jaki silnik na SWAP vr6 czy 1.8t

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Walus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 22:34
Lokalizacja: Piaseczno / W-wa

Post autor: Walus » sob gru 15, 2007 13:15

A jest ktos na tym forum kto podjal by sie wstawieni VR'ki do MK I bo moje umiejetnosci sie niestety koncza


White Rally R16 MK I -viewtopic.php?t=67498
Pussy Wagon MK IV - viewtopic.php?p=3646082#3646082

Awatar użytkownika
szymonrs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw gru 30, 2004 13:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: szymonrs » pn gru 17, 2007 12:23

gt2 pisze:Borys, szymonrs, evolution, no dobrze prosze starszyzny więc odpowiedzcie i uzasadnijcie bo kolega konkretnej odpowiedzi nie dostał a dwa mnie też to interesuje :bigok:
po pierwsze musimy zdać sobie sprawę iż mk1 lub mk2 nie są super autami na zakręty a po założeniu dobrego zawiasu są jedynie "dobre" na zakręty(wielu wie jak nadsterowne są te auta na mokrej nawierzchni). Konkluzja iż VR w mk2 będzie skręcać gorzej niż 1.8T w mk2 jest nie trafiona. Dla porównania powiem iż różnica na wadze homologacyjnej między mk2 vr6 4d i mk2 1.9TDI 2d to ................30Kg?? Przy czym 4d na 17calowych felgach i w dużą butlą nitro w bagażniku a mk2 2d na 15 calowej feldze. Także argument wagi jest mało miarodajny. Jeżeli ktoś potrafi skręcać seryjnym golfem 1.8 GTI to będzie potrafił skręcać golfem zarowno z motorem 1.8T jak i VR6 kluczem jest umiejętność operowania balansem i prawym "pedałem" :crazy:
autor wątku zadał pytanie o koszty i teraz celem jest 250-270KM ale ile autor jest w stanie na to przenaczyć?? Bo tanio to "se ne da" a poza tym jest to pojęcie względne.....napewno nie da się tego zrobić za 1234.56zł
Więc ile autor chce na to przeznaczyć??
Ostatnio zmieniony pn gru 17, 2007 12:26 przez szymonrs, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pn gru 17, 2007 12:40

ja tylko moge dopisujac sie do slow kolegi z przodu dodac ze golf z silnikiem vr skreca nawet lepiej jesli nie ma sie akurat gazu w pozycji ON co sie tyczy chyba wszystkich mocnych samochodow, zawsze mozna sie lewa podratowac...


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości