Szyberdach sam się otworzył (?)

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Szyberdach sam się otworzył (?)

Post autor: KamilP » wt kwie 07, 2015 20:32

Witam. Mam takie dziwne niecodzienne pytanie... samochód stał na sylwestra pod blokiem, następnego dnia ide do samochodu żeby pojechać do dziewczyny, a tu zonk, otwarty szyberdach :goof: I pytanie, czy ktoś się mógł włamać (nic nie zniknęło, samochód zamknięty, żadnych śladów brak) czy mogło się jakimś cudem zrobić jakieś zwarcie albo coś, powodujące otwarcie się szyberdachu? Na wyłączonym zapłonie nie działa mi przełącznik do otwierania/zamykania szybra. Centralnego zamka nie mam, wersja cl więc bajerów nie ma. Rocznik 92. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Teraz mam odpiętą wtyczkę od silniczka ale robi się ciepło więc fajnie by było zacząć poużywać szyberek :)



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Szyberdach sam się otworzył (?)

Post autor: Haki » wt kwie 07, 2015 20:45

KamilP,
samochód stał na sylwestra pod blokiem,
:panna: hmmm mamy kwiecień ... :panna:
Na wyłączonym zapłonie nie działa mi przełącznik do otwierania/zamykania szybra.
wymień go na sprawny i przejrzyj tam instalację czy woda się gdzieś nie dostała i nie robi takich cudów :satan:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Szyberdach sam się otworzył (?)

Post autor: grg474 » wt kwie 07, 2015 21:16

KamilP pisze:Na wyłączonym zapłonie nie działa mi przełącznik do otwierania/zamykania szybra.
skoro się odsunął to znaczy, że skądś się pojawiło napięcie + coś zrobiło zestyk na włączniku. Pojawiło się napięcie np z radia


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Szyberdach sam się otworzył (?)

Post autor: KamilP » wt kwie 07, 2015 21:18

Haki, oj nie mogłem się przybrać żeby temat napisać, brak czasu.
A co do przełącznika nie chodzi o to że nie działa bez zapłonu tzn ze jest zepsuty, po prostu jak zapłon włączony to działa a jak nie to nie. Więc jak na wyłączonym zapłonie teoretycznie tam napięcie nie dochodzi to nie powinien się otworzyć.. Jak przeglądałem czy tam coś się nie pojawiło dziwnego to nic nie zauważyłem



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości