G60 czy VR6 ?????

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
DaroS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: sob gru 04, 2004 10:42
Lokalizacja: Wodzislaw
Kontakt:

Post autor: DaroS » pn maja 07, 2007 09:11

VW Maniak pisze:G60 - trudniej znaleźdź części, zawsze mniejsza pojemność od vr6, trudno znaleźdź w b.dobrym stanie.. ale jaka satysfakcja posiadania takiego rarytasu..
Glowny problem to kompresor a reszta to zwykly 1.8 (mowa o czesciach eksploatacyjnych).



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » pn maja 07, 2007 17:40

a wlasnie, czy jakbym kupił kompresor, do mojego PFa, to bym musial dużo rzeczy przerabiac
?? Czy to jest wlasnei ten sam IDENTYCZNY silnik, tylko z kompresorem, czy jeszcze cos ma innego?


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pn maja 07, 2007 19:36

chosen pisze:a wlasnie, czy jakbym kupił kompresor, do mojego PFa, to bym musial dużo rzeczy przerabiac
?? Czy to jest wlasnei ten sam IDENTYCZNY silnik, tylko z kompresorem, czy jeszcze cos ma innego?
BARDZO dużo. nieopłacalne



Awatar użytkownika
Ryba266
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: ndz mar 18, 2007 02:19
Lokalizacja: Ustka
Kontakt:

Post autor: Ryba266 » pn maja 07, 2007 21:49

Ja jakis czas temu stalem przed takim wyborem jaki silnik wstawic. Wybralem ABF-a i ani przez moment tego nie porzalowalem. Jak wiadomo to jedna z najlepszych jednostek VW.
G60 to juz dziadek nie obrazajac uzytkownikow. VR6 chleje wiecej niz ja na kacu a zbiera sie podobnie jak ABF. No a maly tuning ABF-a i wiadomo jest pieknie, ja do VR-ek nic nie mam ganiam BEEMKI :satan:



szatanizer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 09, 2007 20:04
Lokalizacja: głuszyca
Kontakt:

Post autor: szatanizer » sob maja 12, 2007 23:02

hmmm czy 20. 16 pojdzie z vr??? klucilbym sie dlugo:0 zalezy jaki stan tego vr-ka;) mialem w moim audi motor 2.0 16v i jest godny, ale vr mojego kolunia w trojeczce robi prawdziwy pogrom, a zywotnosc to juz inna bajka:) :satan:


mega gofeeeer sieje poploch:)

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob maja 12, 2007 23:10

hmmm czy 20. 16 pojdzie z vr??? klucilbym sie dlugo
ze SToRMem pogadaj ;)


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
lawrai
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: lawrai » ndz maja 13, 2007 00:06

Chłopaki , głupi problem . Co miesiąc jest ten sam temat poruszany - bzdura . Ja mam vr6 i powiem że vr6 lepsze , Ty masz G60 - powiesz że G60 jest najlepsze a Ci co mają ABF to powiedzą że ABF objeżdza nawet śmierć .

Moim zdaniem każdy z tych silników zadbany jedzie dobrze , zakładając że każdy jest idealny wiadomo że vr6 jest górą . A rozpatrując używane często niezadbane trupy z autami zadbanymi prawie że idealnymi , co tu dużo mówić , takie porównywanie jest głupotą .

Vr6 wiadomo , jest legendą i zawsze nią będzie . Fakt faktem nie trzymają mocy ale zapewne też tak jest z G60 i ABF i innymi . Dziś oglądałem o fordzie mustangu GT500 , testowali go w top gear i co ? na hamowni pokazało 442 konie zamiast 500 .

Ludzie ... chcecie spinajcie się dalej , może i moja wiedza nie jest wystarczająca (możecie se cytować ten urywek) ale moim zdaniem wybierz motor na który Cię stać . Jak nie stać Cię na vr6 i jego ewentualny remont i tuning to sie nawet nie bierz za niego . Tak samo będzie i z ABF i G60 .... to samo , fakt - vr6 będzie z nich najdroższy w tuningu . Ale napewno jeżeli załozymy potencjały tych silników to weźcie pod uwagę to , że czym większa pojemność tym większa wytrzymałość na obciązenia , poprzez małe wyżyłowanie silnika i większy potencjał . Przecież to logiczne . Sam mam 6 tys. zł i chciałbym uturbić swojego ale nie stać mnie na to , bo więcej wyniesie wystrojenie elektroniki tego auta w firmach niż samo uturbienie .

Myślę , że nie uzyskasz w tym temacie stosownej wypowiedzi , ponieważ każdy będzie się wypowiadał pozytywnie na temat silnika który go zauroczył . Najlepiej prześledz dobrze zawartość netu na temat danych silników , ich potencjałów i progów cenowych w zależności co do silnika i Się sam zdecyduj bo tutaj zawsze będzie problem typu ... weź tego ... a ktoś inny odpowie ... nie , nie bierz bo wg. mnie inny jest lepszy ....

Ps. vr6 nie uturbisz powyżej 0.8 bara i nie zakujesz na pewno za 10 tys. zł a nie wspomnę o hamowaniu , wystrojeniu i ewentualnych kosztów związanych z przesileniem źle dobranych materiałów .

Ps.2 na pewno się w wielu kwestiach mylę i jak kogoś uraziłem swoją wypowiedzą to wielkie Sory . Wyraziłem po prostu swoje zdanie . Pozdrawiam


budujemy syncro :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2741405&sid=7934459afb85f7d17f39e6aedb9f6af7#2741405

vr6*
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt mar 09, 2007 08:18
Lokalizacja: wschowa

Post autor: vr6* » ndz maja 13, 2007 08:54

=D>





--------------------------------------------
zapraszam do oceny> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=91255



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » ndz maja 13, 2007 08:54

Myślę , że nie uzyskasz w tym temacie stosownej wypowiedzi , ponieważ każdy będzie się wypowiadał pozytywnie na temat silnika który go zauroczył .
w tym masz rację na pewno :pub:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości