Jak zamontować plastik klamki ?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

decu1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw gru 25, 2014 23:00

Jak zamontować plastik klamki ?

Post autor: decu1234 » pt wrz 18, 2015 20:23

Witam, mam pewien problem z zabezpieczeniem tego elementu klamki, zdjęcie poniżej. Jest do tego blaszka z drugiej strony od wewnątrz drzwi ale jest problem z nasunięciem jej od wewnątrz ponieważ zamek drzwi przeszkadza;/ Jeżeli ktoś demontował to lub wie jak to zrobić proszę o odpowiedź.

Obrazek



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Jak zamontować plastik klamki ?

Post autor: Sztomel » sob wrz 19, 2015 07:09

Zapewne chodzi Ci o pierścień zabezpieczający : http://images28.fotosik.pl/233/1cb5036e0f745eea.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Jeśli przeszkadza Ci zamek drzwi to dlaczego go nie wykręcisz ?


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jak zamontować plastik klamki ?

Post autor: Qto » ndz wrz 20, 2015 09:25

Najprościej zdemontować wewnętrzną część klamki i poskładać poza drzwiami, bo montaż tego pierścienia nie jest taki oczywisty jeśli się wcześniej tego nie widziało.
Nie wiem jak w mk5, ale w mk4 udało się temat ogarnąć bez odkręcania zamka czy podnośnika szyby...wystarczyło wyciągnąć szybę żeby klamką operować wewnątrz drzwi i wyciągnąć ja przez otwór na głośnik w mk5 powinno być łatwiej przez ten otwór, bo bliżej klamki...Jeśli zamek przeszkadza, to go odkręcić :bajer:



decu1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw gru 25, 2014 23:00

Jak zamontować plastik klamki ?

Post autor: decu1234 » wt wrz 22, 2015 09:44

Sprawa rozwiązana, wystarczyło odkręcić poszycie drzwi żeby włożyć w odpowiednie miejsce ten pierścień zabezpieczający o którym mówił kolega wyżej. Następnie kręcić śrubą od zamka, wykręcając (przekręcając blaszkę żeby była możliwość włożenia tej części klamki co wskazałem w poście wyżej i ponowne wkręcenie śruby w celu zablokowania tej części. Może komuś się w życiu przyda :) Dziękuję za odpowiedzi w tym temacie i pozdrawiam:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości