Smutny problem z Golfikiem...

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
maly0_0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 03, 2017 22:38

Smutny problem z Golfikiem...

Post autor: maly0_0 » wt sty 03, 2017 23:06

Witam wszystkich!

Bez owijania w bawełnę od razu przejdę do sprawy. Mianowicie Mam problem z wodą dostającą się do wnętrza auta. Auto wyposażone jest w dach panoramiczny, od jakiegoś czasu zauważyłem że po padającym deszcze na łączeniu przednich słupków z podsufitką pojawiają się mokre plamy. Udałem się do znajomka poradziłby sprawdzić przednie odpływy bo lubią się zatkać z racji tego że auto ma już parę latek wykonaliśmy szybki zabieg. Kanały przednie są drożne woda po nalaniu leci jak z kranu, więc uznałem, że powinno być wszystko w porządku. pojeździłem trochę i było ok. Przyszła następna ulewa... powtórka z rozrywki. Więc został jeszcze tył...
Po żmudnej walce ze zlokalizowaniem tylnych odpływów, walce z tapicerką w bagażniku, oczyszczeniu odpływów i ponownym poskładaniu wszystkiego uznałem że to już chyba wszystko, więc jestem happy :helm: !! Dziś po południu po raz kolejny spadł deszcz.. nie zgadniecie co zastałem w środku :otepienie: znowu słupki mokre!

Ktoś ma jakiś pomysł? Ewentualnie spotkał się z czymś takim? Skąd woda może się jeszcze przedostawać do środka? Auto ma oryginalną szybę przednią uszczelka jest zdrowa.. Wszystkie uszczelki drzwi też są szczelny i zadbane.. Czekam jakiekolwiek podpowiedzi pozdrawiam :okej:


W przyszłości,zakładaj temat w odpowiednim dziale.
Michał_1977



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Smutny problem z Golfikiem...

Post autor: piotrek233 » śr sty 04, 2017 11:13

Ale w czym problem? Woda się leje się do środka to co trzeba zrobić? Według mnie zlokalizować wyciek. Trzeba cała podsufitkę zdjąć oraz słupki, lać wodę i zobaczyć gdzie się woda przedostaje do wnętrza auta. Do tego filozofii nie trzeba. Jeżeli już zlokalizujesz wyciek wtedy możesz pisać na forum czy miał ktoś taki problem i jak go rozwiązać.
Może był dach wstawiany, źle coś zostało zabezpieczone i rdza schrupała i się leje do środka. Masz relingi? może jakaś uszczelka sparciałą i woda się leje. I tak dalej możemy gdybać...
Musisz zadać precyzyjne pytanie wtedy dostaniesz precyzyjną odpowiedz.
Sam mam auto z szyberdachem, woda szła do środka. Rozebrałem cała podsufitkę, boczki abc, wyczyściłem kanały, sączki. pojeździłem po deszczu. Sucho- to wszytko poskładałem. Nic się nie leje i od kilku lat jest sucho.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Smutny problem z Golfikiem...

Post autor: grg474 » śr sty 04, 2017 19:18

maly0_0, to nie problem. Po pierwsze musi być więcej jak +2 stopnie (np garaż) żeby odmrozić odpływy. Po drugie - każdy dach ma odpływy, które po prostu się zapychają i trzeba je udrażniać. Musisz znaleźć gdzie są wyloty spustu wody (zakończone gumami) i wygrzebać z nich ziemię - wg mnie są pod podszybiem albo dostępne po zdjęciu osłon nadkoli

zerknij na fotki z niemieckiego forum

Ja ostatnio czyściłem w passacie b6 bo podczas jazdy właścicielce woda leciała za kołnierz.

tu masz przykłąd z golfa 4


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości