1,6 RF na co swap??

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
15XI80
lazy driver
lazy driver
Posty: 322
Rejestracja: wt mar 22, 2005 14:43
Lokalizacja: opolszczyzna
Kontakt:

1,6 RF na co swap??

Post autor: 15XI80 » ndz lip 24, 2005 19:50

A wiec mam w swoim golfie 1,6 RF na automacie, ale drazni mnie ten silnik straszliwie, raz ze wzgledu na gaznik, dwa sa pokrzywione kola pasowe i chyba ogolnie motorek sie konczy.

Pomyslalem, ze miast go naprawiac, lepiej bedzie wlozyc tam 1,8. I tu moje kilka pytan:

1) jaki silnik 1.8 polecalibyscie, abym nie musial zmieniac skrzyni. W gre wchodza oczywiscie tylko silniki wtryskowe, bardzo prosze o podanie oznaczen silnika. Czy moze to byc np jakis silnik z mk3 czy lepiej trzymac sie mk2?

2) jak bedzie wygladal sprawa przekladki- z tego co sie orientuje mocowania silnika beda pasowac, tylko trzeba kombinowac z elektryka, tak?

3) wiadomo, ze trzeba zmienic hamulce- co polecacie na przod / tyl? Calosc od GT / GTI czy jakies zestawienia (typu przod gti tyl gt itp)

4) czy ktos (a jestem pewien ze tak) juz to robil- jaki jest szacowany koszt takiej imprezy i czy w ogole jest oplacalny.

Z gory dziekuje za odpowiedzi, pozdrawiam

p.s. oczywiscie wazna jest rowniez cena silnika, prosze wiec nie polecac jednostek typu FSI z mk V ;-)



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz lip 24, 2005 20:00

a skrzynia zostaje????:P
lepiej juz manual wsadzic i jakiegos KR.... z braku poprzedniego PL wzglednie GX


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
15XI80
lazy driver
lazy driver
Posty: 322
Rejestracja: wt mar 22, 2005 14:43
Lokalizacja: opolszczyzna
Kontakt:

Post autor: 15XI80 » ndz lip 24, 2005 20:05

Tak skrzynia bezwzglednie zostaje bo zakochalem sie w jezdzeniu automatem :hehe:



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz lip 24, 2005 21:22

Jeśli mogę to podłączę się pod temat. Ile orientacyjnie powinny mnie wyjśc kompletne silniki RP lub PL lub KR(chyba że coś da się z PNa przełożyć) i czy podejdą pod skrzynie z 1.6 PN manualną. Ja coraz częściej zastanawiam się nad swapem bo 70 KM to stanowczo za mało. Mam kanał, dziadka mechanika, który zna się trochę na rzeczy i znajomego elektryka. Ciekawe ile za całość by mnie to wyszło...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości