[variant] Przeciekający dach

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jaceklo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 02, 2007 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[variant] Przeciekający dach

Post autor: Jaceklo » sob lut 25, 2017 12:56

Wczoraj zauważyłem, że przecieka mi dach - pojawiły się krople wody i zacieki na słupku C po lewej stronie (tam gdzie są zamontowane pasy pasażerów tylnej kanapy), a potem woda była widoczna za oparciem tylnej kanapy (widoczne dopiero po złożeniu kanapy).
Przez chwilę miałem też wrażenie, że widzę zaciek po prawej stronie.

Sprawdziłem antenę: podkładka wydaje się być luźna z przodu (mam antenę z GPS, taką: http://www.ebay.com/itm/NEU-VW-GOLF-IV- ... 2064284297) i podejrzewałem, że to tam przecieka. Jednak po odchyleniu podsufitki dach i śruba wydają się być suche.
Dodatkowo wydaje mi się, że jeżeli przeciekałaby antena, to woda spływała by do tyłu i zacieki były koło kolejnego słupka. Czy dobrze myślę?

Mocowania relingów i podkładki pod nimi wydają się być OK - czy woda może tędy cieknąć?

Pewnie za chwilę zapytacie o szyberdach i jakieś przygody "dachowe", otóż:
1. Nie, nie mam szyberdachu
2. Tak, około tygodnia temu wjechałem z zamontowanym bagażnikiem bazowym (obie belki miałem w zamontowane z tyłu - nad szybą części kombi) w przewody elektryczne (linia wysokiego napięcia, której słup został złamany).
W efekcie zerwało mi bagażnik z relingów, niszcząc po drodze tylną zaślepkę jednego z relingów i na pewno zawadzając po drodze o mocowanie anteny (dość nisko). Stalowe mocowania bagażnika bazowego powyginały się w "chińskie osiem".
Oprócz lokalnych zadrapań relingi wyglądają na nienaruszone, tak samo dach w miejscach mocowania relingów wygląda na cały


Aktualnie: Golf IV Variant 1,9TDI Pacific (ASZ)
Jeszcze jest: Golf III 1,8 GL (AAM)

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

[variant] Przeciekający dach

Post autor: piotrek233 » sob lut 25, 2017 18:12

Kolego nie ma co gdybać. Musisz ściągnąć podsufitkę a druga osoba leje wodę na dach. ewentualnie podjedz na myjnie bezdotykową i podciśnieniem lej wodę na dach. Zlokalizujesz wyciek. Moje zdanie jest takie, że podczas przygody musiałeś trochę śruby mocowanie relingów z dachem naciągnąć albo nawet wyrwać.
Jaceklo pisze:Mocowania relingów i podkładki pod nimi wydają się być OK - czy woda może tędy cieknąć?
Oczywiście, że może



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[variant] Przeciekający dach

Post autor: grg474 » sob lut 25, 2017 22:26

Jaceklo, zrzuć podsufitkę ( 30 minut roboty) potem odkręć relingi (tu może być problem bo często są zapieczone). Zdejmiesz relingi to pod nimi sa podkładki z zewnętrznej strony. Skoro zaczęło ciec po zdarzeniu to tylko tam z tyłu będzie problem


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Jaceklo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 02, 2007 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [variant] Przeciekający dach

Post autor: Jaceklo » ndz lut 26, 2017 14:51

grg474 pisze:Zdejmiesz relingi to pod nimi sa podkładki z zewnętrznej strony. Skoro zaczęło ciec po zdarzeniu to tylko tam z tyłu będzie problem
Dzięki!
Zrobiłem jak poradziliście, faktycznie cieknie przez środkowe mocowanie relingu - jak się przyjrzałem dokładnie po zdjęciu zaślepki, to widać, że podkładka odstaje od wewnętrznej strony (szpara ok. 0,5mm).

Pomyślałem, że wymienię te podkładki (numer wg. VW: 1J9 860 151 - mam nadzieję, że do kupienia w ASO) pod relingiem na nowe - czy to będzie wystarczające?

Według ETKI (http://nemiga.com/pl/cat_spares/etka/vo ... 05/817100/) podczas montażu relingów używa się jakiegoś kleju/uszczelniacza (D 511 500 A2 ??). Czy ktoś może mi powiedzieć w jaki sposób uszczelnić te relingi podczas ponownego przykręcania?
Jakiego kleju/silikonu/uszczelniacza użyć i gdzie go nałożyć?


Aktualnie: Golf IV Variant 1,9TDI Pacific (ASZ)
Jeszcze jest: Golf III 1,8 GL (AAM)

Awatar użytkownika
Jaceklo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 02, 2007 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [variant] Przeciekający dach

Post autor: Jaceklo » pn lut 27, 2017 15:49

Jaceklo pisze:Pomyślałem, że wymienię te podkładki (numer wg. VW: 1J9 860 151 - mam nadzieję, że do kupienia w ASO) pod relingiem na nowe - czy to będzie wystarczające?
Dzwoniłem dzisiaj do ASO - od czerwca zeszłego roku ta część została wycofana z produkcji/sprzedaży.
Jak uszczelnić relingi bez nowych podkładek?


Aktualnie: Golf IV Variant 1,9TDI Pacific (ASZ)
Jeszcze jest: Golf III 1,8 GL (AAM)

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[variant] Przeciekający dach

Post autor: grg474 » wt lut 28, 2017 16:56

Jaceklo, zerknij


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości