Swap 2e na ABF

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

[QT]Devil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pt sie 18, 2006 03:14
Lokalizacja: Kępno
Kontakt:

Swap 2e na ABF

Post autor: [QT]Devil » śr lip 04, 2007 00:53

Witam po prawie roku udalo mi sie nabyć ABFa :jezor: Mam teraz 2e kilka pytan odnosnie przekladki.
1. Skrzynie ktora mam przy 2e zamierzam wrzucic do abfa wraz z zamachem nie wywola to jakis nieporzadanych skutkow? Dodam ze skrzynia na 1 biegu ma 60 km/h a na 5 240km/h
2. Przy abfie nie mam rozrusznika i alternatora podejdzie z 2e? Bo z tego co sie przymierzalem to blok jest taki sam i mocowania pasuja.
3. Licznik moze zostac z seryjnego gti czy bede musial cos wykombinowac?
4. Abf ma przepustnice przy ssacym dalej idzie tylko gumowy waz do puchy filtra powietrza, jest jeszcze jakis czujnik w puszce czy tylko ten przy przepustnicy, bo nie wiem czy jeszcze czegos mi brakuje

Z gory dziekuje za kazda pomocna odpowiedz Pozdro.



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: Swap 2e na ABF

Post autor: Borys » śr lip 04, 2007 08:09

[QT]Devil pisze:Witam po prawie roku udalo mi sie nabyć ABFa :jezor: Mam teraz 2e kilka pytan odnosnie przekladki.
1. Skrzynie ktora mam przy 2e zamierzam wrzucic do abfa wraz z zamachem nie wywola to jakis nieporzadanych skutkow? Dodam ze skrzynia na 1 biegu ma 60 km/h a na 5 240km/h
2. Przy abfie nie mam rozrusznika i alternatora podejdzie z 2e? Bo z tego co sie przymierzalem to blok jest taki sam i mocowania pasuja.
3. Licznik moze zostac z seryjnego gti czy bede musial cos wykombinowac?
4. Abf ma przepustnice przy ssacym dalej idzie tylko gumowy waz do puchy filtra powietrza, jest jeszcze jakis czujnik w puszce czy tylko ten przy przepustnicy, bo nie wiem czy jeszcze czegos mi brakuje

Z gory dziekuje za kazda pomocna odpowiedz Pozdro.
ad1 tak moze zostac, skrzynia jak najbardziej pasuje jaka zalozysz to twoja wola

ad2 rozrusznik zostaje ten co jest przy skrzyni z 2E

ad3 licznik zostaje twój

ad4 raczej masz komplet


www.vrservice.pl

[QT]Devil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pt sie 18, 2006 03:14
Lokalizacja: Kępno
Kontakt:

Post autor: [QT]Devil » śr lip 04, 2007 19:45

Dzięki Borys, tylko właśnie ja mam sama przepustnice, weza oraz puszki nie posiadam i zastanawiam sie czy jest tam jeszcze jakis czujnik. A jak sprawa wyglada z alternatorem?

Pojawił sie nowy problem :( zakupilem silnik od seata udalo mi sie trafic ale bez osprzetu, osprzet mam kupic od innego goscia tylko ze ma komplet od golfa ( wiazka ECU oraz komp) nie bedzie z tym problemow? chodzi mi glownie o licznik.

Posiada rowniez sama wiazke ECU od seata ale nie ma kompa :/

Jezeli ktos jest zainteresowany to mam dostep do drugiego ABF-a WV tylko tez nie ma kompa i wiazki.

Pozdro.

[ Dodano: 04 Lip 2007 21:08 ]
Jesli ktos przeczyta post i jest w stanie odpowiedziec to bardzo prosze bo nie wiem czy kupowac tego kompa, czy szukac innego.



Awatar użytkownika
olozwirski
2 SLOW 2 PLAY
2 SLOW 2 PLAY
Posty: 1628
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:49
Lokalizacja: WKZ

Post autor: olozwirski » czw lip 05, 2007 01:17

[QT]Devil pisze:Pojawił sie nowy problem :( zakupilem silnik od seata udalo mi sie trafic ale bez osprzetu, osprzet mam kupic od innego goscia tylko ze ma komplet od golfa ( wiazka ECU oraz komp) nie bedzie z tym problemow? chodzi mi glownie o licznik.
Nie bedzie



[QT]Devil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pt sie 18, 2006 03:14
Lokalizacja: Kępno
Kontakt:

Post autor: [QT]Devil » czw lip 05, 2007 18:11

Dzieki za wszystkie posty, reszte spraw wyjasnil mi GTO :)
Teraz tylko przekladac zaczynam w poniedzialek zobacze co ten ABF potrafi, przez prawie rok zastanawialem sie czy ABF czy VR mam nadzieje ze nie bede zalowal.

Pozdrawiam.

[ Dodano: 10 Lip 2007 00:01 ]
Witam ponownie, jestem w trakcie swapu ale mam taki dylemat. A wiec skrzynie z 2E wkladam do ABFa z tym tylko ze to jakas dziwna skrzynia bo ona nie ma lozyska oporowego. Mechanik tlumaczyl mi to tak ze ona dziala na odwotnej zasadzie do tej z lozyskiem. I tutaj sie zastanawiam czy to nie jest jakas slaba skrzynia i czy wytrzyma. Nie moge znalezc oznaczen tej skrzyni, moze wiecie dokladnie gdzie mam szukac? wiem tylko ze 1b - 60km/h 5b - 240km/h. Prosze o jakies porady :(
Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości