Sportowy wydech do ABF-a

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » śr maja 09, 2007 06:41

moze by tak troche kultury i respektu
:bigok:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » śr maja 09, 2007 07:06

e chlopaki, wy sie nie znacie... Ryba266, pojedzie na pewna znana wszystkim hamownie, tam mu wpisza przlozenia z reki :bigok: pomiar zrobia na 5 i w serii bedzie juz 240Nm :P :P :bajer: :bajer: a tak na serio, do wykonania w wolnossaku taki moment, tylko kto wyda na graty 12 do 15 kilo zlotowek???


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
kkk13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 23:17
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kkk13 » śr maja 09, 2007 11:01

Borys pisze:
Ryba266 pisze:
GTO pisze:200 ps mozliwe, ale 250nm to raczej wątpie.
No i wkoncu sie ktos wypowiedzial kto sie zna dzieki GTO, za wsparcie. A nie nowicjusze jeden z drugim
moze by tak troche kultury i respektu, bo widze pozjadałes wszystkie rozumy.
Wszystko okey, żartujemy sobie, ale prawda jest taka ze nawet Krzys GTO ani Evo nie wystroili chyba jeszcze wolnossącego ABFa na 190PSóf, bo to wymaga już sporej inwestycji od klienta w mechanike, zanim soft zacznie się pieścić.. Na vortexie lub clubgti jest wątek o ABFie, chyba z UK, koleś ćwiczył tam kilka wałków, podłubana głowica, dolot samco chyba, kolektor wydechowy jakiś aftermarket, jest kilka wykresów z hamowni, ale żaden nie przekracza 190koni, w końcu koleś chyba zostawił setup na lekko ponad 180 koni z wałkiem ssącym Schricka 268 (mam takie na półce także ;) ), wydechowy seryjny , bo na wydechowym Schricku nie mógł wystroić wolnych obrotów i auto znacznie przekracało normy emisji.. Seryjne Ecu chyba grymaśne, może gdybyś Ryba pokombinował z jakimś innym kompem Standalone lub zaawansowaną świnką rezultaty będą lepsze..



Awatar użytkownika
GTO
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1141
Rejestracja: pn sie 23, 2004 00:11
Lokalizacja: z tąd
Kontakt:

Post autor: GTO » śr maja 09, 2007 16:54

niemogł dostroic wolnych bo podcisnienie sie zmienilo w kolektorze i niewiedział co robić
na vortexie czesto moce podają na kołach a nie na silniku, a 180whp to juz kolo 200 na wale

p.ps. mam ABFa w garazu i jak znajde do niego karoserie to bede robił wolnossącą rajdówke to wtedy sie okaze na co stać ten silnik.


co do SA to to lekka przesada bo seryjny ecu nie jest aż tak skomplikowany aby nie dało się na nim tego wystroić.
moze pokombinujcie z megasquirtem - za 300u$d kupi cały kit do poskładania, a gotowca ktory odpali za troszke wiecej.

potem duzo wolnego czasu, szerokopasmowy AFR + jakieś knock detektory i mozna sie bawić


DIGITUN.PL
chiptuning wszystkie marki
2.7 bit 860km E85 ,leon 2.0T 630km , audi 2 -2.2T 616km, 1.8T AGU 400km , VR6 914km , 2.0 TFSI 460km
16V digi g60 - 370hp , VR6 TURBO na ori ecu - custom remap pod E85

605-443-665
GG: 2615761

Awatar użytkownika
Ryba266
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: ndz mar 18, 2007 02:19
Lokalizacja: Ustka
Kontakt:

Post autor: Ryba266 » śr maja 09, 2007 22:52

Borys pisze:moze by tak troche kultury i respektu, bo widze pozjadałes wszystkie rozumy.
Pewnie jeszcze nie pozjadalem wszystkich :) ale jak mam sie nie wku...ć jak ten gosćtoledo, mnie poprostu obrazil

[ Dodano: 09 Maj 2007 23:01 ]
A co do tego ile bedzie u mnie konikow i niutkow wszyscy napewno sie dowiecie juz niedlugo
byc moze bede przykro rozczarowany ale napewmno dam wykresy do wgladu to na co ja licze to jest moja sprawa i sie nie wpier..... kupe kasy juz wlozylem w silnik i ogulnie w samochod a jeszcze drugie tyle mam zamiar wlozyc i napewno beda z tego zajebiste efekty



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » śr maja 09, 2007 23:14

Ryba266 pisze:
Borys pisze:moze by tak troche kultury i respektu, bo widze pozjadałes wszystkie rozumy.
Pewnie jeszcze nie pozjadalem wszystkich :) ale jak mam sie nie wku...ć jak ten gosćtoledo, mnie poprostu obrazil

[ Dodano: 09 Maj 2007 23:01 ]
A co do tego ile bedzie u mnie konikow i niutkow wszyscy napewno sie dowiecie juz niedlugo
byc moze bede przykro rozczarowany ale napewmno dam wykresy do wgladu to na co ja licze to jest moja sprawa i sie nie wpier..... kupe kasy juz wlozylem w silnik i ogulnie w samochod a jeszcze drugie tyle mam zamiar wlozyc i napewno beda z tego zajebiste efekty
i tego ci życze upragnionych KM i Nm oraz mniej nerwów na przyszłość :pub:


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
toledo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 18:56
Lokalizacja:

Post autor: toledo » czw maja 10, 2007 00:28

Ryba266 pisze:ale jak mam sie nie wku...ć jak ten gosćtoledo, mnie poprostu obrazil
niewiem czym cię obraziłem, bo chyba nie tym że ci dałem namiary na "MG", i raczej nie tym że zwątpiłem w twoje 250Nm z wolnossaka, bo w tym to cie nikt nie poparł.

A ty miotasz wyzwiskami, że nowicjusze ci coś tam powiedzą a powinni siedzieć cicho. Nie wiesz jakie mam mody (i co zamierzam mieć) a co do drugiego "nowicjusza" Tomka, to powiem ci że dostał byś baty od jego żony w jej mini (a sam to jesteś na forum mniej niż dwa miechy). Innych nowicjuszy w tym temacie nie zauważyłem.
Ale forum jest poto, żeby sobie doradzać, wymieniać doświadczeniem, czasem skrytykować jak ktoś się mija z prawdą, a nie rzucać błotem jak ktos coś powie nie po twojej myśli.
A jak skończe swoje mody to też dam wykresy, żeby każdy mógł poatrzyc ile pracy w silnik włożyłem. I też ci życzę mniej nerwów na przyszłość.



Awatar użytkownika
TOMEKKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pn lut 07, 2005 18:12
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: TOMEKKK » czw maja 10, 2007 07:39

toledo pisze: a co do drugiego "nowicjusza" Tomka, to powiem ci że dostał byś baty od jego żony w jej mini .
Heh widze, że moja Bejbe i jej autko znane. Tak czy siak - też modyfikowane w domowym zaciszu i również z pewnym wkładem Krzyśka, bo to ON załatwił mi soft do nowego setup'u w Mini.

Ja jako "nowicjusz" mam dwie proste ambicje - zbudować najszybszą Cordobę w Polsce i najszybszego Coopera S R50 w PL.

A tak poza konkursem to wcale nowicjuszem nie jestem...wystarczy spojrzeć na datę rejestracji. Problem w tym, że więcej czytam niż piszę...

Pozdrawiam


Diesel? Only in Ikarus !
[img]http://img4.imageshack.us/img4/3213/failsqv3.jpg[/img]
Digitun.pl

Zablokowany

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości