mocowanie zamka do blachy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Pandan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw mar 31, 2016 11:57
Lokalizacja: Janów Lubelski

mocowanie zamka do blachy

Post autor: Pandan » pt mar 24, 2017 21:01

Witam serdecznie szanowne Grono, do tej pory czytałem i czerpałem wiedzę z forum lecz przyszedł czas na pierwszy mój post :bajer: wypada więc zacząć od ukłonów.
Przejdę od razu do meritum: w moim golfie zaszła potrzeba rozbiórki poszycia drzwi kierowcy, w międzyczasie okazało się że ktoś przede mną już tam dłubał i brakuje plastikowego elementu mocującego zamek do blachy (nie znam dokładnej nazwy, lecz mam nadzieję że domyślicie się o czym mówię). Pytanie moje jest, czy jest możliwość dokupienia w/w mocowania?
Moderatora przepraszam - nie mam możliwości pisania postów w dziale "kupię części" - więc próbuję tutaj prosić o pomoc, mam unieruchomione auto a potrzebuję go jak najszybciej do pracy :sad:



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

mocowanie zamka do blachy

Post autor: muszkatobiasz » pt mar 24, 2017 21:08

generalnie ten plastik jest po to by ułatwić montaż zamka z blachą ale nie jest on konieczny



Pandan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw mar 31, 2016 11:57
Lokalizacja: Janów Lubelski

mocowanie zamka do blachy

Post autor: Pandan » pt mar 24, 2017 21:13

problem mam właśnie z zamontowaniem zamka - konkretnie nie mam pomysłu jak przełożyć blachę z przez drut od rygla (ten pionowy, od "bolca" drzwi )



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

mocowanie zamka do blachy

Post autor: grg474 » pt mar 24, 2017 22:39

Pandan, ja ci wytłumacze jak to robię, nawet jak nie ma tego plastiku łączącego. Przekładam drut na gotowo przez blachę i cięgło dla klamki. trzymajać za cięgło i drut wsuwam zamek razem z blachą, łapię zamek tak, żeby mniej więcej siadł na swoim miejscu i go 1 śrubką mocuję na na kilka zwojów. Potem wsuwam linkę w klamkę bo potem jak coś by nie grało to wszystko trzeba od nowa. Potem przykręcam zamek a na końcu blachę i szybę


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Pandan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw mar 31, 2016 11:57
Lokalizacja: Janów Lubelski

mocowanie zamka do blachy

Post autor: Pandan » sob mar 25, 2017 15:10

Poradziłem sobie, chociaż podejrzewam że z zamocowanym zamkiem do blachy jest dużo prościej...
Wielkie dzięki za radę grg474 :pub: , pozdrawiam.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

mocowanie zamka do blachy

Post autor: muszkatobiasz » sob mar 25, 2017 22:32

wiem że sobie poradziłeś ale ja robię to inaczej przykręcam zamek zakładam blachę przez rygiel przekładam linkę i podpinam wtyczkę zamka wkładam blachę w swoje miejsce i przykręcam,wyciągam zaślepki mocowania linki i kabla i gotowe



Pandan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw mar 31, 2016 11:57
Lokalizacja: Janów Lubelski

mocowanie zamka do blachy

Post autor: Pandan » ndz mar 26, 2017 18:00

muszkatobiasz pisze:przykręcam zamek zakładam blachę przez rygiel przekładam linkę i podpinam wtyczkę zamka wkładam blachę w swoje miejsce i przykręcam,wyciągam zaślepki mocowania linki i kabla i gotowe
zgoda, próbowałem tak robić, lecz w moim przypadku przy przekładaniu blachy drut z każdym razem wysuwał się ze swojego "oczka" w zamku, a założenie go przy przykręconym zamku do drzwi wydaje mi się niewykonalne.

Nie chcę zakładać osobnego tematu więc zapytam: mam zamiar zamontować kamerę cofania - którędy przeprowadzić kabel ze zderzaka? czy jest gdzieś tam jakiś otwór technologiczny np. doprowadzający kable do podświetlenia tablicy rej.? jeszcze się nie przyglądałem, generalnie temat planuje na przyszły week ale nie zaszkodzi wcześniej zapytać :chytry:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

mocowanie zamka do blachy

Post autor: Qto » pn mar 27, 2017 12:07

Pod lewą lampą są dwie zaślepki...jedna przechodzi oryginalna wiązka do zderzaka



Pandan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw mar 31, 2016 11:57
Lokalizacja: Janów Lubelski

mocowanie zamka do blachy

Post autor: Pandan » pn mar 27, 2017 21:03

no fajnie... chyba wiem o czym mówisz, a czy koniecznie trzeba ściągać zderzak czy można się jakoś do nich dostać inaczej?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

mocowanie zamka do blachy

Post autor: Qto » pn mar 27, 2017 21:47

zaślepki wytargasz od środka bagażnika, zdejmij sobie listwę ze zderzaka, wyciągnij lampkę nad rejestracją i kombinuj żeby przeciągnąć przewody...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości