawrorowego, zaturbionego potwora. Ja np, ponieważ bardzo polubiłem konstrukcję silniczka 1.3 (dobra, przyzwyczaiłem się jak wolicie :P ) to, gdybym tylko miał taką możliwość (heheh kupić rozbite Polo G40, ciekawe ilu ludzi poluje?) - wsadziłbym do niego taki silnik. No i nawet część osprzętu pozostanie od NZ... np poduszka silnika? ;) Bo faktycznie, to zbyt wele jest do przerobienia, aby próbować coś takiego zbudować z "cywilnych" 1.3.
Tak poważnie, to były takie swapy na G40, nawet ze dwa takie Golfy jeździły bodaj w Wielkiej Brytanii, jeśli się nie mylę, aczkolwiek informacji jest jak na lekarstwo, ale można coś wygooglać. Na pewno były dwa filmiki na google video (wpisz golf g40).

A'propos przeróbek, o których piszesz i części, które możesz dostać na tym szrocie - musisz się dobrze zastanowić, w co w końcu uderzasz - bo jeśli kompresor, to uwierz mi, przekładasz PRAWIE WSZYSTKO od G40. Ten silnik jest odpowiednio wzmocniony przez konstruktorów, a nie jakieś fabryczne 1,3 z przypiętą mocną dmuchawą. I jak zaczniesz dłubać, to się okazuje, że każdy element silnika musisz wymienić, bo w każdym coś jest zmodyfikowane pod ten system. To nie tylko inne mocniejsze wałki, tłoki, pierdółki. Wyobraź sobie choćby tylko montaż sprężarki do swojego bloku silnika, który nie ma przewidzianego wyprowadzenia na olejowe chłodzenie i smarowanie kompresora G40? Ból głowy - rzeźbić dwa miechy i kląć codziennie, czy ZMIENIĆ cały blok? Nie odbieraj tego jako pesymizm, staram się po prostu o REALIZM i zdrowy rozsądek.

Reasumując - w tym temacie zawsze możesz liczyć na moje wsparcie (może nawet odgrzebię jakieś zbierane informacje lub fotki w razie czego). Bo ja też jestem pod wrażeniem myśli niemieckiej myśli technicznej i zdolności konstruktorów potwornego 1.3. To piękna idea po prostu. Moja rada jet też taka, żebyś zarejestrował się przede wszystkim na forum Polo Klub Polska - tam podejrzewam spotkasz się ze znacznie przychylniejszym przyjęciem - bo dla nich 1.3 to jest sensowna pojemność, nie to co tu ;) - a G40 to król :green_fuck: i tam znajdziesz o wiele więcej informacji (zwłaszcza, że w Polo było chyba więcej odmian tego silnika, jak wspomniany 1.3 GT 75KM i pojemności 1.4 i 1.6 na tej bazie?).

Myślę, że wspólnie możemy dojść do czegoś nowego w tym "oklepanym i z pozoru beznadziejnym" temacie :grin: . A mógłby się przysłużyć innym, może wyjdzie nam z tego choćby kompletny spis wszystkich różnic między silnikiem NZ a G40 (ku przestrodze innych szaleńców :D ) a to już coś. A może ktoś wpadnie na nowy oryginalny pomysł. Też mam pewien plan ale o tym później, bo post już za długi się zrobił :P
sansa07 pisze:a jakies graty z g60 moga wspomodz robote czy tylko utrudnia sprawe?
Hehe od G60 oczywiście można podmienić kompresor, który jest większy (ludzie robią takie rzeczy w Polo G40).

Na koniec chciałem skierować kilka słów do wspierającego trzeźwym spojrzeniem kolegi bugalon, który stara się ratować finanse i zdrowie psychiczne kierowców 1.3 :]
bugalon pisze:Ehh osłabiają mnie takie tematy. Regularnie pojawiają się co kilka dni. Zapytanie jest standardowe
(...) Aha, żebym nie zapomnial - przeraża mnie ilośc osób udzielających sie w takich tematach. A jeszcze bardziej niestety przerażają mnie kompetencje większości z tych osób .....
Rozumiem cię, naprawdę. Ale musisz też zrozumieć pewną sytuacją - w naszym pięknym kraju jest pełno Golfów, pełno jest też użytkowników i ich ilość na forum też systematycznie rośnie. A i małych silników w tych autach nie brakuje, (trudno, żeby każdy sobie kupował z Niemiec wypasioną dwulitrówkę od emeryta i to jeszcze za pół-darmo). A że tacy użytkownicy też kochają swoje auta, czytają forum, zazdroszczą też nieraz "większym kolegom" i wielu tęskni za choć trochę lepszymi osiągami swoich aut z "mniejszą duszą" - trudno się temu dziwić. A często są to ludzie, którzy nie mają wystarczającego pojęcia o mechanice a perspektywa swapu ich nieco przeraża. Ale chcieliby "nieco więcej". Nie mówię o wszystkich, ale o wielu.
Ja rozumiem, że czasem do tego brakuje cierpliwości, zwłaszcza jak pojawia się to po raz n-ty. Ja doceniam odpowiedzi, że tylko swap się opłaci, ba - nawet się z tym zgadzam (chyba, że udowodnię sam, że jest inaczej - WTEDY dopiero opiszę i ten wniosek obalę, ale już lepsi próbowali ;) ). Po prostu apeluję o więcej spokoju - a jeśli cierpliwości brak i nie da się udzielić innych odpowiedzi to najlepiej taki temat w spokoju zostawić innym, każdy wtedy zaoszczędzi nerwów, czyż nie? Starajmy się razem współpracować i nie podnosić niepotrzebnie sobie nawzajem ciśnienia (no, poza ciśnieniem doładowania :hehe: ).

Ale przynajmniej tym razem dyskusja jest nieco inna i może przynieść nowe wnioski, a może i ciekawy projekt. Życzę wszystkim dużo cierpliwości, dobrej woli i dobrych pomysłów! Pozdrawiam wszystkich dyskutantów,
Mac_Abra


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » czw gru 04, 2008 17:14

Stary, szacun za tego posta :) Naprawdę.

Rzeczywiscie może i brakuje mi cierpliwości ale w życiu prawie zawsze kieruję się logiką i doświadczeniem. Mam w tej chwili czwartego golfa, poruszam się tymi autami juz od 7 lat. Przeszedlem przez wszystkie etapy tuningu (od druciarstwa po porządną robotę). Zazwyczaj nie mylę się w swoich stwierdzeniach a jak się mylę to się do tego przyznaję i przepraszam za wprowadzenie w błąd. Jeśli komuś coś doradzam, to znaczy że przez to przeszedłem i chce uchronić kogoś od popełniania podobnych błedów. Rzadko jednak mi się udaje.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » czw gru 04, 2008 19:45

szacun Bugi, szacun Mac_Abra


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

Post autor: Mac_Abra » pt gru 05, 2008 02:59

Szacunek dla Was, panowie :pub: Też chciałbym mieć tyle doświadczenia, co Wy... ja tu dopiero raczkuję.
bugalon pisze:(...) w życiu prawie zawsze kieruję się logiką i doświadczeniem (...) Zazwyczaj nie mylę się w swoich stwierdzeniach a jak się mylę to się do tego przyznaję i przepraszam za wprowadzenie w błąd. Jeśli komuś coś doradzam, to znaczy że przez to przeszedłem i chce uchronić kogoś od popełniania podobnych błedów. Rzadko jednak mi się udaje.
Dokładnie - logika i zdrowy rozum - tego się trzymajmy, ja też się o to staram i szczerze innym radzę, bo inna postawa do niczego dobrego nas nie zaprowadzi! Doskonale Cię rozumiem.

P.S. A w ogóle co to za cholerne forum! Przez to, że się tu zarejestrowałem, mam już fioła na punkcie tego czerwonego grata, którym jeżdżę i poświęcam mu zdecydowanie za dużo czasu, energii i pieniędzy! Gorsza może być chyba tylko kobieta... :green_fuck:


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » pt gru 05, 2008 23:32

http://www.mm.pl/~miazio/HistoriaTurbo.pdf (dłuuuuugo się strona ładuje)
wiem, że nie VW ale też 1.3 :helm: tak dla szaleńców żeby nie tracili nadziei :helm:
a tu wątek na forum Skody o tym jak to powstawało
http://skodovka.tmp.efuzja.net.pl/forum ... io&start=0
Ostatnio zmieniony pt gru 05, 2008 23:39 przez rysiektr, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości