[Mk3] Zakup klocków i tarcz

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Matacz1219
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 21:39
Lokalizacja: Kraków

[Mk3] Zakup klocków i tarcz

Post autor: Matacz1219 » ndz lip 01, 2007 13:20

Nadszedł czas na wymiane w moim goofim klocków i tarcz. Zdecydowałem sie na ATE Powerdisc i Zielone EBC. Problem polega na tym ze nie wiem za bardzo do jakiego auta mam zamawiac tez zestaw. Mam Golfa GTI 20 Jahre Jubi z silnikiem 1,9TDI. W sklepach jak podaje silnik to od razu proponują mi tarcze na 4 śruby czyli cos zupełnie innego niz potrzebuje. Kiedy mówie ze to GTI to od razu mądrzy sprzedawcy mówia ze to nie może byc diesel.
Poradźcie mi jak mam zamówic ten zestaw i czy w ogóle ATE Powerdisc + Green Stuff to dobry komplet? Pzdr
Ostatnio zmieniony ndz lip 01, 2007 13:27 przez Matacz1219, łącznie zmieniany 1 raz.



KONDZIO222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: pn gru 11, 2006 19:11
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: KONDZIO222 » ndz lip 01, 2007 16:20

Mam ATE na przodzie b.db klocki jeżdżę na nich już 2 lata 60% zużycia :bigok: myślę że roczek jeszcze przelatam.


Było MK II GTI jest A6 quattro TDI

jozekrjrj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: pt lis 17, 2006 19:24
Lokalizacja: warszawa Targowek
Kontakt:

Post autor: jozekrjrj » ndz lip 01, 2007 23:43

zmierz srednice tarcz pewnie masz 280mm na 5 srob i takich szukaj

bo skoro to GTI tdi to hamulce sa od GTI

ja proponuje brembo max i klocki na przykład jurida klocuszki nie za drogie ale dobre jakosciowo

nie wiem ile do ciebie ale do mnie taki komplet kosztuje 400zł do Ciebie pewnie wiecej


był mk3 GT



http://www.s-cam.pl/

Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » pn lip 02, 2007 10:48

Ja mam w PF ATE Power Disc nacinane/wentylowane + Klocki ATE z Tylu taki sam kpl tylko nie nacinane, sa rewelacyjne ja to polecam.



Awatar użytkownika
zmc-mafe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 361
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 14:41
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: zmc-mafe » pn lip 02, 2007 11:45

witam a ja mam pytanie o klocki do gti
bylem u mnie w miescie w sklepie i jest ferodo za 120 i lucas za 110
ale neiwiem jakie to sadokladnie bo typeczek mi zacza mowic ze sa jakies skrzydelka itp
ja samneiwiem jakie mam
i jakie mam wybrac co proponujecie



Awatar użytkownika
kkk13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 23:17
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: [Mk3] Zakup klocków i tarcz

Post autor: kkk13 » pn lip 02, 2007 13:30

Matacz1219 pisze:Nadszedł czas na wymiane w moim goofim klocków i tarcz. Zdecydowałem sie na ATE Powerdisc i Zielone EBC. Problem polega na tym ze nie wiem za bardzo do jakiego auta mam zamawiac tez zestaw. Mam Golfa GTI 20 Jahre Jubi z silnikiem 1,9TDI. W sklepach jak podaje silnik to od razu proponują mi tarcze na 4 śruby czyli cos zupełnie innego niz potrzebuje. Kiedy mówie ze to GTI to od razu mądrzy sprzedawcy mówia ze to nie może byc diesel.
Poradźcie mi jak mam zamówic ten zestaw i czy w ogóle ATE Powerdisc + Green Stuff to dobry komplet? Pzdr
Witam, ja także mam 20J w dieselu i musze zmienić tarcze, bo seryjne gną mi sie na potęge po każdej trasie , prawdopodobnie także zdecyduję się na nacinanego ATE czyli powerdisc, mam nadzieje że się nie pognie po pierwszej próbie.. Co do zamówienia, nie słuchaj pacjentów w sklepach, mów że chcesz przednie tarcze do GTI 96/97, a najlepiej VR6 po 95 roku, lub VR6 syncro, czyli tarcze o średnicy 288mm i grubości 25mm..

[ Dodano: Pon Lip 02, 2007 1:37 pm ]
jozekrjrj pisze:zmierz srednice tarcz pewnie masz 280mm na 5 srob i takich szukaj

bo skoro to GTI tdi to hamulce sa od GTI

ja proponuje brembo max i klocki na przykład jurida klocuszki nie za drogie ale dobre jakosciowo

nie wiem ile do ciebie ale do mnie taki komplet kosztuje 400zł do Ciebie pewnie wiecej
Brembo max nie polecam, miałem kiedyś w Golfie4 i także sie gięły.. Brembo Oro to jest dobra pozycja, ale nie do każdego auta dostępna i kosztuje niemało.. Wydaje się że Powerdisc to rozsądny kompromis.. Jesli idzie o klocki to z EBC conajmniej redstuffy bym zamawiał jeśli już, greeny są kiepskie.. Z Ferrodo DS performance to minimum, Premier to tani zamiennik serii..
Ostatnio zmieniony pn lip 02, 2007 13:32 przez kkk13, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości