skrzypiąca karoseria golf mkIV?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
golfindzer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pn paź 21, 2013 19:03
Lokalizacja: Borowie

skrzypiąca karoseria golf mkIV?

Post autor: golfindzer » czw mar 30, 2017 10:58

Cześć. Nie wiem czy na dobry dział mnie moje myślenie pokierowało, jeśli nie to przepraszam za pomyłkę, ale przedstawie wam problem...

Chodzi o to mam sobie golfa mkIV jeżdżę juz nim ponad 3 rok. od jakiegoś czasu, właściwie od lutego zauważyłem że z samochodu wydobywają się dziwne odgłosy. Dokładnie chodzi o to, w momencie gdy dojeżdżam np do świateł na luzie bez biegu, (tak go sobie puszcze i leci sobie do świateł), to mam wrażenie jakby karoseria skrzypiała...nie potrafie tego inaczej opisać, ale ja tak odbieram te odgłosy. i zupełnie nie wiem skąd ten odgłos się wydobywa, czy z komory silnika, czy np ze sprężynami w zawieszeniu coś się dzieje, czy może tylne amortyzatory.

Ale też tak się dzieje jak hamuje, to nacisk idzie na przód, przód idzie w dół, tył w góre i wtedy właśnie słychać takie skrzypienie, oraz jak ktoś wsiada to przy kołysaniu podobnie jest.

Nurtuje mnie to bardzo.

Macie może jakieś podejrzenia na objawy tego?



ttosiekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 28, 2016 17:43

skrzypiąca karoseria golf mkIV?

Post autor: ttosiekk » czw mar 30, 2017 12:05

Mogą to być gumy na stabilizatorze. Znam też przypadek gdzie skrzypiały sworznie wahaczy, popękały gumowe osłonki i wilgoć dostała się do środka.



Awatar użytkownika
golfindzer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pn paź 21, 2013 19:03
Lokalizacja: Borowie

skrzypiąca karoseria golf mkIV?

Post autor: golfindzer » czw mar 30, 2017 12:13

aha. dobrze wiedzieć, i tak też może byc, bo ogólnie to mi prawy przegub stuka przy skręcaniu. a to chyba jest nie daleko siebie. jutro odstawiam do mechanika samochód ma cały piątek i samochód na te naprawy wszystkie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości