Soft do 1Z czy ktoś pomoże....?

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
tommy-cichy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt paź 30, 2007 19:23
Lokalizacja: Kluczbork/OPOLE
Kontakt:

Soft do 1Z czy ktoś pomoże....?

Post autor: tommy-cichy » wt maja 20, 2008 21:27

Witam,zwracam sie z pytaniami a zarezem z prośbą do ludzi z tego forum,wiem że jest tu dużo fachowców w tej dziedzinie.Mianowicie chciałbym zaprogramować sobie sterownik w moim 1Z,naczytałem sie już dużo tematów że czeba dobierać softy pod kondycje danego silnika.Jestem elektronikiem po technikum,ale mam także wujka elektronika który ma programator pamięci EEPROM i mógłby mi wgrać soft.Z racji że mam 20 late nigdzie nie pracuje bo jeszcze sie ucze samochody to jedynie moja pasja,i dlatego pisze ten post z myślą że jakiś tuner mi pomoże.Chciałbym zaprogramować sobie nowe kości z softem tak na 100km,gdyż nie chce przesadzać z mocą żeby nie wywalić silnika.Wiem że na necie krąży dużo gotowych softów ale nie chce ryzykować wgrywając nieznany soft,dlatego może któryś z tunerów z naszego forum mógłby mi przesłąć jakiś pewny soft co podbije mi moc do tych 100km,bo myśle że na tyle moge zaprogramować sterownik bez obaw że np turbo mi nie wytrzyma....?I jeszcze miałbym pytanie gdybym już takowy soft otrzymał,bądź też tylko dla mojej wiedzy czy musze obliczać jakieś sumy kontrolne czy coś takiego czy wystarczy że wgram otrzymany soft na nowy układ scalony i wlutuje je i samochód będzie śmigał???Z góry dźięki za wszelką pomoc,myśle że jeszcze są ludzie którzy potrafią coś zrobić dla kogoś nie biorąc za to kasy...:)



Awatar użytkownika
GTH
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: ndz lip 08, 2007 21:20
Lokalizacja: Piła

Post autor: GTH » wt maja 20, 2008 21:50

Kolejny z tych co mysla ze soft to wpisanie kilku cyferek w tym jaka moc chcemy :) Kolego tak sie nie da, a watpie ze ktos za darmo udzieli ci taka wiedze i podzieli sie informacjami ;) Tez jestem elektronikiem, czesto mam do czynienia z elektryka samochodowa, i jednostkami sterujacymi, ale raczej staram sie nie ujawniac zadnych "sztuczek" :chytry: Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » wt maja 20, 2008 22:21

tommy-cichy,
tommy-cichy pisze:że jeszcze są ludzie którzy potrafią coś zrobić dla kogoś nie biorąc za to kasy...:)
niestety to jest ich chleb wiec raczej nikt Ci nie wyjawi tajemnic chip tuningu

kazdy by tak chcial dostac soft zeby sobie wgrac samemu ale takich rzeczy to nawet w erze nie ma :P


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pn maja 26, 2008 17:45

za taki soft do samodzielnego wgrania pewnie i tak bys zaplacil jak za indywidualne strojenie :)


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości