Przygotowanie silnika pod Turbo

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

luckash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw gru 08, 2005 19:55
Lokalizacja: Bartniczka
Kontakt:

Post autor: luckash » pn mar 12, 2007 21:38

Zoltecek pisze:wydaje mi sie ze nie jest to ani kosztowne ani trudne moze niece czasochłonne sam mysle nad soft turbo
widze że podchodzisz do tego tak samo jak ja podchodziłem ale po paru dniach grzebania zdanie zmieniłem bo ani to tanie nie jest nawet jak to z używanych klecisz..... ani łatwe zwłaszcza jak jesteś pionierem w tym jak ja :)
jajcun666 pisze:Jakie czesi i z jakich samochodow beda mi potrzebne do zalozenia turbo przy silniku 1.8GT (oznaczenie silnika RP, monowtrysk), oraz jakich efektow sie moge spodziwac. Powiem ze jestem w tym temacie zilony, a nawet bardzo zielony wiec prosil b ym o jakes FAQ oraz o jakies przyblizone koszty takiej modyfikacji.
kolego ja tez miałem szalony plan zaturbić RP ale mi sie turbina od razu posypała podczas prób :crazy:



[QT]Devil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pt sie 18, 2006 03:14
Lokalizacja: Kępno
Kontakt:

Post autor: [QT]Devil » ndz kwie 08, 2007 21:12

Mam pytanko czy majac turbo od disla 1.9 uklece cos z tego??
Dokladnie mam turbo wlacznie z kolektorem i zaworem. Intercooler tez bym zalatwil potrzebny bedzie jeszcze regulator boostu zapomnialem skrotu. Myslalem zeby to zalozyc bo narazie nie stac mnie na swapa a bylem naprawde blisko :/ a turbo mam bo kuzyn jest mechanikiem i zalatwil mi za grosze. Na turbo naszlo mnie jak robilem z kuzynem remont mojego 2E i zobaczylem ze ma natrysk na denko tloka a i mam takie pytania. W silniku zrobilem glowice i wymienilem pierscienie bo chlal oleej jezdze na mineralnym wiec musialbym wymienic panewki i zalac minimum polsyntetykiem bo turbo midku nie lubi tak? :D Najbardziej chyba sie boje odprezenia silnika bo moja glowica byla planowana przy remoncie i nie wiem jak zmiezyc stopien sprezania mam dostep tylko do narzedzia mierzacego kompresje. I najwazniejsze ile sianka zawola jakis szanowany i kumaty tuner za wystrojenie tego i jak bedzie z moca tak mniej wiecej przy maksymalnym doladowaniu 0.3-0.5bara

Rozpisalem sie ale moze ktos przeczyta :P Pozdrawiam



tranzys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 23, 2006 23:50
Lokalizacja: Olsztyn VSV

Post autor: tranzys » sob cze 16, 2007 00:34

jak ustawić cisnienie na 0.5 bara ?? zabiaram sie do wstawienia turbo do 16V KR. Turbo Garret kk03 chyba. od 2.5 TDI. czekam na propozycje



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » sob cze 16, 2007 10:00

[QT]Devil pisze:Mam pytanko czy majac turbo od disla 1.9 uklece cos z tego??
Dokladnie mam turbo wlacznie z kolektorem i zaworem. Intercooler tez bym zalatwil potrzebny bedzie jeszcze regulator boostu zapomnialem skrotu. Myslalem zeby to zalozyc bo narazie nie stac mnie na swapa a bylem naprawde blisko :/ a turbo mam bo kuzyn jest mechanikiem i zalatwil mi za grosze. Na turbo naszlo mnie jak robilem z kuzynem remont mojego 2E i zobaczylem ze ma natrysk na denko tloka a i mam takie pytania. W silniku zrobilem glowice i wymienilem pierscienie bo chlal oleej jezdze na mineralnym wiec musialbym wymienic panewki i zalac minimum polsyntetykiem bo turbo midku nie lubi tak? :D Najbardziej chyba sie boje odprezenia silnika bo moja glowica byla planowana przy remoncie i nie wiem jak zmiezyc stopien sprezania mam dostep tylko do narzedzia mierzacego kompresje. I najwazniejsze ile sianka zawola jakis szanowany i kumaty tuner za wystrojenie tego i jak bedzie z moca tak mniej wiecej przy maksymalnym doladowaniu 0.3-0.5bara

Rozpisalem sie ale moze ktos przeczyta :P Pozdrawiam
po raz kolejny powiem turbo z 1,9 tdi jest za male do 2 litrowej benzyny
a wystrojenie .. zaplacisz nawet 2500 a znajac zycie to bedziesz musial troche pozmieniac wtryski pompe paliwa.... najlepiej ecu....


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

tranzys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 23, 2006 23:50
Lokalizacja: Olsztyn VSV

Post autor: tranzys » pn cze 18, 2007 16:38

Odpowie mi ktoś na moje pytanie ?? Jeszcze jedno, narazie planuje soft turbo wiec 0.5 bara wystarczy. Czy jak podłącze turbine tylko pod jeden cylinder to czy bedzie to miało wpływ na prace silnika i czy turbo wydoli te pół bara ?? Z góry dzięki za odp. Pozdro



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pn cze 18, 2007 20:06

tranzys pisze:Odpowie mi ktoś na moje pytanie ?? Jeszcze jedno, narazie planuje soft turbo wiec 0.5 bara wystarczy. Czy jak podłącze turbine tylko pod jeden cylinder to czy bedzie to miało wpływ na prace silnika i czy turbo wydoli te pół bara ?? Z góry dzięki za odp. Pozdro
lepszej opcji to ja juz nie slyszalem... zastanow sie kolego co sie dzieje w cylindrze po zamontowaniu turbo i co sie stanie gdy bedziesz mial kompresor... a co sie stanie z praca silnika i turbo gdy spalin bedziesz mial tylko 1/4 a powietrza potrzeba tyle samo.....
jednym slowem....
Ja sie na pieczeniu chleba nie znam, wiec sie za to nie BIORE
a i nie wydoli.... w sensie ze cisnienie bedziesz mial ale mocy to nie znajdziesz


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

tranzys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 23, 2006 23:50
Lokalizacja: Olsztyn VSV

Post autor: tranzys » pn cze 18, 2007 20:55

dziękuje bardzo. To była jedna z opcji. A czy Evo był bys w stanie pospawać taki kolektor do KR ?? Jak cos to poprosiłbym na pw. A co do pieczenia chleba to :) jak bym sie za to nie zabrał to bym sie nie nauczył. Tak ludzie uczą sie robić różne rzeczy. Pozdrawiam

[ Dodano: 18 Cze 2007 20:57 ]
aha i jeszcze co z tym cisnieniem. da rade ustawić to tą zmienna geometrią zeby było 0.5 bara ??



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pn cze 18, 2007 21:48

jasne ale nauka polega na samodzielnym zrobieniu chleba pod okiem piekarza, a nie na wypytaniu, pojsciu do domu i samodzielnym wypieku na podstawie informacji uslyszanych u piekarza. ocje masz dwie ... zakalec albo zatrucie... opcja najtragiczniejsza.. pozar....


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

tranzys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 23, 2006 23:50
Lokalizacja: Olsztyn VSV

Post autor: tranzys » wt cze 19, 2007 20:45

U nas w Olsztynie niestety niewielu jest piekarzy pod których okiem bym mógł to robić lub liczyć na ich pomoc. Dlatego właśnie wypytuje się na forum żeby zebrać informacje. Ty myślisz ze ja tu czytam biegne do piwnicy i skrecam turbo z rurek pcv. Otóż najpierw chce zebrać wszystkie informacje, materiały, przemysleć wszytskie za i przeciw i dopiero wtedy sie za to powoli zabrać. Więc bardzo proszę o wyczerpujące odpowiedzi. Z tego co wiem to Evolution znasz się troche na tym i dlatego proszę Cię o normalną odpowiedź a nie jakieś ironiczne wyśmiewki. Ja jak czegoś nie wiem to się pytam, a jeśli ktoś sie mnie pyta to staram sie odpowiedziec najlepiej jak umiem. Co z tym cisnieniem na 0.5 bara bo nie mam kasy na kuty doł. No i najważniejsza sprawa - kolektor wydechowy pod turbo, czy dałbyś ewentualnie rade cos takiego zrobić ?? Pozdrawiam



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » wt cze 19, 2007 21:56

powiem tak ja w seryjnego kr( pod wzgledem gratow, ale odpowiednio odprezonego i odpowiednio obrobionego chemicznie) przed wybuchem wcisnalem 1,6 bara wiec jak zrobisz dobrze pol bara mu krzywdy nie zrobisz...
a co do reszty moim zdaniem nie przemyslales zadnej z propozycji ktora podales wczesniej.... wiec wedle starej bajki o TYMITUNIE. tymitunie pier*** ze rozwazasz za i przeciw... zeby nie robi OT wal na gg


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

tranzys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 23, 2006 23:50
Lokalizacja: Olsztyn VSV

Post autor: tranzys » pt cze 22, 2007 15:33

evolution pisze:odpowiednio obrobionego chemicznie
- możesz jasniej o jakiej obróbce mowisz ??
evolution pisze:przed wybuchem wcisnalem 1,6 bara
czy to było bezpieczne ??


http://datingsidorsingel.com/

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz cze 24, 2007 01:01

tranzys pisze:
evolution pisze:odpowiednio obrobionego chemicznie
- możesz jasniej o jakiej obróbce mowisz ??
evolution pisze:przed wybuchem wcisnalem 1,6 bara
czy to było bezpieczne ??
skoro motor wybuchl to jak mialo byc bezpieczne??:> fakt jest taki ze jak obrobisz odpowiednio tloki to dadza rade i takim cisnieniom.. chocby przez moment...


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

tranzys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 23, 2006 23:50
Lokalizacja: Olsztyn VSV

Post autor: tranzys » śr cze 27, 2007 00:02

Mnie raczej interesuje dłuższa jazda, dlatego miedzy innymi decyduje sie na zestaw soft. jak narazie byłbym zadowolony moca ok. 200KM. Pozdro



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » wt lip 03, 2007 21:04

Jak można zwiększyc twardośc gładzi po szlifie żeby wytrzymała troche dłużej?? Ma ktoś jakieś propozycje?? Powiem tylko ze tłoki będą po twardej anodzie więc jakoś by blok ulepszyć



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości