Brak iskry na swiecach 1,8 16V KR

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
VWelvis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt sie 08, 2006 11:44
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Brak iskry na swiecach 1,8 16V KR

Post autor: VWelvis » pt maja 02, 2008 11:16

Witam ostatnio dokonalem sie swapu z 1,8 Rp na 1,8 16v KR i mam taki problem bo do cewki iskre mam i wchodzi do aparatu i na glownym kablu tez ale na pozostalych kablach ktore ida z aparatu zaplanowego do swiec nie ma iskry co moze byc grane ???


VWelvis pozdrawiam

Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » pt maja 02, 2008 15:43

No to ja Ci pomogę. :okej:
Miałem taki sam problem.
Więc tak: jeśli masz jakiś drugi moduł to sprawdź, jeśli nadal to nie pomoże to jak mówisz, że od aparatu zapłonowego nie ma iskry to pewnie coś z czujnikiem halla. Musisz wyjąć aparat z silnika, weź go do domu, potem musisz go rozebrać i musisz dojść do czujnika - tam są 3 kabelki i pewnie jeden z nich jest przepalony i należy go solidnie przylutować - u mnie był przepalony bo prawie cały dzień trzymałem go na zapłonie a silnik był zgaszony i się przegrzał.

Przed tym wszystkim sprawdź moduł, sprawdź czy kable są podpięte do cewki tak jak trzeba.

Jak sprawdzisz to daj znać

Ja jestem przekonany, że to kabelek przy czujniku halla.

Jeśli pomogłem to daj mi punkt POMOGŁEM. :okej:


ostatnie zdanie lamie 14 punkt regulaminu:
"14. (aktualizacja 04.11.2007) Proszę nie dopominać się o punkty POMÓGŁ, zmuszanie, zachęcanie, agitowanie, umieszczanie w podpisie tekstów w stylu: Pomogłem, kliknij pomógł - będzie eliminowane poprzez ostrzeżenia, edycje profilu." EVOLUTION
Ostatnio zmieniony sob maja 03, 2008 10:09 przez Xabingo, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
VWelvis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt sie 08, 2006 11:44
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: VWelvis » pt maja 02, 2008 19:33

Zgadza sie . ale znowu jest problem z wtreyskiwaczem rozruchowym, nie chcfe mi odpalic iskra jes jestem na dobrej drodze .
powiem tyle ze przy wtryskiwaczu rozruchowym jest ta niebieska kostka i mialem tam oderwane kabelki czarny i zielono bialy i nie wiem czxy dopbrze ja podpiolem ?? co z tym ?? gdzie ida?? do czegfo podlaczone


VWelvis pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości