Uszkodzone zamki, padnięty akumulator jak otworzyć?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

aro2510
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 07, 2017 10:03

Uszkodzone zamki, padnięty akumulator jak otworzyć?

Post autor: aro2510 » wt mar 07, 2017 10:14

Witam przedstawię trochę sytuację. Jakiś czas temu mój Golf r. 2002 został skradziony. Znaleziony po dwóch tyg w całości przy czym uszkodzone zostały zamki w drzwiach kierowcy, bagażniku, stacyjka do wymiany. Stacyjkę znajomy wymienił od raz jednak na wymianę wkładek nie miałem za bardzo czasu bo potrzebowałem ciągle samochodu i zamykałem go cały czas pilotem. Gdy już zebrałem się do wymiany niestety całkowicie padł akumulator, tak że teraz nie mam możliwości otworzenia ani pilotem ani kluczykiem... Pytanie czy jedyna opcja to bicie szyby lub ślusarz czy są jeszcze jakieś opcje? Widziałem na YT że w niektórych golfach przy drzwiach pasażera pod zaślepką były schowane zamki i można było otworzyć. Nie wiem jednak jak wyjąć tą zaślepkę aby jej nie uszkodzić. Co poradzicie ? Pozdrawiam



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

Uszkodzone zamki, padnięty akumulator jak otworzyć?

Post autor: needved » wt mar 07, 2017 10:23

podnosisz auto podłączasz prostownik pod rozrusznik ładujesz aku i otwierasz z pilota



aro2510
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 07, 2017 10:03

Uszkodzone zamki, padnięty akumulator jak otworzyć?

Post autor: aro2510 » wt mar 07, 2017 10:55

Masz może jakieś foto jak to podpiąć żeby nic nie spieprzyć?



Awatar użytkownika
Peran
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: sob gru 20, 2014 14:05
Lokalizacja: LBL

Re: Uszkodzone zamki, padnięty akumulator jak otworzyć?

Post autor: Peran » wt mar 07, 2017 11:44

needved pisze:podnosisz auto podłączasz prostownik pod rozrusznik ładujesz aku i otwierasz z pilota
Lepsze dojście od dołu będzie do alternatora.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Uszkodzone zamki, padnięty akumulator jak otworzyć?

Post autor: jhosef » wt mar 07, 2017 12:22

Da się otworzyć maskę bez dostępu do wnętrza. Informacje można znaleźć na forum.



Krispl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn gru 14, 2015 18:46

Re: Uszkodzone zamki, padnięty akumulator jak otworzyć?

Post autor: Krispl » wt mar 07, 2017 15:03

Jeśli zamek jest uszkodzony to bym się nie bawił i srubokretem lub jakims lamakiem go otworzył. Lub podłączyć właśnie prostownik pod rozrusznik.



Bora2005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: wt lip 21, 2015 15:24

Uszkodzone zamki, padnięty akumulator jak otworzyć?

Post autor: Bora2005 » pt kwie 07, 2017 21:59

Podłącz klamrę (+) od prostownika do śruby na elektromagnesie (bendiksie) do której przymocowany jest gruby przewód od akumulatora. Następnie podłącz klamrę (-) do korpusu silnika lub skrzyni biegów. Odłączenie - w odwrotnej kolejności.



kugiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 14:52

Uszkodzone zamki, padnięty akumulator jak otworzyć?

Post autor: kugiel » ndz kwie 30, 2017 15:03

podlacze sie pod temat natomiast w mym golfiku padł zamek drzwi od kierowcy niestety średnio wygodnie wsiadać od pasażera ( gdy pociagam za klamke wewnętrzną to dzyndzelek mi wychodzi niestety drzwi nie chca sie otworzyć sadzę ze zamek jest do wymiany jak otworzyć drzwi aby nie zrobić krzywdy karoserii niestety nie moge zdjać boczka bo drzwi sa zamkniete natomiat wczesniej udało mi sie wyjać wkladkę nie ma centralnego zwykły mechaniczny zamek zaryglował sie podwójnie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości