montaż listew bocznych na drzwi

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

montaż listew bocznych na drzwi

Post autor: Matifcb » ndz mar 15, 2015 23:55

Witam mam nowe listwy na przednie i tylne drzwi z gotowa taśma po wewnętrznej stronie listew. Mechanik mi tego nie zamontował powiedział żebym do lakiernika z tym pojechał. Moje pytanie czy da się to samemu zrobić. Głównie chodzi mi o to jak przygotować drzwi do naklejenia ( czy benzyna ekstrakcyjna wystarczyło by to przemyć w celu usunięcia brudu przed naklejaniem ?) a drugie pytanie dotyczy kołków wystających z listew - na drzwiach nie ma na te kołki otworów. Czy porostu obciąć te kołki czy będzie trzeba wywiercić jakieś dziury pod te kolki w drzwiach?


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

montaż listew bocznych na drzwi

Post autor: Qto » pn mar 16, 2015 01:54

benzyna wystarczy.
Otworów nie masz...czyli są zaspawane ? Nie miałeś wcześniej listew i chcesz je teraz zamontować ?
Ja bym nie wiercił otworów na kołki bo pewnie nie uda Ci się wywiercić jak w oryginale...a w otworach chodzi właśnie o ustalenie pozycji listwy więc muszą być dokładne. Albo obciąć kołki...albo przemyśleć w ogóle montaż listew. jak to teraz wygląda ? Może zderzaki też masz bez listew, na gładko...



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

montaż listew bocznych na drzwi

Post autor: Matifcb » pn mar 16, 2015 02:19

po stłuczce drzwi były po prostu klepane i stare listwy zdjęte. wszędzie sa listwy tylko te musiałem nowe kupić. Dziwne jest to bo otwory sa po starych ale tylko w przednich drzwiach i nie pasują do kołków na listwie. Chyba je obetnę tak jak mówisz i przykleję tylko na tasme


Bayern ist Meister

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości