pytanie o poliuretan??

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
DaroS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: sob gru 04, 2004 10:42
Lokalizacja: Wodzislaw
Kontakt:

Post autor: DaroS » pn maja 07, 2007 09:13

Jak bedzie cos wiadomo to pisal bym sie na tylne poliuretany do przednich wachaczy :food:

[ Dodano: Pon Maj 14, 2007 10:32 pm ]
Wiadomo juz cos?



hayabusarider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: sob kwie 09, 2005 16:58
Lokalizacja: LBN

Post autor: hayabusarider » czw maja 17, 2007 15:22

I jak wiadomo już coś??
Jakby co to piszę się na komplet do MK3 silentblocków wahaczy przednie i tylne, w sumie 4 szt.
Zróbcie jakąś listę.
Przecież możemy sie złożyć na wzór -- to groszowa sprawa -- 20zł wyniesie (silentblock przedni i tylny wahacza MK3)



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw maja 17, 2007 17:41

kkk13 pisze:muszę podjechać w tym tygodniu, dam znać ile zapłaciłem i jak wygladają..
no wlasnie cy cos juz wiadomo??



Awatar użytkownika
beny841
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 445
Rejestracja: śr gru 21, 2005 21:35
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: MK1
Silnik: 1.9

Post autor: beny841 » pt maja 18, 2007 23:40

wiadomo jest tyle ze do tego oto tu gościa http://www.allegro.pl/item193588520_tul ... retan.html wysyłasz używki tylko żeby nie były dobite i masz poliuretanowe. Ja wysyłam do niego za tydzień może 2 jak już będą zrobione to pokażę jak wyszły :P


mój klekot http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=864968#864968

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz maja 20, 2007 15:01

ale o czym Ty mówisz Beny? To juz wszyscy wiedzą. Ja sie pytam czy kkk13 odebral juz swoje zrobione poliuretany, mial dać znać jak wyszły i co najważniejsze ile zaplacił...Chyba wszyscy na to czekają i nic na ten tamet nadal nie wiadomo



Awatar użytkownika
kkk13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 23:17
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kkk13 » ndz maja 20, 2007 19:22

sas_gti pisze:ale o czym Ty mówisz Beny? To juz wszyscy wiedzą. Ja sie pytam czy kkk13 odebral juz swoje zrobione poliuretany, mial dać znać jak wyszły i co najważniejsze ile zaplacił...Chyba wszyscy na to czekają i nic na ten tamet nadal nie wiadomo
\

Witam, w sprawie poli - nie mam czasu za bardzo podjechać, od tygodnia są juz do odbioru dla mnie, tzn był jeden komplet, ja jednak zamowiłem od razu 3 komplety, a tylu gumek jeszcze nie miał na półce z powodu materiału który mu sie ponoć skonczył.. Przycisne czlowieka od jutra, mam nadzieje odebrać w nadchodzącym tygodniu, jak będę miał w ręku, pstrykne foto i dla porównania z pokażę z Powerflexem, choć to będzie wizualne porównanie, a nie o takie tutaj chodzi, to ma działac, a nie ładnie wyglądać.. Odrobinę cierpliwości jeszcze. Pozdrawiam

[ Dodano: Nie Cze 03, 2007 7:43 pm ]
Witam ponownie, w ubiegłym tygodniu odebrałem poliuretan do Golfa, wyglada to mniej wiecej tak jak na foto. Sprawa nie jest kolorowa ponieważ człowiek który to dla mnie to robił nie wykazał zbyt wiele wysiłku i wykonał jedenie materiał, formę która może dopiero posłużyć na poli do Golf, to jednak wymaga obróbki.. Trzeba nad nim popracować na tokarce lub ręcznie nożem a to niewdzięczna robota. W sumie to wsadziełem tylko przednie gumki (na foto czarny kolor) do wachaczy po pewnej walce, z tyłu wachacza wsadziłem Powerflexa bo raz że nie chciało mi się już dłubać a dwa że miałem 2 komplety Powerflexa, zatem nie musiałem tego robić.. Jest to jednak już pewna baza do wykonania poli w Golfie, są podzielone na pół, to znaczy wciskamy od góry jedną połówke i od dołu drugą ( w przeciwieństwie do Powerflexa który jest monolitem - tylne silentblocki), do środka wkładamy tulejke lub dwie połówki tulejek, jak kto woli.. Wszystko posmarowac najlepiej pastą miedzianą, bo się nie wypłukuje tak szybko jak smar. Krótko mówiąc, jeśli ktoś miałby ochotę się pobawić i troszke porzeźbić, model, forma jest, mam kilka kompletów tych poliuretanowych gumek, każda połówka kosztuje 15zł (zarówno pomarańczowe i czarne), tulejki trzeba by sobie dorobić, jeśli ktoś miałby ochotę, mogę w wolnej chwili wysłać.. Pozdrawiam.

Obrazek



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » ndz gru 07, 2008 13:53

troche stary temat ale nie bede zakładał nowego: gdzie w PL można dostać tuleje do tylnej belki z poliuretanu, najlepiej 80HS



Awatar użytkownika
LCQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 491
Rejestracja: sob sty 27, 2007 08:08
Lokalizacja: z kutego tłoka...

Post autor: LCQ » ndz gru 07, 2008 14:57

toffic pisze:troche stary temat ale nie bede zakładał nowego: gdzie w PL można dostać tuleje do tylnej belki z poliuretanu, najlepiej 80HS
tutaj powinieneś kupić:

http://www.bikopur.pl/

80SH


Była zmodzona ibiza 2e, był swap na ABF, było modzenie ABFa,doszły Schricki 2x268, wywalone na rzecz 276/276, teraz czas na:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=261294
ale to mało więc ;)

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » ndz gru 07, 2008 15:01

pytałem, nie mają



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz gru 07, 2008 17:07

LCQ,toffic, slyszalem a nawet widzialem uzasadnienie geometryczne dlaczego do belki nie powinn się montować tych tulei z poli. Juz tlumacze.
W skrócie chodzi o to że osie wzdłużne tych tych tulei nie są w osi se sobą i przez to działają na nie spore siły skręcające gdy belka się ugina. O ile tuleje gumowe to absorbują to te poliuretanowe przenosza dalej na mocowania do budy , i z czasem albo belka jest powichrowana na mocowaniach albo mocowania do budy.
Oto ten gif to ukazujący (z vortexa z obszernego tematu na ten temat)
Obrazek

a tutaj jak powiny wyglądać sportowe tuleje tylnej belki (są to jakby podwójne unibale. Muszą być podwójne żeby wyelimunować te siły skręcające) Zwykła tuleja poliuretanowa czy zwyklu uniball tym bardziej ponoć nie zdaje egzaminu.
ten podówjny unibal wygląda tak.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz gru 07, 2008 17:34 przez sas_gti, łącznie zmieniany 6 razy.



Awatar użytkownika
teczka
CzortEkipa
Posty: 215
Rejestracja: pn lut 11, 2008 23:59
Lokalizacja: Neustettin
Kontakt:

Post autor: teczka » czw gru 18, 2008 11:23

zamieszcze tutaj linka skąd mozna nabyć całe komplety do golfa czy jetty lub na sztuki
http://www.bar-tek-tuning.de/lshop,show ... 03,,,,.htm
pozdro



Awatar użytkownika
VwMarcin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pt wrz 26, 2008 00:41
Lokalizacja: PL

Post autor: VwMarcin » ndz gru 28, 2008 21:40

Spotkałem wkłady poliuretanowe z Prothane. Polegało to na wepchaniu takich widełek poliuretanowych w ori tuleje metalowo gumowe czyli nic specjalnego. Poszukałem dalej i okazało się że Powerflex robi tylne poliuretany do mk2 ale cena ok 300zł w JC auto (w dodatku niebardzo wiadomo czy za szt czy dwie bo niekontaktowałem się po próbie zasięgnięcia info w innej sprawie bez skutku). Na stronie powerflexa nr z katalogu jest dostępny i chyba po tym jedynie można namierzyć...
Foto z vwvortex
Obrazek
Obrazek
z tematu o budowie golfa na tor, później zostały wymienione na metal-matal jak kolega sas_gti wyżej prezentuje.
Widziałem tylne poliuretany do mk4 składające się z czterech elementów (chyba różnej twardości) poli-poli-poli-metal(i takie kombinacje też niezawiele pomogły) i stan opon po pewnym przebiegu-max zjedzone od środka do bebechów...ten gif przedstawiony przez kolege wyżej świetnie przedstawia sprawe.
Pozdro



kicukicu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt maja 04, 2007 14:24
Lokalizacja: BOBROWA
Kontakt:

Post autor: kicukicu » ndz sty 17, 2010 20:45

Odgrzewam troche zimnego kotleta ale czy ktoś może powiedzieć czy jest sens montować poliuretan na tylną belke. Aha i najlepiej jak ktoś by wkleił jak ma foto które już jest nie widoczne bynajmniej u mnie z wypowiedzi sas_gti z 7 grudnia 08. żebym wiedział jak wyglądają te podwójne unibale.


Może bedzie jakaś zmiana

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn sty 18, 2010 01:31

to może ja je wrzucę jeszcze raz :)
Co do poluretanu na tył to jedni montują inni uważają że zbyt duża twardość tulei poliuretanowej powoduje że za duże siłe skręcające idą w mocowanie do budy ora z w samą belkę. Jest to spowodowane tym że osie tulei tylnej się nie pokrywają.
Pracę belki ilistruje ten gif.
Obrazek
Łatwo sobie wyobrazić co się bedzie działo jak zamiast gumy będziemy dawać twardszy materiał - mam na mysli ze guma jest w stanie przyjąć na siebie to że jest miażdzona i rozciągna w dużo większym stopniu niżpoliuretan który przeniesie znaczą częśc tej siły dalej bo nie ugnie się w tym samym stopniu co guma. Ja na prawdę nie mam pojęcia czy buda to wytrzyma czy nie ale mimo wszystko bym chyba nie ryzykował. Projekt golfa na tor ktory przytacza kolega też daje do myślenia dlaczego zmieniono jednak z poli na uniballe.
Przy uniballu nie ma tego problemu bo to mocowanie kulowe czyli obraca się w każdej płaszczyźnie. Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi. Wczesniej to tlumaczylem chyba tez w tym temacie.
Jednak uniball to też nie dobre rozwiązanie na tył do cywila bo 1 na pewno pognie nieobspawaną budę bo ten już "wszystko" przenosi dalej 2 ciężko zdobyć takie uniballe 3 warunki na cywilnej drodze nie wymagają aż tak sztywnego połączenia belki do nadwozia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

VwMarcin, możesz dać link do tematu z budowy tego golfa jeśli jest na jakiś forum? thz z góry
Ostatnio zmieniony pn sty 18, 2010 01:43 przez sas_gti, łącznie zmieniany 5 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości