Bora, sedan szum w kabinie

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

miloszmily
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lis 17, 2011 12:39

Bora, sedan szum w kabinie

Post autor: miloszmily » wt wrz 06, 2016 22:36

Witam

mam problem z autkiem, od roku próbuje walczyć z szumem w kabinie rozpoczynającym się w okolicach 90-100km/h (im wietrzniej tym dźwięki są bardziej słyszalne) dochodzi w okolicach słupka przedniego bądź środkowego im głowa skierowana bliżej drzwi tym głośniej jakby gdzieś od zewnątrz wiało czy siedzi się z lewej czy z prawej strony dźwięk jest identyczny. Teoretycznie (pewnie praktycznie też) auto nie bite. Przewałkowałem kilka tematów ws szumów w autach grupy vag i nie znalazłem złotego środka.
Dołożyłem wygłuszenie maski, wygłuszenie grodzi od strony silnika, wszystkie uszczelki na miejscu na (drzwiach również). Osłony boczne i dolne silnika (dolna w nie najlepszym stanie).
Podjęte próby: dopasowane zostały drzwi tylne na zawiasach, przednie na zamkach tak aby lepiej pasowały do reszty. Jeździłem z doklejanymi uszczelkami, z odkręconą anteną(obklejonym gniazdem anteny ), bez wycieraczek, z zasłoniętymi kratkami podszybia - bez zmian.
Z ciekawości zrzuciłem prawą uszczelkę zewnętrzną, tą co jest na rancie od drzwi przednich do tylnych - szum ten sam(czy ją miałem czy też nie).
Auto nie przecieka z żadnej strony.
Jeździłem golfem 4 (hatchback), borą w kombi i są tj. o wiele lepiej wygłuszone mimo starszego wieku niż moje.
Dodatkowo mam zamontowane wygłuszenie pod podszybiem gdzie w żadnym innym aucie(bora/golf) nie widziałem - czy ono może być źródłem szumu?

Pacjent Bora 1.6 BCB 2003r.

Czy miał ktoś podobną sytuacje i udało się to rozwiązać, bądź czy ktoś ma jeszcze inne pomysły do sprawdzenia?
z góry dziękuje
pozdrawiam
Miłosz



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Bora, sedan szum w kabinie

Post autor: psilos1 » wt wrz 06, 2016 23:47

Przejrzyj ten temat:viewtopic.php?f=2&t=198738



miloszmily
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lis 17, 2011 12:39

Bora, sedan szum w kabinie

Post autor: miloszmily » śr wrz 07, 2016 07:39

Po stronie kierowcy i pasażera mam taka uszczelkę przyklejaną na drzwi. Tylko porównując miejsce przyklejenia po obu stronach to różni się o jakieś 1-2cm tak jakby brakowało jej od góry ale później sie kończyła czyli niby na długość jest ok.



Sylwek_90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw wrz 08, 2016 10:51
Lokalizacja: Pszczółki

Bora, sedan szum w kabinie

Post autor: Sylwek_90 » śr wrz 14, 2016 11:34

ja maiłem ten problem.
Rozwiązałem go ściągając kijki z dachu pod montaż bagażnika dachowego :grin:



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: Bora, sedan szum w kabinie

Post autor: luckyboy » śr wrz 14, 2016 12:37

Lusterko całe nie pęknięte?



Sylwek_90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw wrz 08, 2016 10:51
Lokalizacja: Pszczółki

Bora, sedan szum w kabinie

Post autor: Sylwek_90 » śr wrz 14, 2016 12:45

Możesz mieć tez uszczelke ktora jest miedzy dachem a drzwiami podważoną i może tam świstać. taka gruba na całej długości



miloszmily
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lis 17, 2011 12:39

Re: Bora, sedan szum w kabinie

Post autor: miloszmily » czw wrz 15, 2016 00:15

Sylwek_90 pisze:ja maiłem ten problem.
Rozwiązałem go ściągając kijki z dachu pod montaż bagażnika dachowego :grin:
kijki z dachu? mógłbyś sprecyzować? czy chodzi Ci po prostu o to, że zdemontowałeś bagażnik dachowy?
luckyboy pisze: Lusterko całe nie pęknięte?
od kierowcy jest ułamana dolna część lakierowana po lewej stronie, bliżej drzwi jest w całości
od pasażera możliwe, że ma trochę więcej luzu tylko nie wiem czy wystarczy podkręcić i ta obudowa tzw. "lakierowana" będzie się lepiej trzymać czy po prostu przykleić jedno z drugim?
Sylwek_90 pisze:Możesz mieć tez uszczelke ktora jest miedzy dachem a drzwiami podważoną i może tam świstać. taka gruba na całej długości
Jeżeli chodzi o tą uszczelkę to niby przylega do karoserii.

Mam pytanie czy u siebie macie drzwi z uszczelką na styk, bądź czy lepiej drzwi nachodzą na tą górną uszczelkę?
Jeżeli ktoś mógłby porównać ewentualnie wrzucić swoje będę wdzięczny.

lipiec.jpg
wrzesien2.jpg
wrzesień.jpg

pozdrawiam
Miłosz
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości