Tłumik sportowy do Golfa 3

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
demon3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt lis 02, 2004 22:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: demon3 » śr cze 01, 2005 22:18

O, fajnie. Bo ja bym tez chcial go wywalic. Jak to zrobisz to napisz co i jak.


STOP dziurom na drogach!!!

Awatar użytkownika
ADI__19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt cze 07, 2005 17:56
Lokalizacja: Sieradz

Re: Tłumik sportowy do Golfa 3

Post autor: ADI__19 » wt cze 07, 2005 18:09

demon3 pisze:Witam wszystkich! Planuje zakupic do mojego golfa 3 (XII '93) 1,6 (zagazowany) sportowy tlumik. Nie znam sie zbytnio na tych sprawach. Czy moglby ktos mi doradzic jaka firme wybrac, zeby tlumik byl dobrej jakosci za rozsadna cene (do 350zl). Co myslicie o Mugenie np. KMa lub innej firmy? Czy rzeczywiscie podnosi odrobine moc? Chcialbym kupic tlumik przyszlosciowo, abym za jakis czas mogl wymienic pozostale elementy ukladu wydechowego na sportowe odpowiedniki. Prosze o pomoc i zycze milych swiat!



Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Tłumik sportowy do Golfa 3

Post autor: prozak » wt cze 07, 2005 18:44

ADI__19 pisze:
demon3 pisze:Witam wszystkich! Planuje zakupic do mojego golfa 3 (XII '93) 1,6 (zagazowany) sportowy tlumik. Nie znam sie zbytnio na tych sprawach. Czy moglby ktos mi doradzic jaka firme wybrac, zeby tlumik byl dobrej jakosci za rozsadna cene (do 350zl). Co myslicie o Mugenie np. KMa lub innej firmy? Czy rzeczywiscie podnosi odrobine moc? Chcialbym kupic tlumik przyszlosciowo, abym za jakis czas mogl wymienic pozostale elementy ukladu wydechowego na sportowe odpowiedniki. Prosze o pomoc i zycze milych swiat!
??


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
demon3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt lis 02, 2004 22:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: demon3 » wt cze 07, 2005 18:54

I co ze to napisalem bo nie kumam :-) ??


STOP dziurom na drogach!!!

Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » wt cze 07, 2005 21:49

ja wiem o co biega len smierdzacy zamiast poczytac mysli ze od nowa bedziemy mu tlumaczyc co i jak, nawet wlasnymi slowami sie nie chcialo tego napisac??

P.S. pw do mnie z pytaniami na ktore odpowiedzi padly w dwoch wiadomych tematach bede ignorowal. juz teraz 3 uzytkownikow moze zapomniec o mojej odpowiedzi wiec zachecam do lektury, ile mozna walkowac to samo :panna:


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
demon3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt lis 02, 2004 22:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: demon3 » wt cze 07, 2005 22:21

Mi pomogles i dziekuje za to slicznie :-) Probuje od dawna Ci przyznac ze pomogles. Klikam "pomogl: i pupa. Nic nie wyskakuje kolo Ciebie, ze pomogles. Nie wiem czemu, lipa :-(


STOP dziurom na drogach!!!

Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » śr cze 08, 2005 01:13

luzik nie po to pisalem by dostac jakis podpis, wejdzie dobrze nie wejdzie tez nic nie strace. wazne ze moglem ci a wlasciwie wam jakos ulatwic zycie.

sorka ze tak jednoznacznie wyglada moj poprzedni post ale mam dosyc ogladania kolejnej pw w stylu chce przerobic wydech jak/za ile/ile koni zyskam losie wkoncu nie po to kazdy produkowal swoje doswiadczenia i odczucia po testach by ktos olal sprawe i szedl skrutami.

17 mam obrone pracy licencjackiej i po tym zabieram sie za wydech wacham sie nad wyborem glosnosci :) sam nie wiem... moze potestuje... :pub:


kto hamuje ten przegrywa

Snatch84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 21, 2005 01:13
Kontakt:

Post autor: Snatch84 » śr cze 08, 2005 10:26

niedawno zalozylem sam koncowy ultera do mojego golfa3 1.9D w srodku ja nie slysze roznicy, ale policja juz mnie za wydech zatrzymala - ja nadal mysle ze jest za cicho :/ planuje zalozyc stozek zobaczymy co bedzie, jak nagram filmik to wam pokaze :D



Awatar użytkownika
demon3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt lis 02, 2004 22:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: demon3 » śr cze 08, 2005 10:54

Masz 100% racji. Pozdrawiam i zycze powodzenia na obronie! Ja 3 egzaminy mam juz z glowy. Zostal jeszcze 1, a potem WAKACJE!!! :-)


STOP dziurom na drogach!!!

Awatar użytkownika
pilot mk2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt lut 08, 2005 00:31
Lokalizacja: Wlkp
Kontakt:

Post autor: pilot mk2 » pn cze 20, 2005 00:32

No to ja nadal mam pytania.
Studiowałem topic "wydech" i ten tu istniejący i jesli ktoś mógłby mi konkretnie i dokładnie odpowiedziec na pytania to będę wdzięczny.

1. Rozwiązanie strumionka zamiast środkowego + końcowy MUGEN to sprawa DUŻO głośniejsza niż strumionka zamiast kata i końcowy MUGEN?

2. Jaka jest różnica przy:
a) brak środka + koniec MUGEN
b) strumionka zamiast środka + koniec MUGEN
c) strumionka zamiast kata + brak środka + koniec MUGEN
Co jest najgłośniejsze a co najlepsze dla silnika?

3. Jaka jest różnica między strumionką łuskową a kątową?
a) chodzi mi o DŹWIĘK i pracę silnika
b) np. na allegro są identyczne opisy co do obojga produktów
c) niektórzy piszą że łuskowa to szrot - dlaczego więc profesjonalne firmy je produkują?

4. Jakie MUGEN`y są dostępne z wkładką ściszającą?

Pozdrawiam!


PILOT MK2

kalman19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lut 17, 2010 18:51
Lokalizacja: Czernichów
Kontakt:

Post autor: kalman19 » śr lut 17, 2010 19:00

Mam pytanko gdzie moge kupic kompletny Tłumik sportowy do golfa 3 1.9 1992 diesel???

[ Dodano: 17 Lut 2010 18:04 ]
jak ktoś wie to błagam na piszcze mi na gg gdzie moge kupic kompletny wydech sportowy do golfa 3 1.9 1992 diesel to moje gg 19618935


kalman

Awatar użytkownika
zwierzątki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn cze 08, 2009 22:45
Lokalizacja: pomorze

Post autor: zwierzątki » ndz mar 28, 2010 17:49

pilot mk2 pisze:No to ja nadal mam pytania.
Studiowałem topic "wydech" i ten tu istniejący i jesli ktoś mógłby mi konkretnie i dokładnie odpowiedziec na pytania to będę wdzięczny.

1. Rozwiązanie strumionka zamiast środkowego + końcowy MUGEN to sprawa DUŻO głośniejsza niż strumionka zamiast kata i końcowy MUGEN?

2. Jaka jest różnica przy:
a) brak środka + koniec MUGEN
b) strumionka zamiast środka + koniec MUGEN
c) strumionka zamiast kata + brak środka + koniec MUGEN
Co jest najgłośniejsze a co najlepsze dla silnika?

3. Jaka jest różnica między strumionką łuskową a kątową?
a) chodzi mi o DŹWIĘK i pracę silnika
b) np. na allegro są identyczne opisy co do obojga produktów
c) niektórzy piszą że łuskowa to szrot - dlaczego więc profesjonalne firmy je produkują?

4. Jakie MUGEN`y są dostępne z wkładką ściszającą?

Pozdrawiam!
miałem u siebie różne konfiguracje wydechu, obecnie mam coś co jest i skuteczne i przyjemne dla ucha dodatkowo nie bije po kieszeni.
1. wszelkiego rodzaju strumionki łuskowe sobie odpuść - hamują spaliny poprzez zdławienie
2. jesli już to tylko naddźwiekowa
3. żadnych mugenopodróbek bo będzie głośno - jak chcesz głośno to zdmontuj końcowy, efekt ten sam a siano zaoszczędzone
4. ładny dźwięk=duża puszka z przeplywem pod silnik
5. środkowy przelot



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości