Wydech!!!

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
demon3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt lis 02, 2004 22:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: demon3 » śr cze 08, 2005 19:37

Zgadzam sie, masz racje.


STOP dziurom na drogach!!!

Awatar użytkownika
okoG60
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 593
Rejestracja: wt sty 04, 2005 13:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: okoG60 » śr cze 08, 2005 22:01

Kenaj pisze:ale jak sie troche na tym znasz to wcale nie trzeba wydawac dwóch kafli na wydech! Spokojnie możesz się zmieścić w 800 zł.Wystarczy troche w książkach pogrzebać i samemu wyliczyć!Zaoszczędzisz i może nawet będą lepsze osiągi niż z tego układu za 2000! Bo to co podaje np remus, ze końcowy sportowy daje ok 10% więcej mocy to jest brednia!
a stanowczo większa jest satysfakcja z własnych przeróbek i doświadczeń niż z chudszego portfela o dwa tysiaki!
Może się nie znam jak jakiś fachowiec co siedzi w tym od dawna, ale zawsze lepiej spróbować samemu!Takie jest moje zdanie, licze się z tym że nie każdy tak uważa!
Pozdro!!
a w jakich to mam szukać książach i jak to się liczy? a na dobrze zestrojonym wydechu to idzie bardzo dużo zyskać a ja nie mówie o samym tłumiku końcowym tylko o całym wydechu od kolektora wydechowego aż po tłumik końcowy i niekoniecznie remus przytoczyłem go jako przykład. np w toyocie supra zyskano 50Nm na samym wydechu który był robiony indywidualnie ale to też tylko przykład. moje plany są takie żeby z chipa i wydechu wycisnąć 200KM i około 300Nm oczywiście bez ingerencji w sprężarke. mi chodzi o jak największy moment obrotowy a nie o moc bo moc nie jest przeciesz potrzebna do przyśpieszania. podaj jakieś namiary na te książki i jak się to oblicza bo brzmi to ciekawie



Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » śr cze 08, 2005 23:13

okoG60 pisze:
Kenaj pisze:ale jak sie troche na tym znasz to wcale nie trzeba wydawac dwóch kafli na wydech! Spokojnie możesz się zmieścić w 800 zł.Wystarczy troche w książkach pogrzebać i samemu wyliczyć!Zaoszczędzisz i może nawet będą lepsze osiągi niż z tego układu za 2000! Bo to co podaje np remus, ze końcowy sportowy daje ok 10% więcej mocy to jest brednia!
a stanowczo większa jest satysfakcja z własnych przeróbek i doświadczeń niż z chudszego portfela o dwa tysiaki!
Może się nie znam jak jakiś fachowiec co siedzi w tym od dawna, ale zawsze lepiej spróbować samemu!Takie jest moje zdanie, licze się z tym że nie każdy tak uważa!
Pozdro!!
a w jakich to mam szukać książach i jak to się liczy? a na dobrze zestrojonym wydechu to idzie bardzo dużo zyskać a ja nie mówie o samym tłumiku końcowym tylko o całym wydechu od kolektora wydechowego aż po tłumik końcowy i niekoniecznie remus przytoczyłem go jako przykład. np w toyocie supra zyskano 50Nm na samym wydechu który był robiony indywidualnie ale to też tylko przykład. moje plany są takie żeby z chipa i wydechu wycisnąć 200KM i około 300Nm oczywiście bez ingerencji w sprężarke. mi chodzi o jak największy moment obrotowy a nie o moc bo moc nie jest przeciesz potrzebna do przyśpieszania. podaj jakieś namiary na te książki i jak się to oblicza bo brzmi to ciekawie
moge podac ci wzory ale predzej uzbierasz te 6800 zl niz wyliczysz ten wydech.
myslisz ze to co pisalem to tak sobie z nikad wziolem?? poczytaj a dowiesz sie ze ostrzegalem przed zmiana srednicy wydechu umieszczenie strumionki tez nie jest przypadkowe a jesli powiesz ze strumionka jest do dupy to zapytaj sie czy ten twoj uklad ma elementy szczelinowe jesli nie ma to jest to kaszana a nie sport wydech. mowisz ze mugen to kaszana a widziales go chociaz od srodka??
takie wypowiedzi szanuje tylko jesli ktos wie dobrze co mowi a ty raczej bazujesz na wiadomosciach dostaczonych z 3 reki taka wiedza to zadna wiedza rownie dobrze mozesz mowic ze jedyny sposob na moc to zmiana silnika na wieksza pojemnosc.
cieszy mnie fakt ze sa ludzie ktorzy nie boja sie pobrudzic rak i wola sami "dopieszczac" swoje autka nasza wiedza polega na wspolnych doswiadczeniach i oby rozwijala sie coraz bardziej :) :pub:


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
okoG60
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 593
Rejestracja: wt sty 04, 2005 13:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: okoG60 » śr cze 08, 2005 23:58

prozak mam pytanko coś ty się uczepił tak tego mugena co? czytałem już twoje posty i nic tylko mugen i mugen, wiesz co mi powiedzieli na temat mugena w warsztacie zajmującym się od lat układami wydechowymi? że jest dobry ale jak mi wytrzyma ponad 2,5 roku to będzie naprawde rewelacyjny wynik.



Awatar użytkownika
demon3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt lis 02, 2004 22:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: demon3 » czw cze 09, 2005 10:07

A mi w warsztacie mowili jak zobaczyli mugena, ze wytrzyma mi cale zycie...


STOP dziurom na drogach!!!

Awatar użytkownika
demon3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt lis 02, 2004 22:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: demon3 » czw cze 09, 2005 10:17

Co w nim mialoby nie wytrzymac jak on caly jest ze stali nierdzewnej? Kumpel na zwyklym KMie jezdzi juz ok. 4 lat i jakos sie trzyma, wiec mugen mysle ze bedzie na kupe lat. Odezwe sie jak mi padnie jesli jeszcze forum bedzie istnialo :-)


STOP dziurom na drogach!!!

Awatar użytkownika
okoG60
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 593
Rejestracja: wt sty 04, 2005 13:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: okoG60 » czw cze 09, 2005 10:53

całe życie?? ale ubaw mi orginał dopiero teraz się sypnoł po 15 latach a mugen był zakładany 2 lata temu i też już szmelc i w co tu wierzyć?



Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » czw cze 09, 2005 13:39

okoG60 pisze:prozak mam pytanko coś ty się uczepił tak tego mugena co? czytałem już twoje posty i nic tylko mugen i mugen, wiesz co mi powiedzieli na temat mugena w warsztacie zajmującym się od lat układami wydechowymi? że jest dobry ale jak mi wytrzyma ponad 2,5 roku to będzie naprawde rewelacyjny wynik.
:panna: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :panna: no to mnie teraz rozbawiles
sluchaj ja nie tocze z toba jakiejs wojny na posty ale zanim zaczniesz pisac glupoty nabierz troche doswiadczenia ktore bedziesz mogl odniesc do tego co mowia ci inni ludzie, a moze w tym twoim warsztacie mieli wlasnie jakas super promocje na inne tlumiki co?
juz ci tlumacze dlaczego "uczepilem sie" tak tego mugena
- jest z polerowanej kwasowki
- jest przelotowy (bez komor i z zachowana srednica wejsciowa i wylotowa)
- ma bardzo dobre wykonanie
- mam go juz ladny okres czasu i grama rdzy nie ma a do tego srodek nie jest wypalony
- ladnie wyglada
- prosty montaz ze wzgledu na niewielka puszke (pasi do wiekszosci aut)
- i na zakonczenie kosztuje kolo 200 zl

znajdz mi drogi taki chociaz troche tanszy a postawie ci browara


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » czw cze 09, 2005 13:40

okoG60 pisze:całe życie?? ale ubaw mi orginał dopiero teraz się sypnoł po 15 latach a mugen był zakładany 2 lata temu i też już szmelc i w co tu wierzyć?
tttaaaa?? daj zdjecia tego rozsypanego mugena zreszta co to za mugen bo my mowimy o KM ala mugen


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
demon3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt lis 02, 2004 22:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: demon3 » czw cze 09, 2005 13:54

Nie wiem. Ja narazie mam i nie narzekam. Czas pokaze na ile jest wytrzymaly. Ale skoro daja dozywotnia gwarancje to chyba tez o czyms swiadczy. Co sie z Twoim stalo po tych dwoch latach? Przerdzewiec przeciez nie mogl.


STOP dziurom na drogach!!!

Awatar użytkownika
Snap
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt sty 25, 2005 20:02
Lokalizacja: Karczew
Kontakt:

Post autor: Snap » czw cze 09, 2005 17:07

Mam do was wszystkch takie pytanie : Czy prubował ktoryś z waz zrobć samemu konczowy tłumik(sportowy)? I czy wogule jest sens robć cos takiego ?? Czy ma ktos przekruj takiego tłumika jak wyglada on w srodku??Mam dostep do Blach/Rur Kwasowek prawie kazdej srednicy i sie tak zastanawiałęm czy nie mozna by było zrobić takiego tłumika samemu??Chciał bym zeby nie był on zbyt głosny ale zeby miał ładny bassowy pomruk :)

Czekam na wasze opinie....:)


:okej: :okej:

Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » czw cze 09, 2005 17:28

Snap pisze:Mam do was wszystkch takie pytanie : Czy prubował ktoryś z waz zrobć samemu konczowy tłumik(sportowy)? I czy wogule jest sens robć cos takiego ?? Czy ma ktos przekruj takiego tłumika jak wyglada on w srodku??Mam dostep do Blach/Rur Kwasowek prawie kazdej srednicy i sie tak zastanawiałęm czy nie mozna by było zrobić takiego tłumika samemu??Chciał bym zeby nie był on zbyt głosny ale zeby miał ładny bassowy pomruk :)

Czekam na wasze opinie....:)
ciezka sprawa wyrobisz sie ponizej 200 zl? jesli nie to nie ma o czym mowic
zreszta mozna by tu cos wymyslec ale bedzie to prototyp ktorego dzialania do momentu zamontowania nikt nie zgadnie :D


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
Snap
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt sty 25, 2005 20:02
Lokalizacja: Karczew
Kontakt:

Post autor: Snap » czw cze 09, 2005 18:01

prozak pisze:
Snap pisze:Mam do was wszystkch takie pytanie : Czy prubował ktoryś z waz zrobć samemu konczowy tłumik(sportowy)? I czy wogule jest sens robć cos takiego ?? Czy ma ktos przekruj takiego tłumika jak wyglada on w srodku??Mam dostep do Blach/Rur Kwasowek prawie kazdej srednicy i sie tak zastanawiałęm czy nie mozna by było zrobić takiego tłumika samemu??Chciał bym zeby nie był on zbyt głosny ale zeby miał ładny bassowy pomruk :)

Czekam na wasze opinie....:)
ciezka sprawa wyrobisz sie ponizej 200 zl? jesli nie to nie ma o czym mowic
zreszta mozna by tu cos wymyslec ale bedzie to prototyp ktorego dzialania do momentu zamontowania nikt nie zgadnie :D


Jezeli chodzi o materiał to pewnie wyrobił bym sie w 100zł bo kwasowkę moge meć w cenie złomu :) Tylko niewiem jak z wykonaniem ,pospawaniem i tp. :otepienie:


:okej: :okej:

Snatch84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 21, 2005 01:13
Kontakt:

Post autor: Snatch84 » czw cze 09, 2005 21:11

Snap pisze:Mam do was wszystkch takie pytanie : Czy prubował ktoryś z waz zrobć samemu konczowy tłumik(sportowy)? I czy wogule jest sens robć cos takiego ?? Czy ma ktos przekruj takiego tłumika jak wyglada on w srodku??Mam dostep do Blach/Rur Kwasowek prawie kazdej srednicy i sie tak zastanawiałęm czy nie mozna by było zrobić takiego tłumika samemu??Chciał bym zeby nie był on zbyt głosny ale zeby miał ładny bassowy pomruk :)

Czekam na wasze opinie....:)
tez mi gosc oferowal ze mi zrobi taki za 180zl ale kupilem Ultera za 300zl na drugi dzien zatrzymaly mnie gliniaki i chcialy certyfikat to im pokazalem i pojechalem dalej, jak zalatwisz papier na tlumnik ktory sam zrobisz to ok



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości