Skrzypiąca szyba

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pakooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 18:44
Lokalizacja: katowice
Kontakt:

Skrzypiąca szyba

Post autor: pakooo » pn wrz 12, 2016 17:36

Witam,
od niedawna skrzypi mi szyba podczas opuszczania, zawsze na jednej wysokości - końcowe 10-15cm, nigdy nie ma problemu z podnoszeniem.
Sprawdzałem sam silniczek i kręci się cicho, więc zapewne problem z prowadnicami/linką?
Wszystko widać na filmie - http://gabrys.at/drzwi.mp4" onclick="window.open(this.href);return false;
Czy ktoś już przerabiał taki problem? Bo nie wiem czy przed demontażem nie muszę zaopatrzyć się w potrzebne części do naprawy, szkoda mi rozbierać drzwi kilka razy :)

Zdziwiłem się po ściągnięciu tapicerki że szyba jest pomiędzy blachami i należy ściągać zewnętrzne poszycie - macie jakiś fajny tutorial do tego? Oczywiście nie chciałbym uszkodzić lakieru!
Na forum nic nie znalazłem o Mk5, jest fajna fotoporada dla MK6 ale tam są "normalne drzwi" :)



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Skrzypiąca szyba

Post autor: muszkatobiasz » pn wrz 12, 2016 21:12

blachę łatwo się zdejmuję co do skrzypienia linka może być w jednym miejscu zardzewiała lub postrzępiona



Awatar użytkownika
luki_s3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pn lip 09, 2007 16:58
Lokalizacja: WU

Skrzypiąca szyba

Post autor: luki_s3 » pn wrz 12, 2016 21:37

pakooo przerabiałem u siebie dokładnie ten temat popiskiwania

generalnie pracy na 3minuty

opuść szybę max w dół i popatrz właśnie pomiędzy uszczelki

powinieneś dostrzec białe kółeczko po którym prowadzona jest linka

do osi tego białego kółeczka musisz doprowadzić jakiś wężyk, etc czym mógłbyś wprowadzić kropelkę jakiegoś smarowidła w płynie (ja użyłem najzwyklejszego oleju silnikowego)

no i od tego momentu nastanie cisza ;)


kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam GTI R i inne mocne sztuki ;)

2016 AUDI RS6 EXHAUST SOUND

Awatar użytkownika
pakooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 18:44
Lokalizacja: katowice
Kontakt:

Re: Skrzypiąca szyba / rozebranie tapicerki drzwi golf V

Post autor: pakooo » wt wrz 13, 2016 21:18

Ja postanowiłem rozebrać drzwi aby sprawdzić w jakim stanie są prowadnice i linki, u mnie problemem nie są kółka prowadzące linkę tylko system prowadzący po prowadnicy. Dokładnie wyczyściłem prowadnice i nałożyłem smar silikonowy, teraz szyba bardzo cichutko się opuszcza i podnosi. Zobaczymy na jak długo, chodź zapewne dłużej niż olej w płynie, bo smar jest dużo trwalszy.
Było widać w których miejscach jest lekko przytarty lakier na prowadnicy, zapewne tam się ocierało.
Najlepszym rozwiązaniem to wymienić system prowadzący/mocujący szybę, obecnie nie mam zainstalowanej etki, więc nie sprawdzę czy jest to osobna część czy komplet - prowadnice+mocowanie

Oto cały winowajca skrzypienia, zapewne plastik się już wytarł i ma lekkie luzy, stąd całe skrzypienie przy pracy na sucho, bo widać że oryginalnie system działa bez smarowania :)
Obrazek

Tutaj fajny poradnik jak dostać się do prowadnic
https://youtu.be/-2MbKYxP5Go" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości