Wyłącznik bezpieczeństwa tylnych szyb

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

cudak11480
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw paź 20, 2011 07:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Wyłącznik bezpieczeństwa tylnych szyb

Post autor: cudak11480 » ndz maja 14, 2017 18:48

Witam,

Wyłącznik bezpieczeństwa znajduje się w podłokietniku drzwi kierowcy, ten podłużny. Zadaniem jego jest włączanie / wyłączanie funkcji uruchamiania tylnych szyb.

Z tego co pamiętam to kiedyś działał mi ten przycisk. Obecnie nie reaguje, nieważne czy jest włączony czy wyłączony. Tylne szyby za pośrednictwem przełączników w tylnych drzwiach opuszczają albo podnoszą szyby, a nie powinny.

Próbowałem w VCDS znaleźć odpowiedni blok odpowiedzialny za sprawdzenie tego wyłącznika, nie znalazłem. Znalazłem tylko "Child Safety E39", ale to chyba jest ten przełącznik w drzwiach ? Co można zablokować wkrętakiem ?

Czy w programie VCDS jest jakiś blok sprawdzający ten wyłącznik bezpieczeństwa ? Chcę najpierw znaleźć i potwierdzić, że w VCDS'ie nie działa, zanim rozbiorę ten panel.

Ktoś ma jakiś pomysł ? Z góry dziękuję za pomoc.


Denerwowanie się to mszczenie się na własnym zdrowiu za głupotę innych

slaw180
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 03, 2008 16:18
Lokalizacja: Radom

Wyłącznik bezpieczeństwa tylnych szyb

Post autor: slaw180 » śr cze 14, 2017 08:28

Witam
Jak najbardziej możesz sprawdzić to VCDS. :-) Ja tak miałem u siebie, że mimo że przycisk był wyciśnięty nie można było sterować tylnymi szybami z przycisków w drzwiach tylnych. Po wejściu w moduł komfortu wybierasz 08 Bloki pomiarowe i znajdujesz blok w którym jest "Chlld Safety" i tam odczytasz jego położenie "ON" lub "OFF". Wciskając przycisk powinno się zmienić np. jak miałeś "OFF" powinno się zmienić na "ON". Jeżeli się nie zmienia to uszkodzony jest przycisk. Ja u siebie miałem cały czas "ON" bez względu na to czy przycisk był wciśnięty czy wyciśnięty. Po rozebraniu panelu na drzwiach kierowcy i przeczyszczeniu styków przycisk działał prawidłowo.



cudak11480
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw paź 20, 2011 07:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Wyłącznik bezpieczeństwa tylnych szyb

Post autor: cudak11480 » śr cze 14, 2017 15:39

O widzisz :) Dziękuję Ci za bardzo cenną uwagę, u mnie cały czas jest OFF. Czyli dobiorę się do tego przycisku i tam posprawdzam.

Jeszcze raz dzięki za pomoc. Temat można zamknąć.


Denerwowanie się to mszczenie się na własnym zdrowiu za głupotę innych

slaw180
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 03, 2008 16:18
Lokalizacja: Radom

Wyłącznik bezpieczeństwa tylnych szyb

Post autor: slaw180 » pt cze 16, 2017 13:14

Nie ma sprawy :-) cieszę się, że mogłem pomóc :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości