demontaż fotela kierowcy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

saper511
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sie 30, 2013 15:38

demontaż fotela kierowcy

Post autor: saper511 » wt kwie 07, 2015 14:08

Witam,

Jak zdemontować fotel bez wysunięcia z prowadnic ? Stanął i nie można nim poruszać ani w przód ani w tył.
Sprężynka mi wypadła z mechanizmu, za wiele pod siedzeniem nie widać. Próbowałem coś namacalnie ręką ruszać ale tylko smarem się ubrudziłem i nic to nie pomogło. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa dlatego chcę wyjąć do góry fotel i naprawić widząc jak ten mechanizm wygląda. Ma ktoś jakiś pomysł ?ObrazekObrazekObrazek


Udało mi się wyjąć fotel, ale elementy sie wysypały. Ma ktoś powiększone zdjęcie jak te dwa elementy podłączyć do tego mechanizmu spod fotela ? Czy na ten uchwyt wkręcony w podłogę trzeba któryś z tych dwóch elementów zamontować ?



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: demontaż fotela kierowcy

Post autor: amatorek » wt kwie 07, 2015 20:19

saper511 pisze:Jak zdemontować fotel bez wysunięcia z prowadnic ?
Nie znam metody demontażu, bez wciągania z prowadnic.Po prostu, odkręcasz śrubkę z nakrętką(zdaje się imbus 5+klucz 10) na środku fotela od dołu.
Pod fotelem na środku są wycięcia,(regulacja przód,tył)odchylasz zapadkę,przesuwasz fotel przód lub tył, raczej do tyłu ,wyciągasz fotel z prowadnic.
edit:
jeżeli nie zrobiłeś fotela jeszcze,zdemontuj prawy i będziesz widział co i jak.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości