Uciekające ciepło z wnętrza samochodu po nagrzaniu

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dizent
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr gru 31, 2014 23:16

Uciekające ciepło z wnętrza samochodu po nagrzaniu

Post autor: dizent » pn lis 28, 2016 11:26

Mam problem w mk3 z uciekającym ciepłem po nagrzaniu nawiewami. Stojąc na postoju jak nagrzeje samochód tak, że czuć lecące gorąco z kratek po zgaszeniu samochodu dosłownie w ciągu kilku krótkich minut zaczyna piździć w samochodzie jakbym siedział na dworze. Podobnie jest w trakcie jazdy jak wyłącze ogrzewanie to po kilku minutach zaczyna się robić zimno. Po prostu tak jakby to powietrze było wysysane z powrotem na zewnątrz. Szukałem palcami miejsc przy uszczelkach którędy może to ciepło uciekać ale nie czuć za bardzo gdzie. Jest w tym golfie szyberdach który się nie otwiera i nie jest szczelny i zamierzam go na stałe dzisiaj bezbarwnym silikonem potraktować ale przy zamkniętej zasuwie również nie czuć, żeby tamtędy jakieś zimne powietrze leciało. Pytanie którędy prawdopodobnie to jeszcze może uciekać? W tamtym roku nie miałem takiego problemu



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Re: Uciekające ciepło z wnętrza samochodu po nagrzaniu

Post autor: nitrox89 » śr lis 30, 2016 16:58

Mi się zdaje że to naturalna kolej rzeczy, u mnie w aucie też po 5 minutach od zgaszenia zaczyna się robić zimno.

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka


Rust is lighter than carbon fiber

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Uciekające ciepło z wnętrza samochodu po nagrzaniu

Post autor: matisim » śr lis 30, 2016 17:09

przecież że to norma. to nie jest samochód który jest szczelny jak dom i ile przez same szyby ucieka ciepła. z drugiej strony, zima jest i musi być zimno :lol:



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Uciekające ciepło z wnętrza samochodu po nagrzaniu

Post autor: hak64 » śr lis 30, 2016 17:19

Uciekanie ciepła, to subiektywne odczucie. Normalne jest, że blaszana puszką, którą jest samochód szybko wytraca temperaturę jeśli na dworze jest zimno, jeszcze szybciej będzie przy silnym wietrze i dużej wilgotności powietrza. Zawsze jednak można zlecić ocieplenie auta styropianem... a i strefy zgniotu się powiększą


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

dizent
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr gru 31, 2014 23:16

Uciekające ciepło z wnętrza samochodu po nagrzaniu

Post autor: dizent » śr lis 30, 2016 18:13

Zdaje sobie sprawę że samochód ma swoje lata i w ogóle ale rok temu przy o wiele niższych temperaturach nie miałem takiego problemu i po nagrzaniu można było trochę posiedzieć a nie stać na ciągle włączonym silniku stąd pytanie bo to ciepło naprawdę bardzo szybko spieprza :) U kumpla w innym aucie to można i 30 min siedzieć na sporym mrozie chociaż nie ma co audi porównywać do golfa więc nie mówcie że tak jest w każdym samochodzie :D Jakbym wiedział, że to norma to nie zakładałbym tematu bo u mnie to ciepło jest jakby momentalnie wysysane ze środka



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Uciekające ciepło z wnętrza samochodu po nagrzaniu

Post autor: grg474 » śr lis 30, 2016 18:58

pod wykładziną podłogową masz maty wygłuszające - może zawilgły i przez to przenika zimno? Bo zakładam, że szyby masz pozamykane :bigok:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

dizent
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr gru 31, 2014 23:16

Re: Uciekające ciepło z wnętrza samochodu po nagrzaniu

Post autor: dizent » śr lis 30, 2016 19:57

grg474 pisze:Bo zakładam, że szyby masz pozamykane :bigok:
:okej:

Kiedyś miałem problem podczas mycia samochodu że pod dywanikiem pasażera zbierała się woda i działo sie to z powodu tego kanaliku odprowadzającego wode bo jest tam marny dostęp a ta rurka nie jest dobrze połączona z tym gumowym czymś i chyba tamtędy sie lało ale w miarę możliwości wysuszyłem wtedy tą wykladzine. Skoro pod wykładzina są jeszcze te maty a nie czuć żeby wykładzina sama w sobie była wilgotna to możliwe że te maty są jeszcze mokre i tamtędy tak ciągnie? :)



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Uciekające ciepło z wnętrza samochodu po nagrzaniu

Post autor: grg474 » śr lis 30, 2016 22:24

musialbyś podwinąć wykładzinę i zobaczyć


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

dizent
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr gru 31, 2014 23:16

Uciekające ciepło z wnętrza samochodu po nagrzaniu

Post autor: dizent » śr lis 30, 2016 22:30

A ona tak po prostu odłazi czy jakoś poprzyczepiana jest?



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Uciekające ciepło z wnętrza samochodu po nagrzaniu

Post autor: Mavrick » czw gru 01, 2016 00:12

dizent pisze:A ona tak po prostu odłazi czy jakoś poprzyczepiana jest?
Wyciagasz siedzenia, zdejmujesz listwy progowe, tunel srodkowy i juz mozesz sie bawic z wykladzina. A jak u Ciebie z podloga? moze korki gumowe pogubiles?



dizent
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr gru 31, 2014 23:16

Uciekające ciepło z wnętrza samochodu po nagrzaniu

Post autor: dizent » czw gru 01, 2016 11:31

Troche zabawy jak na zimową pogodę :jezor: Jak latem zaglądałem tam to pordzewiała trochę podłoga przy nich ale same korki jeszcze siedziały a teraz za bardzo nie mam jak zajrzeć



dizent
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr gru 31, 2014 23:16

Uciekające ciepło z wnętrza samochodu po nagrzaniu

Post autor: dizent » śr gru 14, 2016 17:35

Wyjąłem dzisiaj z nudów siedzenie pasażera i zacząłem zaglądać pod wykładzinę z przodu i z tyłu, bo przy wczorajszym mrozie miałem normalnie lód na podłodze pod dywanikami :grin: Okazało się, że z tyłu na podłodze trochę wyżej mam najnormalniej w świecie dwie dziury w podłodze przez które musiała dostawać się woda, bo mata wygłuszająca z tyłu to po prostu gnój i w żaden sposób już tego raczej nie wysuszę. Teraz pytanie czy mogę ją całkiem oderwać i wstawić w to miejsce coś w deseń podobnego do takiej maty albo po prostu wyciętą wykładzinę na wymiar? Dziury już zakleiłem więc nie powinno się tamtędy lać ale przez tą mate dalej będzie mi przemakać podłoga i wyciągać ciepło dlatego chce ją całkiem wywalić i dać coś zamiast jej tylko nie wiem czy wszystko będzie git



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Uciekające ciepło z wnętrza samochodu po nagrzaniu

Post autor: Mavrick » pt gru 16, 2016 09:04

dizent pisze:Teraz pytanie czy mogę ją całkiem oderwać i wstawić w to miejsce coś w deseń podobnego do takiej maty albo po prostu wyciętą wykładzinę na wymiar?
Ja wsadzilem filc ktory wyciagnalem ze starego lozka;). Zostawilem tylko ta gorna czesc od tamtego org zeby miec jakas przekladke.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości