Schematy elektroniki ECU do PG i PB

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

PiCiA88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 17:12
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Schematy elektroniki ECU do PG i PB

Post autor: PiCiA88 » pn lip 21, 2008 08:03

Witam! Szukam schematów kabli z ECU do silnika PG i PB. znalazlem pare lecz one albo nie po polsku :-/ niestety slabo z moim angielskim.... albo nic nie widać na nich. Mam zamiar przerobić moj silnik na G60, zmienić wał, korbowody i tloki to nie problem teraz zabawa z ECU jak ktos ma jakis fajny opis jak przerobić Digi II na Digi I to byl bym bardzo wdzieczny!! Przydadzą sie wszelkie rady i pomysly!! dzieki wielkie!!!


Jadąc z prędkością 250km\h
To co jest przed Tobą
Jest już przeszłością

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pn lip 21, 2008 09:44

nie pamietam czy pb ma natryski na tloki, wiec sprawdz to przed przerobka, co dalej schematy, po co opisy??? jak wszystko widac na rysunku?? nie jest tak ze pojecia nie masz o elektryce??? dobre opisy sa na naszym forum w faq


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pn lip 21, 2008 10:23

PB nie ma natrysków, co do schematów to tak jak Evo mówi, wszystko jest rozpisane, jeśli nie potrafisz pojąć co tam jest to się za to nie bierz :bigok:



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » pn lip 21, 2008 10:33

toffic pisze:jeśli nie potrafisz pojąć co tam jest to się za to nie bierz
co mu bronic, niech sie uczy chłopak, niech sie uczy, znajdzie po polsku schematy zrobi, szczeny nam opadną, "będzie Pan zadowolony"



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pn lip 21, 2008 10:47

hehe nasuwa mi sie stwierdzenie "loza szyderców" zakladamy??:>


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pn lip 21, 2008 10:55

no w sumie racja, niech próbuje, raczej nikt przez to nie zginie :helm: jakby co trzymam kciuki :bajer:



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » pn lip 21, 2008 11:34

Wiecie co, szczerze mówiąc mając tą rozpiskę ciężko jest zrobić to samemu jak widzi sie to pierwszy raz na oczy. Np cos takiego w rozpiswce do digi 2:
"11. Switche"
raczej mało powie człowiekowi, który ma pokompletować kable. Po pierwsze trzeba wiedzieć co to a po drugie który pin z kostki podpiąć (bo są przecież 2). Fakt, że 70% linków do zdjęć nie działa też nie ułatwia sprawy.

W FAQ widzę mój schemat który w paincie robiłem (po polsku do digi 2 z dokładnym rozrysem jaki pin gdzie). Nie widziałem czegos takiego do g60 nigdzie. Tamto robiłem z 5 lat temu jak jeszcze byłem na studiach. Teraz nie mam na to czasu niestety.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

PiCiA88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 17:12
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: PiCiA88 » pn lip 21, 2008 19:03

Borys pisze:
toffic pisze:jeśli nie potrafisz pojąć co tam jest to się za to nie bierz
co mu bronic, niech sie uczy chłopak, niech sie uczy, znajdzie po polsku schematy zrobi, szczeny nam opadną, "będzie Pan zadowolony"
Dzieki za wsparcie i wiare :D!
Evo no moze nie jestem elektromaster ale cos tam sie znam na tym ;D w moim mk1 sam podpielem zegary z mk3 tak jak i deske wsadzilem soczewki tez sam chociaz tam elektroniki nie bylo!! stroboskopy dyskotekowe tez robilem wiec ze schematu sie polapie!! pozatym jakies 10km odemnie mieszka APSIK :D wiec jak by co to zloze mu wizyte! Co do tego natrysku to czy szlo by go jakos dorobic?? pozatym jak nie G60 to i tak go przerobil bym na DIGI I i turbo jakies slabe :D tak zeby te 160Ps wyciągnać....


Jadąc z prędkością 250km\h
To co jest przed Tobą
Jest już przeszłością

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pn lip 21, 2008 19:17

PiCiA88 pisze:
Evo no moze nie jestem elektromaster ale cos tam sie znam na tym
wiec tak.. jak sie cos na tym znasz to po co ci opis po polsku skoro znaki graficzne sa znormalizowane?? piszesz dalej ze skladales stroboskopy.. co ma piernik do wiatraka??
co do natryskow... minimalne zainteresowanie tematem i poczytanie forum odpowiedzialoby tobie ze smierci to fuckupem, w sensie zostawienie bez natryskow...
zeby rozwiac wszelkie sugestie... nie uzywwam schematow polskojezycznych, uzywam czesto schematow bez opisow i do tego schematow tylko montowanego ecu, reszte ogarnia miernik... :green_fuck:


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

PiCiA88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 17:12
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: PiCiA88 » wt lip 22, 2008 00:29

wiesz nie wszyscy sa tak biegli jak ty ale jestem dobrej mysli a ty zamiast pomagać masz mnie besztac to wogule nie odp na moje tematy i wszyscy beda szczesliwi myslalem ze na tu znajde jakas pomoc i nie twierdze ze nie ale napewno nie od Ciebie!! :green_fuck:


Jadąc z prędkością 250km\h
To co jest przed Tobą
Jest już przeszłością

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » wt lip 22, 2008 08:18

Masz podwieszony wątek o digifancie. Zerknij w niego. Tam znajdziesz rozpiski i schematy. Jeśli po przeczytaniu tego dalej będziesz miał wątpliwości chętnie ci pomożemy.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » wt lip 22, 2008 08:37

PiCiA88 pisze:wiesz nie wszyscy sa tak biegli jak ty ale jestem dobrej mysli a ty zamiast pomagać masz mnie besztac to wogule nie odp na moje tematy i wszyscy beda szczesliwi myslalem ze na tu znajde jakas pomoc i nie twierdze ze nie ale napewno nie od Ciebie!! :green_fuck:
widzisz chcialem cos napisac ale... ktos mnie ubiegl
Masz podwieszony wątek o digifancie. Zerknij w niego. Tam znajdziesz rozpiski i schematy. Jeśli po przeczytaniu tego dalej będziesz miał wątpliwości chętnie ci pomożemy.
___________
reasumujac na gotowe nie licz tylko sam szukaj, jak bedziesz dalej chcial sie wyslugiwac innymi bedzie warn zapewne za nieuzywanie szukaj i zasmiecanie forum...
P.S. ja nie jestem biegly ale czasem udaje mi sie myslec i czos znalezc w googlach


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » wt lip 22, 2008 10:43

PiCiA88 pisze:Co do tego natrysku to czy szlo by go jakos dorobic??
Zgłoś się na PW



PiCiA88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 17:12
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: PiCiA88 » wt lip 22, 2008 17:44

bugalon, wiem czytalem watek o DIGI ale tam nie znalazlem zadnego sprawnego linka!! dlatego kopsnelem temat nie potrafie z tamtego tematu nic sciagnac a z rysunków nic nie widze bo za male sa i mam rebusa!
evolution, uzywam opcji szukaj na forum moje wszelkie experymenty zwiazane z moim VW sa tylko zwiazane z forum!! na nim sie opieram w 100% a w googlach nie szukam bo na PL stronach nic nie ma a ze nie znam na tyle Angielskiego <wiem wiem moj problem> to nie szukam na zagranicznych stronach... :bigok:


Jadąc z prędkością 250km\h
To co jest przed Tobą
Jest już przeszłością

Zablokowany

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości