Centralny zamek, pilot scyzoryk

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jasza88
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: ndz gru 06, 2015 01:58

Centralny zamek, pilot scyzoryk

Post autor: jasza88 » pn lut 01, 2016 23:34

Witajcie. Czytałem sporo na forum, ale ciężko mi znaleźć jednoznaczną odpowiedź na moje pytania. Od jakiegoś czasu posiadam Golfa 4 99r. Auto oryginalnie wyposażone jest w centralny zamek, ale tylko z kluczyka. Kiedy go kupiłem dostałem taki zestaw, kluczyk + pilot ala scyzoryk bez grotu.
Obrazek
Kluczykiem naturalnie odpalam a pilotem otwieram auto. Dodam jeszcze że po zamknięciu auta pilotem automatycznie domykają się szyby. I tak się zastanawiam, czy ten pilot który mam, jest na takiej zasadzie, że dołożona jest jakaś centralka pod niego (jeszcze tego nie sprawdzałem, nie miałem czasu pogrzebać), czy współpracuje on w jakiś sposób z moim modułem komfortu, który jest w samochodzie, i to moduł dostaje sygnał do otwierania i zamykania auta? ( Jeśli istnieje taka możliwość) Ewentualnie jak się ma do tego wszystkiego domykanie szyb?
Pytam o to wszystko bo jakby nie patrzeć mam tylko jeden kluczyk do auta, więc muszę dorobić zapasowy i tak myślałem o zrobieniu już scyzoryka z immo i grotem, a ten zostawić awaryjnie.
I nie wiem czy muszę nowy zestaw z jakąś centralką czy sam scyzoryk i można go zaprogramować jakoś pod już istniejący centralny zamek. Za wszystkie podpowiedzi dziękuję.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Centralny zamek, pilot scyzoryk

Post autor: Qto » pn lut 01, 2016 23:52

skoro szyby domykają się automatycznie, to jest dokładana centralka
jasza88 pisze:Czytałem sporo na forum
i nie doczytałeś że trzeba sprawdzić jaki komfort jest w aucie?



Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

Centralny zamek, pilot scyzoryk

Post autor: iNitiaL » pn lut 01, 2016 23:58

Co Ci mogę powiedzieć na pewno - są centralki akcesoryjne które posiadają w zależności od wersji dodatkowe opcje, np.Carprotect w wersji BX70 ma wyjście do podłączenia modułu domykania szyb ( które rozumiem jest to w tym module komfortu...).

Druga rzecz, skoro już niechcący reklamuję tego nieszczęsnego Carprotect'a, to przynajmniej z tej firmy da się dokupić nowy pilot i zaprogramować pod stacyjkę która jest (samemu i bardzo prosto). Należałoby założyć że znając producenta centralki (jeżeli ona jest) również dałoby się to zrobić, więc nie trzeba by nic wywalać. Nie wiem nawet czy i bez sprawdzania Ci pilota na lajcie nie dorobią. Słyszałem że nie takie piloty zczytują radiowo.

Osobiście założyłbym że centralka jest, jeżeli nie masz tego na wyposażeniu to z kosmosu raczej się otwieranie z pilota nie wzięło :pub:


___

jasza88
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: ndz gru 06, 2015 01:58

Centralny zamek, pilot scyzoryk

Post autor: jasza88 » wt lut 02, 2016 00:21

Zaczynam rozumieć, spróbuję w wolnym czasie znaleźć tą centralkę i zobaczę co to za producent, czy bd mogli mi dorobić kolejnego pilota, a jak nie to trudno kupię drugi zestaw i podmienię. Sprawdzę też moduł komfortu jaki mam.
A gdybym wymienił całą centralkę to w jaki sposób zaprogramować domykanie szyb w niej? Zrobię to VCDS-em? Bo nie rozumiem na jakiej zasadzie to działa.
Qto, wiem że jest tego dużo na forum, właśnie aż za dużo i czasami tematy są tak pomieszane, a odpowiedzi rozbieżne, że ciężko zrozumieć.



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Centralny zamek, pilot scyzoryk

Post autor: bioly05011 » wt lut 02, 2016 06:15

centralka jest dokładna musisz to zrobić manualnie,razem z nowym zestawem dostaniesz instrukcje o pilocie zapomnij...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

Centralny zamek, pilot scyzoryk

Post autor: iNitiaL » wt lut 02, 2016 10:44

Tak czy siak centralkę znaleźć musisz. Jeżeli to Carprotect to za 20 zeta kupujesz nowy pilot i sam dostrajasz (wciska się przycisk SW na centralce i naciska cokolwiek na nowym pilocie). Jeżeli nie ustalisz co to to też zalecam kupić nową - tylko nie chińskie kupa no-name (kupiłem kiedyś taką, przekaźniki "mejdinczajna" w środku się stykły na amen i spaliło wszystkie cztery siłowniki...). Instalację wykorzystasz istniejącą, podmienisz tylko centralkę i ew. kabelki we wtyczkach pozamieniasz (z reguły są uniwersalne i się wyjmują z pomocą igły).

Możesz tak czy siak zapytać w punkcie dorabiania kluczy, ale prawdopodobnie dorobią pilot tylko jeżeli ma stały kod (większość porządnych centralek ma już piloty ze zmiennym kodem).


___

jasza88
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: ndz gru 06, 2015 01:58

Centralny zamek, pilot scyzoryk

Post autor: jasza88 » wt lut 02, 2016 18:25

Ok. Dzięki. Wszystko już łapię. Teraz już sobie poradzę ze wszystkim. Pozdrawiam



duszek000
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob sie 28, 2010 15:35
Lokalizacja: Siemianowice Śl

Re: Centralny zamek, pilot scyzoryk

Post autor: duszek000 » ndz lut 14, 2016 09:57

Mam problem. Po wymianie akumulatora nie działa mi domykanie i otwieranie szyb z pilota. Wykonałem adaptacje która dała tylko że szyba po naciśnięciu przycisku otwierania idzie na sam dół, a z pilota nadal nie idzie.Wcześniej wszystko dzaiałało normalnie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości