Oświetlenie wewnętrzne

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Blokers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 01, 2010 12:40
Lokalizacja: Polska

Oświetlenie wewnętrzne

Post autor: Blokers » ndz sie 23, 2015 20:23

Witam. Panowie mam problem z oświetleniem wewnętrznym vw bora jak i w bagażniku. Po krótce raz działają raz nie działają, jak już zaświecą to na krótko i przygasają robi się to denerwujące podczas nocnej pory. Proszę i wskazówki gdzie jak zacząć czego szukać, Nadmieniam że wymieniłem wszędzie żarówki na led i to takie które widzi komputer. Proszę poradźcie coś.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Oświetlenie wewnętrzne

Post autor: Sztomel » ndz sie 23, 2015 20:41

Problem jest taki, że nie opisałeś szczegółowo w jakich warunkach to następuje - zawsze po otwarciu drzwi i bagażnika czy co jakiś czas lub w jeszcze innych specyficznych warunkach - dla elektryka to istotne dane.


Obrazek

Blokers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 01, 2010 12:40
Lokalizacja: Polska

Oświetlenie wewnętrzne

Post autor: Blokers » pn sie 24, 2015 00:18

Problem ten występuje przy otwarciu drzwi, raz działa potem przy otwieraniu nie działa, zadziała po włożeniu kluczyka do stacyjki. Ciężko mi to opisać bo występują różne sytuacje. To co zauważyłem że jak oświetlenie zadziała to bardzo krótko świeci nawet przy otwartych drzwiach.



Blokers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 01, 2010 12:40
Lokalizacja: Polska

Oświetlenie wewnętrzne

Post autor: Blokers » pn sie 24, 2015 00:22

Wspomnę jeszcze o bagażniku oświetlenie zadziała gdy otworzę drzwi ale nie zdążę czegokolwiek wyciągnąć a oświetlenie gaśnie w bagażniku i pojeździe nadal przy otwartych drzwiach.



blochupro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn sty 19, 2015 01:31
Lokalizacja: Częstochowa

Oświetlenie wewnętrzne

Post autor: blochupro » wt sie 25, 2015 23:14

Kolego powinieneś post umieścić w dziale elektrycznym. Podejrzewam że masz problem z przekaźnikami albo może masz do wymiany diodę zenera



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Oświetlenie wewnętrzne

Post autor: Sztomel » śr sie 26, 2015 00:48

Blokers pisze:Problem ten występuje przy otwarciu drzwi,
No tego to akurat się nie spodziewałem :grin: Sądzę, że w tych warunkach wystawimy wiedzę kolegi Qto na próbę - jeśli oczywiście zechce odpisać bo ja się poddaję jako kompletny laik.


Obrazek

Blokers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 01, 2010 12:40
Lokalizacja: Polska

Oświetlenie wewnętrzne

Post autor: Blokers » czw sie 27, 2015 00:02

Dotychczas forum vw obserwowałem nie mając problemu z autem, wydawało mi się że oświetlenie wewnętrzne to też instalacja elektryczna zbliżona do mojego problemu. No ale do rzeczy dzięki za zainteresowanie się moim tematem jakbyś mógł podpowiedzieć który przekaźnik odpowiada za oświetlenie wewnętrzne. Podpiołem dzisiaj do komputera żadnych błędów nie pokazało. Gdzieś czytałem że może kondensator walnął w układzie oświetlenia znajdujący się w górnej lampce nad lusterkiem, zajżałem tam no niestety żadnego układu tam niema. Pozdrawiam z góry dzięki za pomoc.



Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Oświetlenie wewnętrzne

Post autor: Aligator30 » czw sie 27, 2015 14:33

Blokers,
Blokers pisze:który przekaźnik odpowiada za oświetlenie wewnętrzne
luknij w tematy viewtopic.php?f=140&t=354216&p=4329699& ... c#p4329699" onclick="window.open(this.href);return false;



Blokers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 01, 2010 12:40
Lokalizacja: Polska

Oświetlenie wewnętrzne

Post autor: Blokers » czw sie 27, 2015 22:49

Dzięki kolego za podpowiedź, już tam przechodzę. Pozdro.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości