VR6... pytanko ;)

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » ndz lis 06, 2005 23:58

Młodziutki pisze:Podzielam Twoje zdanie rafalvr6. Prawda jest taka- nie kupuje się VR-a by zakładać gaz- rozumiem kryzys- słabe zarobki- drogie paliwa- ale VR- z gazem to profanacja. Jak chcesz oszczędności to se kup TDI- ka
bez sansu gadasz.....wsiadł byś do vr-a z gazem (oczywiście dobra instalacja i dobrze wyregulowana) to byś nawet się nie zorientował że jest gaz.....więc po co mam kupować wolnego TDI-ka jak mogę mieć szybkiego vr6 z lpg i jeździć za takie same pieniądze ??
rozumiem że ktoś może nie chcieć gazu....jak będzie mnie kiedyś stać żeby robić 5000km miesięcznie na benzynie to też lpg nie założe....ale opowiadania bajek że lpg to profanacja nie zrozumiem nigdy....


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

Awatar użytkownika
ml2210
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:50
Lokalizacja: Koniec Polski
Kontakt:

Post autor: ml2210 » pn lis 07, 2005 00:06

A moim zdaniem Gaz do VR-a to poprostu bajer. :okej:







Ps.
Chodzi mi o "rozweselający". :grin:


www.mlautobroker.pl
-----Profesjonalny Broker Samochodowy-----

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pn lis 07, 2005 00:46

małe nieporozumienie VR i gaz.....



Młodziutki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 10:19
Lokalizacja: Góra
Kontakt:

Post autor: Młodziutki » pn lis 07, 2005 09:50

Ciekawa jest Twoja teza na temat gazu- ale dla niektórych Golf VR6 jest tylko samochodem- i wtedy zakłada się gaz- natomiast są tacy dla których VR-ek jest nie tylko samochodem- ale i stylem życia a nawet religią. Więc jest to kwestja gustu, ja wyraziłem tylko swoje zdanie.
A tak na marginesie to kupił byś Porsche i założył gaz?? Bo wydaje mi się że nie.



Awatar użytkownika
Apsik
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 1279
Rejestracja: wt paź 05, 2004 15:30
Lokalizacja: just behind you
Kontakt:

Post autor: Apsik » pn lis 07, 2005 11:42

Młodziutki pisze:Ciekawa jest Twoja teza na temat gazu- ale dla niektórych Golf VR6 jest tylko samochodem- i wtedy zakłada się gaz- natomiast są tacy dla których VR-ek jest nie tylko samochodem- ale i stylem życia a nawet religią. Więc jest to kwestja gustu, ja wyraziłem tylko swoje zdanie.
A tak na marginesie to kupił byś Porsche i założył gaz?? Bo wydaje mi się że nie.
Dobrze prawi !! :pub: :okej:


It doesn't mater what U have - YOU can always tune it!

Breku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt paź 18, 2005 01:40
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: Breku » ndz lis 13, 2005 13:12

Ojj....ale Vr-a zajedziesz szybciej na tym gazie...co z tego ze instalacja bedzie dobrze wyregulowana...i zawsze w Vr-ce bedzie róźnica na gazie i na bezynie...odczuwalna po 4tys obrotów i nic sie z tym juz nie zrobi...Ja gazu nie mam ale mam(mialem)_przyjemnosc ganiac sie z VR-em na gazie sekwencyjnym...i robiłem go bez problemu...hmm koni kupa a kierowca pupa ?? Mój gazu nie zobaczy..nawet jakbym nie mial za co jezdzic...Przepraszam jak kogoś uraziłem w tym wątku ale jak sie kupuje VR6 to nie patrzy sie na spalania..



Awatar użytkownika
Lukbro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pn maja 23, 2005 09:13
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Lukbro » ndz lis 13, 2005 13:55

wszystko jest wzgledne i zalezy od tego jak sie na temat dany patrzy.
ja naleze do tych ktorzy uwazaja VR6 za cos wyjątkowego... oczywistym jest iz nie po to sie kupuje VR6 aby wwalac do niego gaz ale po patrzmy na realia : mozna miec VR6 w benzynie ale pod warunkiem ze sie super zarabia albo robi do 1000 km miesiecznie? ja robie 4tys km miesiecznie i nie wobrazam sobie spalania ok 14l PB na 100km ?! nie ma szansy... jezdzenie to byly by same wyrzeczenia....
dlatego ja np nie mam VR6 bo mnie nie stac na utrzyzmanie w takiej formie jak uzywam samochodu.
ale z drugiej strony, ktos chce miec VR6 i nie stac go na lanie PB i z tego wzgledu nie moze sobie kupic? to bedzie jego profanacja,to jemu bedzie slabiej ciągnąl na wysokich obrotach... to on bedzie zajerzdzal VR6 na gaz ;) i sie wstydził ;D
mysle ze taka decyzje trzeba dobrze przemyslec.
ile jezdzimy ? czego chcemy od auta ?!

ja niestety pracuje autem ;( i nie moge w zasadzie miec VR6 bo to byl by sabotaz.. poki co mam 1.4 ale jak tylko dostane urlop jade do niemcow po nowego z sensownym silnikiem i bedzie to albo TDI albo GTI do ktorego musowo wrzuce lpg...

realia w naszym kraju są po prostu smutne...

fakt faktem > kupujmy autem odpowiednie dla nas. nie sztuka kupic VR6 i zagazowac albo robic po 300 km w miesiacy bo nie ma na wachę.....

chociaz ja nie potempiam VR6 z lpg... to po prostu zlo konieczne... tylko trzeba miec swiadomosc ze zabijamy pewnego ducha tej potęgi...

pozdraVWiam ;)



Awatar użytkownika
VR
VW Klub Białystok
VW Klub Białystok
Posty: 356
Rejestracja: czw lis 04, 2004 11:28
Lokalizacja: B-stok
Kontakt:

Post autor: VR » pn lis 14, 2005 18:21

najśmieszniejsze jest to że o "profanacji" vra przez zalożenie w nim gazu najwiecej krzyczą ludzie nie majacy vr6, zastanawiajace :ass: .Ja jezdze na codzien na lpg nie powiem ze nie ma roznicy miedzy gazem a paliwkiem, jest i to odczuwalna szczegolnie przy wyzszych obrotach, ale zawsze mozna przełączyć na benzyne i osiągi wracają. Co niedziele przegonie golfine na v-powerze i jakos nie zauważylem zeby cos zlego sie dzialo z silnikiem czy z osiągami.
Co do zakładania gazu w vr6, gaz kosztuje 2,18 a dobre paliwko 99 oktanow 4,99


[img]http://images38.fotosik.pl/50/69e61b6ae5a4bbde.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Lukbro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pn maja 23, 2005 09:13
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Lukbro » pn lis 14, 2005 23:35

hej VR masz zagazowane VR6 ? jaka instalacja ? ile Ci srednio spala ? od-do ? pytam z ciekawosci ;)



Awatar użytkownika
VR
VW Klub Białystok
VW Klub Białystok
Posty: 356
Rejestracja: czw lis 04, 2004 11:28
Lokalizacja: B-stok
Kontakt:

Post autor: VR » wt lis 15, 2005 01:11

Lukbro pisze:hej VR masz zagazowane VR6 ? jaka instalacja ? ile Ci srednio spala ? od-do ? pytam z ciekawosci ;)
instalacja sekwencyjna, miasto do 15l, trasa 9l-11l


[img]http://images38.fotosik.pl/50/69e61b6ae5a4bbde.jpg[/img]

malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » wt lis 15, 2005 09:07

to moj jakos jest gorzej skonfigurowany, tez sekwencja w miescie 17, w trasie 12-13, ale nie czu roznicy :P tylko ze passat, moze temu wieceej pali :P



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt lis 15, 2005 14:15

Sam sobie odpowiedziales. Pasek ciezsza fura, wiec powinien wiecej palic



Awatar użytkownika
Lukbro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pn maja 23, 2005 09:13
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Lukbro » wt lis 15, 2005 21:28

VR pisze:
Lukbro pisze:hej VR masz zagazowane VR6 ? jaka instalacja ? ile Ci srednio spala ? od-do ? pytam z ciekawosci ;)
instalacja sekwencyjna, miasto do 15l, trasa 9l-11l
jesli moge :
jaki masz rocznik ? jaki przebieg? i czy duzo jezdzisz? sa jakies niespodziane dodtakowe koszty utrzymania ?
zastanawiam sie nad VR6 ale troche sie boje > duzo jezdze i nie wiem czy sie sprawdzi ?



Awatar użytkownika
VR
VW Klub Białystok
VW Klub Białystok
Posty: 356
Rejestracja: czw lis 04, 2004 11:28
Lokalizacja: B-stok
Kontakt:

Post autor: VR » śr lis 16, 2005 11:49

Lukbro pisze:
VR pisze:
Lukbro pisze:hej VR masz zagazowane VR6 ? jaka instalacja ? ile Ci srednio spala ? od-do ? pytam z ciekawosci ;)
instalacja sekwencyjna, miasto do 15l, trasa 9l-11l
jesli moge :
jaki masz rocznik ? jaki przebieg? i czy duzo jezdzisz? sa jakies niespodziane dodtakowe koszty utrzymania ?
zastanawiam sie nad VR6 ale troche sie boje > duzo jezdze i nie wiem czy sie sprawdzi ?
94, 145000, a niespodziewanych kosztow jest naprawde sporo :crazy:


[img]http://images38.fotosik.pl/50/69e61b6ae5a4bbde.jpg[/img]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości