Zanikające oświetlenie deski rozdzielczej

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Polkiolki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 15, 2015 17:50

Zanikające oświetlenie deski rozdzielczej

Post autor: Polkiolki » wt wrz 15, 2015 18:16

Witam wszystkich.
Bardzo proszę o pomoc w odnalezieniu przyczyny usterki bo utknąłem w martwym punkcie. Sytuacja wygląda następująco:
Podczas przełączenia włącznika świateł w pozycję świateł drogowych całkowicie znika oświetlenie na desce oraz oświetlenie radia , wystarczy przełączyć włącznik na postojówki oświetlenie wszędzie się pojawia- to wszystko kiedy kluczyk jest w stacyjce , natomiast kiedy kluczyk wyciągnę ze stacyjki i przełączę włącznik świateł w dowolną pozycję podświetlenie działa, włącznie z radiem. Wymieniłem włącznik świateł i nic to nie dało, wymieniłem spalony bezpiecznik od zapalniczki bo tylko ten był uszkodzony ale nic to nie dało. Zauważyłem, że podświetlenie zapalniczki nie dział. Bardzo proszę o jakąś wskazówkę. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zanikające oświetlenie deski rozdzielczej

Post autor: Qto » wt wrz 15, 2015 18:58

wymień żarówkę w podświetleniu zapalniczki



Polkiolki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 15, 2015 17:50

Re: Zanikające oświetlenie deski rozdzielczej

Post autor: Polkiolki » wt wrz 15, 2015 20:48

Dziękuję za podpowiedź, czym prędzej udałem się na Orlen, zakupiłem żarówkę i wymieniłem...oświetlenie zapalniczki już jest lecz efekt znikającego oświetlenia deski , radia i w tym momencie zapalniczki pozostał.



Awatar użytkownika
Elvis_btm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pn maja 12, 2014 08:31
Lokalizacja: Bytom

Zanikające oświetlenie deski rozdzielczej

Post autor: Elvis_btm » wt wrz 15, 2015 21:48

Ja bez podświetlenia zapalniczki pół roku jeździłem więc to nie ma nic wspólnego z Twoim problemem. Może problem tkwi w manetce? Poruszaj nią do siebie i od siebie. Zobacz czy coś się będzie działo..



blochupro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn sty 19, 2015 01:31
Lokalizacja: Częstochowa

Zanikające oświetlenie deski rozdzielczej

Post autor: blochupro » wt wrz 15, 2015 23:56

Zdejmij kostki od żarówek h7 (drogowych) i zobacz czy coś się zmieniło.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zanikające oświetlenie deski rozdzielczej

Post autor: Qto » śr wrz 16, 2015 00:25

Elvis_btm pisze:Ja bez podświetlenia zapalniczki pół roku jeździłem więc to nie ma nic wspólnego z Twoim problemem
sam brak podświetlenia nie...ale bardzo często przepalona żarówka, akurat ta w podświetleniu zapalniczki, robi zwarcie i są właśnie takie szopki.

Polkiolki, wyciągnij potencjometr regulacji natężenia oświetlenia...odepnij wtyczkę z niego i kawałkiem kabelka połącz piny z kablami szarym i szaro/niebieskim - podświetlenie powinno się zapalić pełną mocą...i sprawdź czy problem nadal występuje. Włącznik świateł podmieniałeś...obejrzyj dokładnie jego wtyczkę, może jakiś pin jest luźny.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości