[mkII] 1.6PN na ....

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Zerosuper
VW addict
VW addict
Posty: 158
Rejestracja: sob mar 01, 2008 18:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

[mkII] 1.6PN na ....

Post autor: Zerosuper » sob cze 07, 2008 21:07

Witajcie.
Jestem szczęśliwym posiadaczem dwójeczki z serduszkiem 1.6 PN na pierburgu i pięciobiegową skrzynią. Kiedyś przy dobrych wiatrach, nadmiarze gotówki i czasu pod maske trafi KR, który dziś leży w drobnych częściach w piwnicy (niestety mam sam silnik bez osprzętu).

Zastanawiałem się, czy tą PNke da sie czymś zastąpić, ale tak aby obyło sie bez wymiany skrzyni, wiązki ...
czyli tak aby było prosto.
Czyli np na RP. Jakto wygląda wpraktyce ?

Poradzcie coś.

Czytałem na forum, że można wmontować RP i zostawic go na gaźniku. Ktoś cos więcej wie na ten temat ? Ponoć to samo można zrobić z ABF.
Ostatnio zmieniony sob cze 07, 2008 21:38 przez Zerosuper, łącznie zmieniany 1 raz.


Oceń moje cztery kółka ->
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1768320#1768320


<b>KUPIĘ czarną półkę MkII, dwie opony 175/55/R15</b>

Awatar użytkownika
GTH
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: ndz lip 08, 2007 21:20
Lokalizacja: Piła

Post autor: GTH » ndz cze 08, 2008 20:58

Hmm, wszystko sie da ;) Choc rewelacji nie bedzie, no i rzecz jasna chociazby przerobki obecnej wiazki pod nowe sterowanie ;) A nawet powiedzialbym ze lepiej byloby sie zastanowic nad jej wymiana ;) Uzyj szukajki a napewno znajdziesz wiecej konkretow



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » pn cze 09, 2008 10:20

moim zdaniem jesli tylko ci PN+pierburg 2ee chodzi OK - tzn trzyma moc i nie pali za dużo to maszynowni bym nie ruszał - lepiej przygotować sobie małymi kroczkami autko pod tego KR bo tam już warto mieć dobre hamulce (wentylowane o ile nie jakieś większe z G60/Audi S2 ...) i zawieszenie (gaz+olej/ bil B6) - ze sprawnym PNem będziesz mógl się już cieszyć szybszą jazdą a kasa nie pójdzie na jakąś nieokreśloną "boczną" drogę :bigok:


TDPower

Awatar użytkownika
Zerosuper
VW addict
VW addict
Posty: 158
Rejestracja: sob mar 01, 2008 18:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Zerosuper » pn cze 09, 2008 14:38

ppoll27 pisze:moim zdaniem jesli tylko ci PN+pierburg 2ee chodzi OK - tzn trzyma moc i nie pali za dużo to maszynowni bym nie ruszał - lepiej przygotować sobie małymi kroczkami autko pod tego KR bo tam już warto mieć dobre hamulce (wentylowane o ile nie jakieś większe z G60/Audi S2 ...) i zawieszenie (gaz+olej/ bil B6) - ze sprawnym PNem będziesz mógl się już cieszyć szybszą jazdą a kasa nie pójdzie na jakąś nieokreśloną "boczną" drogę :bigok:
Duzo w tym prawdy, ale droga do KR daleka... w sumie poluje na komletnego KRa na przeszczep (po jaims dzwonie) tak aby miec silnik , instalke, skrzynie, hamulce i cala reszte gratow.

Wiem ze da rade z ABS, zostaje gaznik, i osprzet od PNki tylko blok silnika sie zmienia no i pompa paliwa musi byc inna.
A jak jest z RP? Gdybym mia silnik + wiazke silnika + komp i przesiadka na kompletnego RPka, co jeszcze musial bym przeszczepic ?


Oceń moje cztery kółka ->
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1768320#1768320


<b>KUPIĘ czarną półkę MkII, dwie opony 175/55/R15</b>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości