[MK4] Montaż filtra stożkowego

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Lissu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn cze 30, 2008 23:23
Lokalizacja: Żary

[MK4] Montaż filtra stożkowego

Post autor: Lissu » ndz lip 06, 2008 14:06

[MK4] 1.6 Chcicałbym zamontowac stożkowy filtr Powietrza. Zastanawiam sie jaki zestaw dobrac najlepiej(jakiej firmy) oraz czy powinienem wymienic cały układ wydechowy na sportowy. Moze wystarczy tylko wyniec tłumik koncowy. Chodzi mi o zmiane pogłosy auta. Z tego co wiem przy zmianie całego układu dolotowego i wydechowego mozna uzyskac ''delikatnie" lepsze osiagi podczas startu. Słyszałem rowniez, ze w wymianie uladu wydechowego na sportowy nie montuje sie katalizatora tylko strumienice, ktora troche pomaga. Z góry dziekuje za pomoc!
P.s Jezeli ma ktos instrukce montazu "stozka", to bardzo prosze o podanie:).
Pzdr.



Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Yuri » ndz lip 06, 2008 14:12




Lissu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn cze 30, 2008 23:23
Lokalizacja: Żary

Post autor: Lissu » ndz lip 06, 2008 16:15

a jaki najlepiej zastowsowac wydech?

[ Dodano: 07 Lip 2008 22:03 ]
Wie ktos jaki powinienem zastoswac sportowy układ wydechowy, aby najlepiej wspołpracował z moim silnikiem?



Awatar użytkownika
tomas12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt lip 18, 2008 22:14
Lokalizacja: POLSKA/UK
Kontakt:

Post autor: tomas12 » ndz sie 10, 2008 15:17

Lissu pisze:a jaki najlepiej zastowsowac wydech?


Wie ktos jaki powinienem zastoswac sportowy układ wydechowy, aby najlepiej wspołpracował z moim silnikiem?
Witam kolego
Kupiłem taki jaki mi się widział i cenowo mi odpowiadał
Ja miałem w pasku założony ala tłumik sportowy fajny dzwięk ,wygląd tez nie zly.
Po za tym wsadziłem strumienice tzw. łuskową,dawało to wszystko radę przy większych obrotach fajnie to brzmiało jak i na wolnych taki pomruk i do tego wsadziłem filtr K@N stożkowy ale to był wkład.
Jak tobie zależy na dzwięku to zapodaj stożek standardowy dobrze buczy na obrotach.
Także wiekszość decyzji zalęży od ciebie i finansów.

W tej chwili zmieniłem kapsułe na MK4 2.0GTi i planuje jakiś stożek ale chcem to zrobić tak aby miało ręce i nogi czyli dolot powietrza zimnego itp.
I oczywiście tłumik teraz z dwururką bo bardzo mi się to spodobało z poprzedniego auta.

A zapomniałem dodać płaski czy dwururka,wcześniej miałem płaski i goście mi tak go zamontowali że nie musiałem robić żadnych otworów lub nacięć w zderzaku,
oraz pamiętaj jak masz autko na glebie to kup taki aby nie tarł o asfalt po zamontowaniu.
Pozdro Tomek



Awatar użytkownika
Sajan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr cze 11, 2008 10:26
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Sajan » pn paź 06, 2008 10:34

ja w swoim golfiku zamontowalem wydech 2.5 cala firmy BAstuck do tego filtr stozkowy Simoty zrobilem oczywiscie dolot zimnego powietrza , powiem tak nie spodziewalem sie ze to cos da a jednak z 75 kM fabrycznych zrobilo sie 82:) a dzwiek jest poprosytu bajeczny


Pomału do przodu !!

[img]http://img72.imageshack.us/img72/9588/dopodpisux.jpg[/img]

Golf-ABT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 29, 2008 18:08
Lokalizacja: Mrągowo - mAzUrY

Post autor: Golf-ABT » ndz lis 02, 2008 23:00

Sajan, Cześć. Powiedz mi jaki cały dolot kupiłeś i gdzie... A jeżeli już to jakie części do dolotu bo mam ten sam silnik i też chce troche koni dodatkowych. No i jak z tym finansowo oczywiście.



Marcin85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob sie 09, 2008 17:26
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Marcin85 » czw lis 06, 2008 00:24

Czytając twój post odnoszę wrażenie że chcesz zamontować sam dolot.Muszę cię uprzedzić że sam dolot nic ci nie da,no chyba że masz już przerobiony układ wydechowy.A jeśli chodzi o dolot to warto dłubnąć przepustnicę i kolektor ssący(nie wiem jak w MK4 ale w MK2 to ma sens),pod warunkiem że tak jak to pisałem wczesniej masz zoptymalizowany układ wydechowy (zarówno kolektor wydechowy jak i reszta).



Awatar użytkownika
bufu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:23
Lokalizacja: zdolny śląsk

Post autor: bufu » pt lis 07, 2008 21:40

Sajan jak masz mozliwosc to podrzuc jakies fotki bo tez jestem zainteresowany wrzuceniem stozka do mojego Golfika ewentualnie czy jest na forum ktoś kto posiada zalozony filtr pow sportowy K&N go 1,8 20v i czy dzwiek sie zmieni .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości