Odpływy szyberdachu , dziura czy zapchane?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Sokołowianin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw cze 13, 2013 10:13

Odpływy szyberdachu , dziura czy zapchane?

Post autor: Sokołowianin » wt mar 10, 2015 19:15

Tak jak w temacie , zlokalizowałem przyczynę mokrego dywanika.
WYkluczyłem podszybie (clear)
Szyba (solidnie siedzi rok temu nowa zakładana)

Nalałem wodny w kanał szyberdachu kilka kropel poleciało przez wylot a reszta ładnie ciurkiem leciała na dywanik z góry blisko progu na dywanik, tak jakby spod schowka i teraz pytanie?
Czy ten odpływ jest zapchany czy jest w nim dziura??
Tak się zastanawiam , że jak by był zapchany to woda raczej by się po podsufitce lała a nie ciurkiem na dywanik ?

Jakieś pomysły ?



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Odpływy szyberdachu , dziura czy zapchane?

Post autor: Mavrick » wt mar 10, 2015 23:30

Otworz drzwi i nad peszlem bedziesz mial takie cycki:D gumowe po sztuce na strone...nalej troche wody do rynienki przy prowadnicy szybra i ponaciskaj troche cycki:)...jezeli to nie pomoze to musisz tam jakis dlugasny drut wsadzic i przepchac (ja uzywam bata 1,45 m od CB;)).



Awatar użytkownika
RobstonKoro
Forum Master
Forum Master
Posty: 1083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 20:19
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

Odpływy szyberdachu , dziura czy zapchane?

Post autor: RobstonKoro » wt mar 10, 2015 23:52

zatkane gumowe cycki w drzwiach(mnie się udało je wyjąć ale włożyć to była masakra).Miałem tyle szlamu że woda wypchnęła wężyk z tego cycka i swobodnie leciało na dywaniki


Czerwono-czarna strzała
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=324968czerwony 1.6 AEA by robert 19kor na gwincie

Sokołowianin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw cze 13, 2013 10:13

Odpływy szyberdachu , dziura czy zapchane?

Post autor: Sokołowianin » śr mar 11, 2015 11:33

pokombinuje z tym CB jak nie to , linka od roweru zalutowana na końcu :) :bigok:

wprowadziłem linkę z sondą na końcu żeby tam nic nie zahaczyło o tyle od strony kierowcy ładnie linka wchodzi to od strony z której mnie zalewa jak wkładam od dołu to wchodzi max 3-4cm i blokuje coś.... raczej to nie jest błoto bo tyle co pchałem to już dawno by przebiło... jakieś pomysły ??

przyczyna odnazleziona , wywaliłem kawałek podsufitki , odpiąłem wąż od szyberdachu i moge go śmiało wyciągnąć więc na dole przy tym cycku gumowym musiało się rozpiąć..... jak to połaczyć ??? próbowałem ten cycke wyciągnąć nawet kombinerkami ale nie da rady



CFC77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw kwie 17, 2014 17:00
Lokalizacja: Podlaskie

Odpływy szyberdachu , dziura czy zapchane?

Post autor: CFC77 » czw mar 12, 2015 13:41

Ostatnio się z tym bawiłem. Po przepchaniu zwiniętym drutem miałem problem, żeby to założyć. Odkręć dolną część deski i kombinuj, to jedyne wyjście. Widoczność jest ograniczona, ale "na czuja" założysz. Innego sposobu chyba nie ma.



Sokołowianin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw cze 13, 2013 10:13

Odpływy szyberdachu , dziura czy zapchane?

Post autor: Sokołowianin » czw mar 12, 2015 15:02

Zrobiłem tak , odkręciłem półkę na dole wsadziłem łape , 2 minuty i gotowe wąż na swoim miejscu w tym gumowym "króćcu" ale wydaje mi sie, że przyczyną zalewania dywanika nie było samo odpięcie . zauważyłem namacalnie , że ten plastikowy wąż ledwo bo ledwo siedzi w tym gumowym "króćcu" wsadzałem go na siłe jedną ręką ciężko jest ale wchodził , wystarczyło odrobinkę pociągnąć i można było wyjąć tak jak by ten "króciec" miał sporo większe "fi" niż rurka . Mam wrażenie , że ona luźno tam siedzi co by mogło tłumaczyć nagromadzanie się wody i wylewanie ściankami :)
Opaską tego nie złapię aż taki gibki to nie jestem .
jakieś pomysły, czy to tak musi być ?


## problem rozwiązany , temat do zamknięcia



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Odpływy szyberdachu , dziura czy zapchane?

Post autor: Qto » czw mar 12, 2015 15:48

Sokołowianin pisze:## problem rozwiązany , temat do zamknięcia
:bigok:

Na przyszłość nie pisz posta pod postem, używaj opcji "edytuj post"



Zablokowany

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości