Zamiana glowicy albo jednak jej dlubanie...:/

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Erold
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 18:01
Lokalizacja: spod VaWy

Zamiana glowicy albo jednak jej dlubanie...:/

Post autor: Erold » sob maja 10, 2008 22:45

Czy zamiana głowicy w PFie na taką od PG to dobry pomysł? Mam okazję kupić wyremontowaną już, zamiast remontować swoją... Podejdzie bez rzeźby? Różni się czymś od PFowskiej?

Pozdro
Ostatnio zmieniony ndz maja 11, 2008 21:56 przez Erold, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob maja 10, 2008 23:31

wymiarowo to różni się tylko wałkiem, bo PF i PG mają te same śr zaworów. Wysokość głowicy jest też taka sama lub bardzo podobna. Do PG idzie po prostu grubsza uszczelka.
Różni sie chyba tylko materiałem z jakiego jest zawór na korzysć PG, ale PF tego nie potrzebuje raczej.
Zamiast od PG zakładać do możesz dziabnąć PFowską głowicę.



Awatar użytkownika
Erold
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 18:01
Lokalizacja: spod VaWy

Post autor: Erold » sob maja 10, 2008 23:46

Tzn sprawa wyglada tak, ze moge tanio kupic splanowana glowice pod PG z wyszlifowanymi gniazdami zaworowymi. Uszczelka bedzie nowa, a walek zostaje od PF... Koszt bedzie mniejszy niz dlubanie tej mojej glowicy, zwlaszcza, ze bede mogl ja jeszcze potem sprzedac. Pytanie tylko, czy wszystko bedzie ladnie gralo ze soba...



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » ndz maja 11, 2008 19:54

Bedzie pasowac, montuj smialo.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
Erold
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 18:01
Lokalizacja: spod VaWy

Post autor: Erold » ndz maja 11, 2008 21:55

No i pochwalilem dzien przed zachodem, a glowica na ebayu uciekla mi sprzed nosa na minute przed koncem aukcji:/

W zwiazku z tym mam 2 pytania:
- kto w okolicach Warszawy regeneruje glowice, tj. szlifowanie zaworow, wymiana szklanek, poszerzanie kanalow zaworowych i planowanie? Za ile i czy ktos ma doswiadczenie?
- gdybym jednak probowal ustrzelic juz zrobiona glowice - od czego bedzie pasowac? PF, PB, PG... Co jeszcze?

Z góry dzieki za pomoc,
Pzdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości